دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ,25 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان:
زاهدان، دایرة المعارفی از مشکلات عمرانی و مدیریت شهری
 
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان گفت: متاسفانه در زاهدان دایرة المعارفی از مشکلات در حوزه عمران و مدیریت شهری را داریم که طی سال‌های متمادی انباشته شده است.
به گزارش عصرهامون، ابوذر مهدی نخعی در جلسه هم اندیشی که بعدازظهر امروز با اعضای هیات تطبیق مصوبات شوراهای شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار زاهدان در سالن اجتماعات فرمانداری داشت گفت: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری، دامنه ظایف متعددی دارد و با خدمات خود می توانند همه جامعه را تحت تاثیر قرار دهند.

وی گفت: 44 درصد شهر حاشیه است و ۵۰ درصد صنایع استان در شهر زاهدان فعالند که این ۵۰ درصد به اندازه ۵ درصد شهرها در استانهای دیگر رونق و رشد اقتصادی ایجاد نمی کند.
 
 نخعی گفت: شرایط حاضر ایجاب می کند تا همه مسئولین در حوزه مدیریت شهر، نگاهی جهادی به مجموعه عمران شهری داشته باشیم، چرا که بروز هر اختلالی در این مجموعه، نارضایتی اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی ضمن تاکید بر پرداخت مطالبات کارگری گفت: مطالبات کارگری دغدغه ای است که به طور جد باید به آن رسیدگی شود.

وی با تاکید بر این که مشکلات این قشر از جامعه باید بررسی و برطرف شود تصریح کرد: پاشنه آشیل این مساله شهرداری است ، چرا که تعداد زیادی از مشاغل کارگری را در خود جای داده است.

این مقام مسئول بیان داشت: ضرورت دارد نشست های تخصصی و کارشناسی  با مجموعه شورای اسلامی شهر، شهرداری و اعضای هیئت تطبیق مصوبات شوراها بیش از پیش تشکیل شود.

وی گفت: با توجه به شرایط اجتماعی شهر زاهدان و تحلیلی که نسبت به آینده داریم، لازم است نشست‌های این چنین به صورت مداوم برگزار شود و با ارائه ایده های نو و کار جهادی، امیدواری بیشتری را به مردم القا کنیم.
 
وی در خصوص بودجه سال ۹۸ شهرداری گفت: برای سال آینده چند پیشنهاد ارائه می کنیم و نیاز است در این مورد آن پیگیری ویژه شود، چرا که مردم ملاحظات مسئولین را نمی‌پذیرند و خدمات می‌خواهند.

وی با تاکید بر اینکه ارائه کارهای ماندگار باعث می شود تا نشاط بیشتری در شهر ایجاد شود اذعان کرد:تلاش می کنیم تا به شهرداری در اتمام پروژه های نیمه تمام کمک کنیم و بودجه سال آینده شهرداری زاهدان نیز به این سمت هدایت می شود.

 وی اظهار کرد:در خصوص هزینه های جاری لازم است مدیریت بیشتری صورت پذیرد، چرا که با کاهش بودجه جاری، بودجه عمرانی افزایش می یابد و این که شهردار زاهدان اعلام می کند بودجه عمرانی شهرداری از ۱۹ درصد سال جاری به ۳۵ درصد در سال آینده افزایش یافته است جای خوشحالی دارد.

سرپرست فرمانداری زاهدان گفت: تکلیف بدهکاری دستگاه های دولتی به شهرداری باید مشخص شود و برای تحقق این امر، کمک به شهرداری با همه ظرفیت ها از اولویت های فرمانداری است.

وی گفت: متاسفانه گاهی برخی دستگاه‌ های دولتی که باید از همه بیشتر به قوانین پایبند باشند قانون‌ شکنی می کنند و بدون مجوز و اخذ پروانه کار و پرداخت حقوق و عوارض شهرداری ساخت و ساز انجام می‌دهند که این به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

ابوذر مهدی نخعی در پایان خاطرنشان کرد: تراکم نیروی انسانی در شهرداری نیاز به توجه و تذکر دارد و همه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار توجه کنند تا بدنه انسانی شهرداری از این بزرگ تر نشود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۲۵۰


ارسال