يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه؛
محکومیت حادثه تروریستی خاش- زاهدان توسط ائمه جماعت درسیستان وبلوچستان/راهپیمایی22بهمن بار دیگر انقلاب را بیمه کرد
 
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان را محکوم کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان اظهار کرد: حادثه تروریستی روز چهارشنبه در محور خاش- زاهدان که به وسیله عناصر تکفیری انجام شد منجر به شهادت جمع انبوهی از جوانان پاک و مدافعان کشور که در مسیر بازگشت به خانه هایشان بودند، شد که این مصیبت وارده را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، خانواده شهدا و مردم تسلیت عرض کرده و برای مجروحان حادثه نیز آرزوی عافیت و بهبودی را خواستاریم.

به گفته امام جمعه زاهدان، افراد پست و مزدورانی که دست به چنین اقدامات ددمنشانه و وحشیانه ای زده و عده ای از مردم بیگناه را به شهادت می  رسانند در این فکر باطل به سر برده که در قیامت با پیامبر(ص) محشور می شوند اما این کوردلان خیالی باطل دارند بهشت بر آنها حرام است واز جهنمیان به شمار می روند، لعنت خدا بر اینها و حامیانشان باد؛ تردیدی نیست کسانی که اهل تفکر تکفیری هستند کافر بوده و جایگاهشان در جهنم است.

وی در ادامه ضمن تشکر از مردم برای حضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن ماه افزود: جشن چهلمین سال پیروزی انقلای اسلامی در اقصی نقاط کشور به بهترین شکل ممکن با حضور میلیونی مردم برگزار شد و مردم با این حضور منسجم خود بار دیگر انقلاب را بیمه کردند.
سلیمانی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: این حضور آن هم در شرایطی که مقامات آمریکایی سخن از پایان عمر انقلاب سر می دادند بسیار حائز اهمیت بود و همه نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کرد و منجر به شکستی سنگین بر دشمنان شد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه بیان کرد: نمایش قدرت و اتحاد مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث نمایان شدن خطای محاسبات دشمنان در برنامه ریزی شان و سنگین تر شدن مسئولیت سنگین دولت مردان شده است.

راهپیمایی22بهمن بار دیگر انقلاب را بیمه کرد 
وی در ادامه سخنان خود به بیان دستاوردهای راهپیمایی22 بهمن اشاره کرد و گفت: تقویت روحیه جمهوریت، نمایش قدرت و اتحاد مردم، امیدواری به دوستداران داخلی و خارجی، زمان شناسی ملت از جمله دستاوردهای این حضور میلیونی مردم بود.

سلیمانی تصریح کرد: راهپیمایی امسال به قدری با اهمیت بود که رهبر انقلاب بیانیه مهمی علاوه بر تشکر از مردم در راستای گام دوم انقلاب صادر کردند، این راهپیمایی یکی‌ دیگر از حماسه سازی‌های این چهار دهه بود، چرا که در این چهل سال مردم بسیار فداکاری کردند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: مردم ما همان مردمی هستند که با تقدیم صدها هزار شهید، جانباز و آزاده از مرزهای کشور پاسداری و حفاظت کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان افتد، این مردم با فداکاری و ایثار علیرغم تمام مشکلات معیشتی به ندای رهبر انقلاب لبیک گفته و در تمام صحنه های انقلاب حضور باشکوهی از خود به نمایش گذاشتند.

وی گفت:جمهوری اسلامی طی این چهل سال خدمات بسیاری در عرصه آموزش، گاز،برق، آب، درمان وبهداشت و غیره به مردم ارائه کرده است، امروزه هنوز تعدادی لوکس ترین ماشین ها و خانه ها را در اختیار دارند اما تعدادی حتی قدرت خرید حتی تهیه یه بلیت را هم ندارند، انقلاب برای این مملکت خیلی کارها کرد اما آیا دولت مردان ما توانسته اند برای این ملت سنگ تمام بگذارند؟

سلیمانی اذعان کرد: مردم با کفش پاره و شکم گرسنه آمدند زیر باران و برف آمدند ‌اما آیا مسؤولان و دولت مردان ما جواب این زحمات را داده اند؟ شعار ما نه غربی و نه شرقی بود شعار ما در این مملکت مساوات بود.

امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: همین الان با همه گله‌گزاری‌ها این مردم پشت به نظام و انقلابشان نکرده‌ و با دِینی که به شهدای خود دارند همیشه پای انقلاب و رهبری خود بوده اند اما دولت مردان ما حق این مردم را نباید پایمال کنند.

دشمن به دنبال ایجاد نا امنی و تفرقه در سیستان و بلوچستان است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع نمازگزاران روز جمعه با اشاره به اینکه حادثه ترویستی در جاده خاش_زاهدان دلها را رنجاند، اظهار کرد: این جنایت دست پلید و شیطانی دشمنان انقلاب اسلامی ایران را رو کرد.

 وی افزود: در ایامی که عزتمندی انقلاب اسلامی و شکوه مردم ایران به نمایش گذاشته شد، دست به حرکت شیطانی زدند که مرزداران غیور انقلاب و شهرستان، پاسداران عزیز انقلاب که پاسداری از مرزها و ارزش ها می کردند را با شهادت رسادند.

امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه برای دین خدا جوانان زیادی را فدا کرده ایم، اضافه کرد: دست ناپاک، پلید و شیطانی دشمن جوانان پاک و دلداده انقلاب را به شهادت رساند.

حجت السلام و المسلمین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران روی قله های بلند عزتمندی ایستاده است، خاطر نشان کرد: دشمنان لکه ننگ دیگر بر پیشانی خود گذاشتند و به دنبال ایجاد نا امنی و ایجاد تفرقه  در استان سیستان و بلوچستان هستند.

وی یادآور شد: چنین افرادی که به اسم دین در جاهایی خطا و خیانت می کنند مزدوران آمریکای جنایت کار و اسرائیل غاصب هستند که به زودی ریشه کن خواهند شد.

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: سردمداران مزدور فرصت طلب و فاسد مانند اسرائیل، آل سعود و آمریکا به برکت خون شهدا و طبق وعده الهی به ذلت خواهند افتاد.


حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن تو دهنی دیگری به دشمنان زد

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به حضور باشکوه مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن، ادامه داد: راهپیمایی 22 بهمن شکوهی دیگر و جلوه ای از عظمت ایران اسلامی  را به نمایش گذاشت و شکست دشمن را به دنبال داشت.

وی حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن را تو دهنی دیگر به دشمن برشمرد و اضافه کرد: دشمنان با چهل سال توطئه و دشمنی در صدد بودند تا جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار نشود اما جشن پیروزی انقلاب با شکوه تر از همیشه برگزار شد.

امام جمعه شهرستان سراوان تقویت بنیه جمهوریت و قدرت نرم نظام، نمایش قدرت و افزایش اتحاد ملت مقابل تهدید دشمنان و زمان شناسی ملت را از پیام ها و پیامد حضور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب عنوان و تصریح کرد: مردم با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادن که قصور برخی از مسئولین را که نتوانستند به خوبی مشکلات معیشتی را حل کنند، پای اساس انقلاب نگذاشتند و ملت به دلیل فشارهای اقتصادی تسلیم دشمن نمی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: میان کشورهایی که در نشست ورشو حضور دارند اختلافاتی وجود دارد اما این را همه باید بدانند انتظار هیچ معجزه ایی برای اسرائیل و آمریکا در این نشست نیست.

وی با توجه به اینکه مسیر انقلاب به درستی مشخص است، گفت: در دنیا انقلاب اسلامی طرفداران زیادی دارد، با چهار کشور بی پایه که مردم خود آن کشور ها آنها را قبول ندارند، نمی توانند کاری از پیش ببرند.

حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی را بیمه کرد
امام جمعه دلگان گفت: حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال انقلاب اسلامی را بیمه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های این هفته شهرستان دلگان با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن که در سراسر کشور به باشکوه ترین وجه ممکن برگزار شد، اظهار کرد: از این بابت باید شکرگزار خداوند و قدردان ملت ایران بود و این راهپیمایی سراسری پیام ها و پیامدهای متعددی داشت.

امام جمعه دلگان افزود: باری دیگر این حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال، انقلاب اسلامی را بیمه کرد؛ می توان گفت ملت با بصیرت ایران چشم امید دشمنان را کور کرد و نقشه های دشمنان را خنثی کرد.

وی بیان کرد:این حضور مردم موجب تقویت قوه جمهوریت نظام و بیانگر پشتیبانی این همه لشکر از نظام اسلامی بود، این حضور نمایشی بود که دشمن را دچار سرگردانی، یاس و ناامیدی کرد و موجب امیدواری دوستان و دوستداران انقلاب اسلامی شد.

حجت الاسلام عظیم بامری در ادامه تصریح کرد: دشمن بعد از اینکه نتوانست از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن جلوگیری کند، با حمایت کردن از تروریست ها دست به جنایتی بزرگ زد.

وی ادامه داد: این تروریست ها، پاسداران مرز را که در حین مراجعت به منزل بودند با عملیات انتحاری به شهادت برسانند و عده ای را هم زخمی کنند.

خطیب جمعه دلگان عنوان کرد: این مزدوران که تحت تاثیر سلفی ها و تکفیری ها بوده و از آن طرف توسط استکبار حمایت می شوند، بدانند که ضربه سنگینی به آنها زده خواهد شد.

وی افزود: خون این شهدای پاسدار موجب سربلندی و سرافرازی نظام اسلامی ما خواهد شد و بساط ظلم و فساد و اخلالگران را برخواهد چید.

امام جمعه دلگان گفت: دشمنان نظام اسلامی از آن طرف در اروپا علیه نظام اسلامی نشست برگزار می کنند و از این طرف در داخل کشور نوکران و جیره خوارانشان دست به عملیات تروریستی می زنند.

بامری خاطرنشان کرد: انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی درس محکمی به این تروریست ها بدهند که جرئت نکنند دست به چنین عملیات های جنایتکارانه ای بزنند.
 
مردم و مسئولین باید بیانات رهبری را در گام دوم انقلاب عملی کنند
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت:مردم و مسئولین باید بیانات رهبری را در گام دوم انقلاب گوش جان بسپارند و عملی کنندتا انقلاب مسیر پیشرفت خود را سریعتر از گذشته طی کند.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه،اظهار کرد:امربه معروف و نهی از منکر از واجبات دین است که قرآن کریم، بارها از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان وظیفه‌ای ویژه برای امت پیامبر(ص)، یاد شده، و گاه در کنار باورهایی چون ایمان به خدا و معاد، یا اعمالی چون نماز و زکات آمده است اما امروز جای معروف و منکر تغییرکرده است و به این فریضه الهی توجه کمتری می شود.

وی با اشاره به جنایت تروریست ها در انفجار انتحاری اتوبوس سپاه پاسداران در جاده خاش به زاهدان، افزود: این جنایت کوردلانه از نظر جامعه اهل سنت و دین مبین اسلام محکوم است این عملیات ناجوانمردانه توطئه شوم دشمنان انقلاب و استکبار جهانی است که فرزندان پاسدار و حافظان امنیت این کشور را ناجوانمردانه به شهادت رساندن و این عملیات تروریستی از نظر جامعه اهل سنت محکوم و حرام است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن نتوانست اقتدار و یکدلی مردم ایران را در جشن چهل سالگی انقلاب تحمل کند و دست به چنین جنایت وحشیانه ای زد مسئولین باید هرچه زودتر عاملان این حادثه را به سزای عمل ننگین شان برسانند و ضربه محکمی به تروریست های جیره خوار استکبار بزند.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شد و حضور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب متفاوت و چشمگیر بود واین حضور باشکوه باعث عصبانیت دشمنان انقلاب شد،مردم و مسئولین باید بیانات رهبری را در گام دوم انقلاب گوش جان بسپارند و عملی کنند تا انقلاب مسیر پیشرفت خود را سریعتر از گذشته طی کند.
 
