سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
وجود بیماریهای واگیردار مهمترین چالش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
 
معاون اجرایی مرکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: مهمترین چالش در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وجود بیماری های واگیر منجمله مالاریا است.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، ابراهیم جنگی زهی در کارگاه مهارت آموزی مدیریت نظام تضمین کیفیت آزمایشگاههای مالاریا که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان چابهار برگزار شد، افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و دارا بودن مرز خاکی و آبی و همسایگی با کشورهای افغانستان و پاکستان مهمترین چالش در حوزه استحفاضی این دانشگاه، وجود بیماری های واگیر منجمله مالاریا است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ارتقاء نظام میکروسکوپی مالاریا در آزمایشگاه های تشخیص مالاریا، برنامه حذف پشه مالاریا و آغاز سطح آموزش مدیریت در حوزه دانشگاه می باشد.
رئیس اداره مالاریا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این کارگاه ضمن تجزیه و تحلیل شاخص های بهداشتی درخصوص عملکرد واحد مبارزه با بیماری ها، گفت: با توجه به الحاق سه شهرستان کنارک چابهار و مهرستان و نوپا بودن، دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دارای عملکرد و شرایط مناسبی در حوزه مبارزه با بیماری ها خصوصا بیماریهای واگیردار است.
رئیسی اضافه کرد: تشخیص سریع و درمان دقیق به موقع مالاریا و کاهش مرگ و میر یکی از برنامه های موفقیت آمیز در حذف مالاریا می باشد.
شایان ذکر است در پایان مطالب آموزشی در خصوص برنامه مدیریت اجرای نظام تضمین کیفیت آزمایشگاهها توسط دکتر شهبازی جهت شرکت کنندگان ارائه شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۲۶۹


ارسال