پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
درخطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
تفکر بسیجی رمز پیروزی بر دشمنان است/ مبارزه قاطع با مفسدان اقتصادی و چپاول گران بیت المال در دستور کار قوه قضائیه باشد
 
ائمه جمعه سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ملت ایران با توکل بر خدا، وحدت و ولایت مداری تواستند در هشت سال جنگ تحمیلی موفق شوند، گفتند: تفکر بسیجی رمز پیروزی بر دشمنان است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام و المسلیمن مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه زاهدان که در مصلی قدس اقامه شد، افزود: یکی از راه های دستیابی به تقوا استفاده از فرصت های الهی در ماه میهمانی خدا است.

وی گفت: در این ماه در سه عرصه مهم می توان از برکات آن بهره مند شد که در گام نخست وجود ماه مبارک رمضان یعنی ماه رحمت، برکت، مغفرت، آمرزش است ماهی که در آن درهای جهنم بسته و درهای بهشت باز و شیاطین در قل و زنجیر هستند.

به گفته امام جمعه زاهدان، ماه رمضان ماه دسترسی به تقوا است، در چنین ایامی انسان می تواند به خودسازی بپردازد و با توبه و استغفار از درگاه خداوند متعال طلب بخشش کند.

وی عرصه دوم را نزول آیات الهی عنوان کرد و ادامه داد: قرآن عامل بصیرت و بشارت مسلمانان است بر این اساس باید تدبر و تلاوت قرآن در این ماه بیشتر از سایر فصول سال باشد چرا که قرآن شفاعت کننده روز محشر است.

وی سومین عرصه بهره مندی از برکات ماه رمضان را ولایت الهی دانست و افزود: در شب های قدر مقدرات یک ساله انسان سنجیده و سرنوشت آن رقم می خورد، خوشابه سعادت کسی که از ظرفیت این ماه توشه آخرت را برای خود بردارد.

محامی در ادامه یکی از راه های دستیابی به تقوا در عرصه های فردی و اجتماعی را ایمان قوی و اراده محکم در مسیر دین خدا و جهاد فی سبیل الله بیان کرد و افزود: ملت ایران در طول سالیان با ایمان و اراده محکمی که داشتند تمامی توطئه، ترفند، کودتاها و .. دشمنان را نقش برآب و همیشه پیروز در میدان نبرد شدند، براستی که این تحقق وعده الهی است که ملت ایران با توکل بر خدا و وحدت و همدلی و ولایت مداری که داشتند، تواستند در هشت سال جنگ تحمیلی موفق شوند.

وی با بیان اینکه مقاومت و ایمان و اراده محکم ملت ایران امروز الگوی فاطمیون،زینبیون، انصار الله لبنان و نیروهای مقاومت است، گفت: ما در جنگ انقلاب را به دنیا صادر کردیم و با ولایت مداری هیچگاه سر تسلیم در مقابل دشمنان فرو نخواهیم آورد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: تمامی مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا بهفضای اوال انقلاب بر گردیم فضایی که حاکمیت ارزش ها و دفاع مقدس در آن جاری بود.

وی در تکمیل مطلب فوق به هفتم خرداد ماه روز قانون گذاری اشاره کرد و افزود: مجلسی ها باید به درستی نمایندگی کنند و تلاش کنند تا مجلس در جایگاه شایسته خود قرار گیرد، حل مشکلات معیشتی مردم اولویت باشدو قوه قضائیه و کارگزاران آن نیز باید همواره همراه و همگام و در خدمت مردم باشند و با فساد اداری، اقتصادی و چپاول بیت المال قاطعانه برخورد کنند.


در فتح خرمشهر مجاهدان با اعتقادات دینی ایستادگی کردند
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار با اشاره به اینکه جشن ها و مناسبت های ملی ایرانیان بر گرفته از مناسبت های دینی و مذهبی است، اذعان کرد: امروز سوم خرداد مصادف با سالروز آزاد سازی خونین شهر است که می تواند جشن ملی باشد و هم در زمره مناسبت های دینی قرار گیرد.

