يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان خبر داد:
ساخت 17مدرسه جدید توسط دانشگاه آزاد در نقاط محروم سیستان وبلوچستان
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از ساخت، تجهیز و ایجاد 17 مدرسه جدید در نقاط محروم سیستان وبلوچستان در سال جاری خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ سلطانعلی میر در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد گفت: این دانشگاه در نظر دارد تا به منظور پر کردن بخشی از خلاء فضاهای آموزشی در استان اقدام به تاسیس 17 مدرسه جدید در نقاط مختلف بکند که در این زمینه آموزش و پرورش نیز مقدمات صدور مجوزها را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تمامی امور تامین فضای آموزشی و تجهیز و... بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی استان است ادامه داد: اولویت ساخت مدارس در نقاط محروم است که به همین منظور در شهرستان های سراوان، ایرانشهر، خاش، زابل و چابهار هر کدام یک تا دو مدرسه و در زاهدان نیز قصد داریم تا 6 مدرسه با امکانات و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمره معدود مراکز آموزش عالی است که کار آموزش از ابتدایی تا مقطع دکتری را بر عهده دارد و از آذرماه سال 61 که زمان تاسیس این دانشگاه در سیستان وبلوچستان است تاکنون بالغ بر 90 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

به گفته میر؛ هم اکنون نیز30هزار نفر در مقاطع مختلف و واحدهای متعدد این دانشگاه در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند که به منظور ترویج بیشتر فرهنگ علم آموزی و در راستای عدالت آموزشی واحدهای دانشگاهی در نقاط مختلف استان دایر شد.

وی خاطرنشان کرد: با هدف حمایت از نخبگان و جامعه جوان استان، تمامی کسانی که در واحدهای جدیدالتاسیس این دانشگاه در شهرستان های مختلف ثبت نام کنند از تخفیف 30درصدی در تمام مقاطع برخوردار خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ادامه داد: این دانشگاه در سال گذشته در حوزه برگزاری همایش های استانی و ملی با برگزاری 10 همایش محوری و کلان موفق شد رتبه نخست در سطح کشور را نصیب خود کند. همچنین دانشگاه آزاد واحد زاهدان در میان تمامی مراکز آموزش عالی کشور رتبه ۳۸ کشوری را کسب کرد که در قسمت برگزاری کرسی های ترویجی نیز جزو چهار استان برتر قرار دارد.

وی تصریح کرد: این دانشگاه در حال حاضر با داشتن 10 مرکز تحقیقاتی و ده ها هکتار مساحت برنامه های خوبی برای آینده خود ترسیم کرده که مهم ترین آنها تغییر رویکرد و رویه دانشگاه آزاد از آموزش محور صرف به دانشگاه کارآفرین و تغییر تدریجی منابع درآمدی از شهریه محور به غیر آن و خودکفایی با استفاده از طرح ها و پژوهش های علمی است.

به گفته میر؛ با ابلاغ لغو ممنوعیت جذب دانشجویان خارجی، همه واحدها مجاز شده اند تا ثبت نام از دانشجویان غیرایرانی را نیز انجام دهند و در راستای گسترش همین تعاملات، در سال جدید برگزاری همایش بین المللی قیام تاریخی عاشورا از منظر اهل سنت با حضور علما و اندیشمندانی از سه کشور افغانستان، پاکستان وعمان برنامه ریزی شده است که از هم فکری معاونت بین الملل دانشگاه و جامعه المصطفی قم نیز بهره خواهیم برد.

میر با اشاره به تاسیس قرارگاه جهادی در این دانشگاه تاکید کرد: یکی از مواردی که این دانشگاه همواره جزو دغدغه های اصلی خود می داند کمک به شهروندان است  که در همین راستا و در ماجرای سیل سیستان ضمن کمک های متعدد انجام شده در این بخش روزانه و به مدت یک هفته هزار وعده غذای گرم میان مردم سیل زده مناطق محروم توزیع شد.

وی گفت: دانشگاه آزاد در بخش اردویی نیز موفقیت های خوبی داشته است به صورتی که امسال بالاترین آمار اعزام دانشجو به مناطق عملیاتی را شاهد بودیم. همچنین چندین دستگاه اتوبوس نیز از این دانشگاه به سفر معنوی پیاده روی اربعین اعزام شد.

وی تصریح کرد: همچنین این دانشگاه با استقرار در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان در ایام اربعین نسبت به پذیرایی از زائران حسینی کشور پاکستان نیز اقدام کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۷۱


ارسال