دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مرکز تجمیع خطوط فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، طی مراسمی و با حضور استاندار، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، فرمانده قرارگاه جنوب شرق کشور، جانشین فرمانده سپاه سلمان استان، مرکز تجمیع خطوط فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: این مرکز به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای خدمات رسانی بهتر و تسهیل پاسخگویی به درخواست های مردم که پشتوانه نظام و انقلاب هستند در سراسر کشور راه اندازی شده و امروز در ستاد فرماندهی استان، با حضور مسئولان به بهره برداری رسمی رسیده است.

سردار محمد قنبری افزود: تمام امدادخواهان 19 شهرستان سیستان و بلوچستان از طریق این مرکز که از امروز آغاز به کار کرده امدادخواهی خواهند کرد و پاسخ لازم را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این مرکر دارای سیستم اتوماتیک برای انتقال تماس ها به کاربری که کار ندارد، می باشد و براساس نقشه GIS محل درخواست کننده را مشخص می کنند.

وی تصریح کرد: از طریق کارسنتر و به صورت رندمی، تماسها به این مرکز چک و نظارت می شود، این مرکز باعث می شود تا در آمارها دقت شود و بازخود عملکرد پلیسی در صحنه ها، گراف جغرافیایی مناطق جرم خیز و غیره مشخص شود.

وی تاکید کرد: بالغ بر صد هزار اطلاعات مورد نیاز در فوریت های پلیسی در سیستم های این مرکز از جمله مناطق جرم خیز مکانهایی که باید مراقبت و حفاظت شود و غیره قرار داده شده است.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر که به صورت آزمایشی این مرکز در حال فعالیت است، روزانه 5هزار و 100 تماس با فوریت های پلیسی توسط شهروندان برقرار می شود که بخش اعظم تماسها مربوط به گرفتن راهنمایی از پلیس است.

قنبری گفت: بخشی از تماس ها با تلفن فوریتهای پلیسی 110، مزاحمتهای تلفنی است که با توجه به وجود نقشه GIS به راحتی محل تماس گیرنده مشخص می شود و اگر برخوردی با فرد ایجاد مزاحمت کننده نمی شود، براساس رأفت است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار زاهدنیوز در زمینه تجهیزات و امکانات خودرویی و امنیتی که در صبح گاه امروز به نقاط مختلف سیستان و بلوچستان ارسال شد، اضافه کرد: این امکانات و تجهیزات، در راستای افزایش توان رزمی نیروهای عملیاتی ناجا و بگانهای تکاوری در بین نیروهای انتظامی سراسر استان توزیع شده است.

وی در زمینه امنیت استان نیز گفت: در حال حاضر سیستان و بلوچستان دارای امنیتی قابل قبول است و گواه آن داشتن رتبه آخرین استان کشور در بین استانهای کشور است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۴۰


ارسال