 ترور های کور و ناجوانمردانه در طول انقلاب خللی در اراده ملت وارد نکرده است

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نسبت مناسبت های گذشته در ایام گذشته حضور بسیار چشم گیر تر بود و این نشان از پایبندی مردم به انقلاب است.

حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان هیرمند گفت : چند روز گذشته در یک حادثه تروریستی در استان تعدادی از پاسداران حافظ این سرزمین  توسط عوامل مزدور سرویس های جاسوسی بیگانه در یک عملیات کور به شهدات رسیدند.

وی ضمن محکومیت شدید حادثه تروریستی خاش به زاهدان  افزود : بعد از حضور حماسی ملت درراهپیمایی 22 بهمن که دشمن با همه توان سعی داشت ملت ایران این جشن را نبیند و این پاسدارن عزیز که به شهدادت رسیدند  برای تامین امنیت به این استان آمده بودند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن  گفت : در شهرستان هیرمند نسبت مناسبت های گذشته در ایام گذشته حضور بسیار چشم گیر تر بود و این نشان از پایبندی مردم به انقلاب است.

خطیب جمعه هیرمند افزود : دشمن وقتی حضور چشم گیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن را دید ،عقده خود را باید  تخلیه می کرد و این حادثه جاده خاش زاهدان عملیات ناجوانمرادنه رقم بزند ، این حمله تروریستی از نظر نظامی موفقیت محسوب نمی شود .

وی ضمن اشاره به آغاز مرحله دوم انقلاب به فرموده رهبری گفت : در زمان انقلاب تجربه کافی نداشتیم و اکنون دارای تجربه های فراوان هستیم و از این تجربیات باید استفاده کنیم.

گزمه تصریح کرد : ترور های کور و ناجوانمردانه در طول انقلاب خللی در اراده ملت وارد نکرده است و این عملیات های کور نیز خللی وارد نخواهد کرد.

امام جمعه هیرمند گفت : تروریست ها منتظر باشند که انتقام شهدای عزیز توسط همرزمانشان گرفته خواهد شد، دشمن باید بداند که در مسیری که ملت انتخاب کرده است به حول قوه الهی  تمدن نوین اسلامی ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد : همانگونه که رهبر انقلاب خطاب به نسل های جدید، ده های هفتاد و هشتاد فرمودند کشور متعلق به شماست  و از تجربه گذشته استفاده و کشور را به پیش ببرید باید جوان به میدان بیایند و این راه را ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه  در عربستان کودک شش ساله جلوی مادر سر بریدند افزود : این تفکر وهابیت است و جنایتکاران و تروریست ها از این تفکر استفاده می کنند و آبروی اسلام را به خطر انداخته اند.

خطیب جمعه هیرمند تصریح کرد : انقلاب اسلامی با حمایت شما مردم  با افق پیش بینی شده توسط امام راحل  و اکنون مقام معظم رهبری با توکل خدا به پیش می رود و این انقلاب الگو شده است برای سایر کشور به برکت خون شهدا .

گزمه افرود : نشست خیمه شب بازی در ورشو برگزار شد توسط آمریکا و اسرائیل برگزار به گفته خودشان برای محار ایران بسیاری از کشور ها در این نشست شرکت نکردند و همزمان با این نشست حادثه تروریستی در استان اتفاق افتاد و منافقین در نشست ورشو شادی می کردند.

حجت الاسلام گزمه در پایان گفت : جمهوری اسلامی ایران حامی تروریسم نیست بلکه قربانی تروریسم شده است وتنها  حامی مظلومین جهان بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۸۱۲


ارسال