يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: حل مشکلات معیشتی مردم باید به عنوان یک اولویت توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان پیگیری شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، حجت الاسلام و المسلیمن مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه زاهدان که در مصلی قدس اقامه شد، به هفتم خرداد ماه روز قانون گذاری اشاره کرد و افزود: مجلسی ها باید به درستی نمایندگی کنند و تلاش کنند تا مجلس در جایگاه شایسته خود قرار گیرد.

وی ادامه داد: حل مشکلات معیشتی مردمباید به عنوان یک اولویت توسط مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود و قوه قضائیه و کارگزاران آن نیز باید همواره همراه و همگام و در خدمت مردم باشند و با فساد اداری، اقتصادی و چپاول بیت المال قاطعانه برخورد کنند.

وی بیان کرد: سالروز آزاد سازی خرمشهر، سوم خرداد به عنوان روز مقاومت نامگذاری شده است، خرمشهر جایی می باشد که تمام دنیا دست به دست هم دادند تا مردم ایران اسلامی را از پای در بیاورند اما مردم با ایمان به خدا و مقاومت پیروزمندانه و اراده ای که داشتند بر تمام این فتنه ها پیروز شدند و این رزمندگان دفاع مقدس بودند که هشت سال برای ناموس و خاک خودشان جهاد کردند و از انقلاب مهدی(عج) دفاع کردند.

محامی اضافه کرد: دشمنی که از سلاح شیمیایی هم نسبت به مردم مظلوم ما دریغ نکرد و با هرسلاحی که در دست داشت به جنگ با ما پرداخت و اما نتوانست از اراده جوانان ما کم‌ کند تا توانستیم خرمشهر و آبادان را آزاد کنیم.

وی تصریح کرد: امروز مقاومت آن روزهای ملت ایران الگو شده برای حزب الله و جهاد گران عراقی و فلسطینی و سوریه که توانسته اند جلو دشمن مقاومت کنند.

محامی افزود: این مسیر که ما پیش گرفتیم سختی ها دارد اما قدرتی که ما از مقاومت به دست آوردیم قدرت جهانی است که هیچ کشوری جرات و توان جنگ با ما را ندارد مقاومتی که لرزه به تن تمام دشمنان اسلام و انقلاب انداخته است.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از راه های دستیابی به تقوا استفاده از فرصت های الهی در ماه میهمانی خدا است، خاطرنشان کرد: در این ماه در سه عرصه مهم می توان از برکات آن بهره مند شد که در گام نخست وجود ماه مبارک رمضان یعنی ماه رحمت، برکت، مغفرت، آمرزش است ماهی که در آن درهای جهنم بسته و درهای بهشت باز و شیاطین در قل و زنجیر هستند.

به گفته امام جمعه زاهدان، ماه رمضان ماه دسترسی به تقوا است، در چنین ایامی انسان می تواند به خودسازی بپردازد و با توبه و استغفار از درگاه خداوند متعال طلب بخشش کند.

وی عرصه دوم را نزول آیات الهی عنوان کرد و ادامه داد: قرآن عامل بصیرت و بشارت مسلمانان است بر این اساس باید تدبر و تلاوت قرآن در این ماه بیشتر از سایر فصول سال باشد چرا که قرآن شفاعت کننده روز محشر است.

وی سومین عرصه بهره مندی از برکات ماه رمضان را ولایت الهی دانست و افزود: در شب های قدر مقدرات یک ساله انسان سنجیده و سرنوشت آن رقم می خورد، خوشابه سعادت کسی که از ظرفیت این ماه توشه آخرت را برای خود بردارد.

محامی در ادامه یکی از راه های دستیابی به تقوا در عرصه های فردی و اجتماعی را ایمان قوی و اراده محکم در مسیر دین خدا و جهاد فی سبیل الله بیان کرد و افزود: ملت ایران در طول سالیان با ایمان و اراده محکمی که داشتند تمامی توطئه، ترفند، کودتاها و ... دشمنان را نقش برآب و همیشه پیروز در میدان نبرد شدند، براستی که این تحقق وعده الهی است که ملت ایران با توکل بر خدا و وحدت و همدلی و ولایت مداری که داشتند، تواستند در هشت سال جنگ تحمیلی موفق شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۷۵


ارسال