 وی با توجه به اینکه فتح خرمشهر فتح باورها و اعتقادات بود، افزود:  باورها و اعتقادات مردم قهرمان پرور ایرانی اسلامی بود که حماسه فتح خرمشهر به سرانجام رسید.

 امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: باورهای دینی ملت شریف ایران در قالب هشت سال دفاع مقدس تبلور یافت و به جهانیان ایران اسلامی را معرفی کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار با بیان اینکه باید پیروزی ها و ارزش ها را پاس بداریم و به آیندگان منتقل کنیم، اضافه کرد: فتح خرمشهر و هشت سال دفاع مقدس در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مانا و جاودانه شده است.

 وی تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس و فتح خرمشهر مجاهدانی از ایران اسلامی با اعتقادات دینی مقابل دشمن ایستادگی کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک کشور دست دشمن بیوفتد و آیندگان عظمت و اقتداری که جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف رقم زده از مقاومت، پیروزی و جنگ های اقتصادی و سیاسی را قضاوت خواهند کرد.

 امام جمعه موقت شهرستان سراوان تصریح کرد: به شهدا، جانبازان، رزمندگان، مجاهدان و مدافعان خود در اقصی نقاط جهان افتخار می کنیم  و سالروز آزاد سازی خرمشهر را پاس بداریم چرا که هم مناسبت ملی و هم مذهبی است.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار با اشاره به فرارسیدن شب های قدر و ضربت خوردن امام علی (ع) در محراب مسجد کوفه توسط ابن ملجم مرادی، خاطر نشان کرد: اگر کسی در ماه مبارک رمضان از قافله خودسازان و تزکیه  سازان عقب افتاده، از شب های باقیمانده ماه مبارک رمضان به ویژه شب های قدر بهترین بهره را ببرد چرا که شب های قدر از هزار ماه برتر است.

ولایت و محبت امام علی (ع) عامل نجات‌و رستگاری انسان
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دلگان با اشاره به فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، بیان کرد:پس از ۵۷۸ روز اشغال توسط رژیم بعثی در جریان عملیات بیت المقدس این شهر کشورمان آزاد شد.

وی افزود: اساسا خرداد را باید ماه مقاومت و ایستادگی نامید، روز سوم خرداد ازادسازی خرمشهر، ۱۵ خرداد حماسه ایستادگی مردم دربرابر استعمار و چهار خرداد روز مقاومت مردم دزفول است، در حقیقت این روزها خرداد را به ماه مقاومت و ایستادگی تبدیل کرده است.

امام جمعه دلگان با اشاره به فرارسیدن شب های قدر، عنوان کرد: در شب های قدر، تقدیر یک سال انسان رقم خواهد خورد، اگر بخواهیم از فیوضات این شب بهره ببریم باید موانع که همان گناهان هستند را از سر راه خودمان برداریم.

خطیب جمعه دلگان ادامه داد: گناهان سد فیض الهی می شوند و همچنین دعاهای انسان را حبس می کنند،راه برطرف کردن موانع، توبه، استغفار و تصمیم بر ترک گناه است، توبه گناه را محو و استغفار آثار سو گناه را از بین می برد.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) در شب نوزدهم رمضان، خاطرنشان کرد: محبت و ولایت حضرت امیرالمومنین (ع) عامل نجات انسان و مایه رستگاری آدمی است.

وزرای کشور ساده زیستی را مانند حضرت علی (ع) سرلوحه خود قرار دهند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز افزود: امروز سوم خرداد است و آزاد سازی خرمشهر حرکتی در بقای انقلاب بود و گام دوم انقلاب باید چنین سیره ای در پیش خود داشته باشد.

