سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان:
بی توجهی به عشایر زمینه ساز گسترش حاشیه نشینی در شهرها
 
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان گفت: بی توجهی به عشایر و عدم پیگیری برای رفع مسائل و مشکلات آنها سبب بروز معضلاتی نظیر حاشیه نشینی در شهرها می شود.
به گزارش عصرهامون، ابوذر مهدی نخعی در جلسه شورای عشایر زاهدان که عصر دیروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: این سخن حضرت امام که فرمودند عشایر  ذخایر انقلاب اند حقیقتا یک فرمایش پر از حکمت است.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که عوارض شهری در کل ایران سنگین و زیاد شده است غفلت از عشایر است.

وی افزود: متاسفانه آنگونه که باید نیازسنجی برای این قشر از جامعه انجام نشده و این عزیزان به خوبی دیده نشده اند.
وی گفت: کم توجهی به حوزه معیشت عشایر موجب کم شدن جامعه عشایری گردیده است و بیشتر از جامعه روستایی، در حال از بین رفتن می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: ضروری است تا با دو نگاه به قشر زحمتکش عشایر در این جلسات نگریست؛ نگاه اول بررسی مشکلات جاری آنان از قبیل آب، برق، آموزش و پرورش و مسلئلی از این قبیل با  اولویت ‌بندی و هم افزایی دستگاه های اجرایی به منظور برطرف نمودن این چنین مشکلات عشایر و نگاه دوم بر اساس تثبیت و اقدامات عملی جهت توسعه حضور و فعالیت آنان است.

وی تصریح کرد: منظور از هم افزایی برای تقویت یعنی اجرای طرح هایی که باعث تقویت بنیه عشایر شود.
نخعی افزود: برگزاری نمایشگاه‌ هایی نظیر عرضه محصولات صنایع دستی عشایر و یا اختصاص بازاری مختص فروش محصولات شان به صورت روز بازار در شهر با همکاری شهرداری، باعث می شود تا انگیزه ای جهت ثبات زندگی این عزیزان ایجاد شود.

وی تاکید کرد: اگر از این قشر جامعه حمایت و پشتیبانی نشود، در آینده به عنوان افراد حاشیه نشین در شهر ساکن می‌شوند که نه دولت امکان ارائه خدمات مطلوب به آنان را دارد و نه آنها می توانند یک زندگی در خود شأن شهروند جمهوری اسلامی داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۱۷۲


ارسال