شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
خوش خبری معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی به کشاورزان؛
همزمان با تحویل گندم پول به حساب واریز می شود/ ۱۵۰دستگاه کمباین در برداشت محصول به کمک کشاورزان می روند
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: امسال بلافاصله در روز تحویل گندم مبالغ خرید این محصول به حساب کشاورزان واریز شود.
به گزارش عصرهامون، علیرضا دهمرده صبح امروز در نشست ستاد برداشت غلات و دانه های روغنی استان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال یازده مرکز در سطح استان آماده خرید گندم از کشاورزان گندم کاران استان می‌باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 مرکز، آماده خرید گندم از کشاورزان استان بودند، افزود: امسال ۶مرکزتوسط تعاون روستایی و پنج مرکز توسط غله وخدمات بازرگانی برای این کار پیش بینی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه از کار برداشت گندم از اواخر اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: سطح زیر کشت گندم ۳۲هزارهکتار می باشد و پیش بینی شده امسال از گندمزارهای استان یکصد هزارتن گندم تولید وکشاورزان بیش از ۳۵هزارتن گندم مازاد بر مصرف تحویل سیلوهای گندم کنند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰دستگاه کمباین مهاجر و بومی در برداشت گندم به کشاورزان کمک خواهند کرد، ادامه داد: مقرر شده تا امسال بلافاصله در روز تحویل گندم مبالغ خرید این محصول به حساب کشاورزان واریز شود.
 
به گفته این مسئول، از آنجایی که برداشت گندم ومحصولات جالیزی خصوصا هندوانه همزمان با یکدیگر است باید تمهیدات لازم برای تأمین وسیله حمل ونقل اندیشه شود تا کشاورزان دچار مشکل وکمبود کامیون حمل بار نشوند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۴۷۷


ارسال