وی با اشاره به بقای انقلاب افزود: استکبار از مرجعیت گرفته تا پایین ترین فرد اجتماع مهره درست کرده بود و دشمن جشن و پایکوبی در تسخیر خرمشهر می کرد و عملیات قهرمانانه امروز به عنوان سوم خرداد که صدا و سیما گفت خرمشهر خونین شهر آزاد شد.

وی اذعان کرد: امروز شهادت طلبی در کشورهای مختلف مسلمان گسترش یافته و الگویشان همین سوم خرداد می باشد در روزی که ۳۳۱ راکت هواپیما و ۱۹ هزار خانه و واحد تجاری با دو هزار و ۵۰۰ نفر از مردم دزفول کشته شدند دشمن در فکر نابودی انقلاب بود.

امام جمعه چابهار تشریح کرد: آن امام سفر کرده بعد از این پیروزی فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد، در زمانی که صدام تا دندان مسلح گروه گروه در خرمشهر ۱۹ هزار اسیر داد، بچه های مخلص بسیجی در فکر تشکیل حکومت جهانی بسیج باشند.

حجت الاسلام موسوی مطرح کرد: رانت خواری و آقازادگی از کجا درآمده و در دادگاه بعد از وام های کذایی می گوید من را به عنوان داماد وزیر محاکمه نکنید اگر داماد وزیر نیستی پس چگونه وام گرفته اید.

وی با اشاره به زندگی بی آلایش حضرت علی ع تاکید کرد: آیا زندگی رئیس جمهور و وزرای کشور اسلامی ما شبیه زندگی امام علی ع می باشد و یا اندکی به سیره زندگی ایشان عمل می کنند.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: ما با عمل به سیره و الگو گیری اهل بیت به آنچه که ما را به آن فرخواندند رهرو محسوب می شوند و تنها محبت به اهل بیت کافی نیست.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی در کشور حضور دارد تصریح کرد: مسئولین باید زمینه رشد تولید را ایجاد و به جنگ اقتصادی بروند، اینکه جنس خارجی از بیرون خارج کنیم حضور در خط مقدم جبهه اقتصادی نیست.

تفکر بسیجی رمز پیروزی بر دشمنان است
حجت الاسلام علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل گفت : شب قدر بهترین فرصت برای عبادت درب خانه خداوند است چرا که این شب بیش از  ۸۰ سال عبادت برای فرد مومن نوشته خواهد شد.

وی افزود : سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر است روزی که پس از ۵۷۸ روز اسارت به دست رزمندگان اسلام آزاد شد.

امام جمعه شهرستان زابل خاطرنشان کرد : این روز مقاومت ، ایثار و پیروزی نام گرفته است و مهمترین رمز پیروزی در این روز تفکر بسیجی است و گفتمان مقاومت است.

خطیب جمعه زابل همچنین بیان داشت: سوم خرداد سالروز پیروزی تمام اسلام بر تمام کفر بود؛ در این روز ۴۴ کشور حامی صدام رسماً اعلام کردند که ارتش بعثی شکست خورده است.

وی ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی مأموریت بسیجی تمام نشده است، بسیجیان جهان اسلام باید این تفکر را به سراسر جهان گسترش دهند چرا که رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس برابر شرق و غرب با دست خالی ایستادگی کردند.

حجت الاسلام کیخا بیان داشت: گام دومی که امام راحل برای نظام جمهوری اسلامی در نظر گرفته بودند، گسترش تفکر بسیجی به پهنای جهان اسلام بود.

خطیب جمعه زابل همچنین گفت: امروز خرمشهر های دیگری نیز در پیش است و همانطور که دست استکبار جهانی را از خرمشهر کوتاه کردیم باید از همه‌ی میادین دست آنان را قطع کنیم.


وی در ادامه با اشاره به اهمیت جوانان در کشور خاطرنشان کرد: مسئولین از ظرفیت جوانان برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب استفاده کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۶۱


ارسال