شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
دشمن از تفکر انقلابی و ولایی ملت ایران ترس دارد/ با روحیه جهادی در مقابل هجمه دشمنان ایستادگی می کنیم
 
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: ملت ایران با روحیه انقلابی و جهادی در مقابل هجمه‌های دشمنان ایستادگی می کنند چرا که امروز دشمن از روحیه انقلابی این ملت واهمه دارد.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد ناظری در حاشیه اقامه نماز جمعه زاهدان افزود: در شهریور سال 59 رژیم بعثی عراق از سه جبهه عملیات متجاوزانه خود را به مرزهای کشور ایران با هدف تصرف مهران، سومار، قصرشیرین، سرپل ذهاب، خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، دزفول و دهلران و ... آغاز کرد که وقتی از جبهه جنوبی وارد شد و قصد تصرف بندر بزرگ خرمشهر را داشت با مقاومت سرسختانه مردان، زنان و جوانان انقلابی شهر مواجه شد همان افرادی که با دست خالی اما توکل بر خدا در برابر ارتش مسلح عراق ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی بیان کرد: مردم خرمشهر 35 روز با دستان خالی از این شهر مهم دفاع و مقاومت کردند که وقتی تاریخ را بررسی می کنیم کمتر جایی را می توان یافت که مردمانش اینگونه از شهر و وطن خود دفاع کرده باشند، این نتیجه همدلی، وحدت و ولایت پذیری است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: در حمله صدام به کویت نیروهای مسلح و مردم آن شهر در کمتر از نیم ساعت شهر را در اختیار نیروهای عراقی گذاشتند به گونه ای که کاخ امیر کویت مقر فرماندهی نیروهای بعثی شد حال اگر مقایسه ای این کشور ها و روحیه مردم آنان را با ملت بصیر ایران داشته باشیم، در می یابیم که روحیه ولایت مداری مردم بود که باعث شد ایرانیان و رزمندگان اسلام با دست خالی اما نیروی اخلاص و ایمان مقاومت کنند.

وی بیان کرد: آزادی خرمشهر کاری خارق العاده بود که شگفتی همگان را در برداشت چرا که به عقیده پنجاه کشوری که ارتش عراق را برای این حمله حمایت کرده بودند ملت ایران توانست در برابر تمام استحکامات پیروز میدان نبرد باشد.

ناظری در پاسخ به سوال عده ای مبنی بر اینکه که چرا بعد از آزاد سازی خرمشهر جنگ ادامه یافت، گفت: از یک سو شرایط ایران برای صلح (شناسایی و تنبیه متجاوز و پرداخت غرامت از سوی عراق) و از سوی دیگر مرزهای ایران تامین نداشت و نقاطی در شلمچه، طلائیه، فکه و قصر شیرین در اشغال عراق بود و نیز شهرهای سومار، نفت شهر و مهران عملا در اشغال دشمن بودند و امکان آزادسازی این نقاط از راه مذکور، غیرمعقول به نظر می‌رسید و راهی جز ادامه جنگ وجود نداشت، همچنین در حالی که نیروهای خودی، پیروزی‌های زیادی کسب می‌کردند، توقف جنگ و چانه زنی در پشت میز مذاکره، برای آزادی نقاط مرزی آزاد شده، صحیح نبود.

وی درتکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این سوال از سوی کسانی است که از تفکر انقلابی به دور هستند، تفکری که عامل پیروزی در دفاع مقدس و منجر به آن شد که تفکر لیبرالی از کشور خارج و تفکر انقلابی جای آن را بگیرد.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: امروز اقدامات دشمنان، آمریکا و ترامپ احمق به این علت است که با تفکر انقلابی مشکل دارند و اگر جنگ سیاسی، اقتصادی و .. را بر ما تحمیل کردند به خاطر ترس از این تفکر است چرا که با این تفکر در مقابل دشمن ایستادگی کرده و هیمنه آنان را برهم زدیم.

ناظری در پایان خاطر نشان کرد: با روحیه جهادی و انقلابی همه مردم و مسئولان در مقابل توطئه و ترفندهای دشمنان ایستادگی خواهند کرد، روحیه بسیجی در وجود تک تک مردم وجود دارد و به دشمنان اجازه نخواهیم داد ذره ای به خاک این مرز و بوم تجاوز کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۶۰


ارسال