چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛
دشمن از توان جبهه مقاومت واهمه دارد/منشا قدرت ملت ایران وحدت و اتحاد است
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دشمن از توان جبهه مقاومت واهمه دارد، گفت: امروز اسرائیل برای حفاظت از خود در مقابل جبهه مقاومت، دیوار بتنی کشیده است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلیمن علی اکبر پور ظهر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه با بیان اینکه ملت ایران هوشیار، بیدار و همیشه در صحنه حاضر هستند، افزود: در طی چهل سال که از عمر با برکت انقلاب می گذرد مردم هر کجا احساس کردند پای کار بوده و از آرمان ها و ارزش های اسلام و نظام جانانه و مردانه دفاع کردند که روز قدس نمادی از این حضور است.
 
وی بیان کرد: نظامی که تکیه گاه آن مردم باشند قطعا طی مسیر می کند اما اگر مردم خانه نشین و در حاشیه رفتند اولین گام برای فروکش کردن آن نظام است.
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان استان گفت: حدود 70 سال است که استکبار با کاشت غده سرطانی در قلب کشورهای اسلامی رژیم صهیونیست و خبیث اسرائیل را پایه گذاری کرد که مردم در مقابل آن با دست و پنجه به انتفاضه و مقاومت می پردازند.

وی بیان کرد: امروز اسرائیل بیش از پیش رو به افول رفته و برای حفاظت از خود در مقابل جبهه مقاومت، دیوار بتنی کشیده است.

این مسئول با بیان اینکه هرجا مقاومت بود به نتیجه مطلوب دست یافتیم، تصریح کرد: اگر مروری بر تاریخ داشته باشیم متوجه خواهیم بود در عرصه های مختلف مذاکراتی انجام شد که دستاوردی برای نظام نداشت اما هرکجا که مقاومت و روح مقاومت بود (نماد بارز آن جریان تکفیری است که داعش پست در کشورهای همسایه ما رقم زد) دیدیم با مقاومت جانانه جبهه مردمی کشورهای مختلف مقاومت جواب داد و امروز ثمرات آن را می بینیم.

وی در ادامه به معامله قرن اشاره کرد و گفت: مشخص نیست با کدام منطق این موضوع را معامله قرن نامگذاری کردند چرا که معامله معمولا دو طرفه است ولی از آنجا که روح استکباری هرجا باشد معمولا تلاش می کند به نفع خود مصادره کند اگر مفاد آن را بنگریم در می یابیم حاکمیت فقط مربوط به ساکنان فعلی فلسطین است و فلسطینیانی که خارج از آن هستند حق ندارند برگردند یا تمام سلاح های محور مقاومت، انقلابیون و مبارزان فلسطینی باید تحویل داده شود حتی اسلحه شخصی رئیس حماس؛ این چه معامله ای است اگر قرار باشد کشوری ارتش یا یک اسلحه نداشته باشد که کشور نیست، هر موجود زنده ای باید وسیله دفاعی برای خود داشته باشد.
 

به گفته اکبر پور، خوش رقصی برخی حاکمان بلاد اسلامی برای استکبار این است که می گویند عجب گاوهای شیردهی داریم و اگر دست از شما برداریم ظرف دو هفته زمینگیر خواهید شد.

وی بیان کرد: امید است با محور مقاومتی که جانانه نشان دادند این محور، محور استقامت و مقاومت است بلاد اسلامی و حاکمان آن به مردم بپیوندند چرا که جامعه اسلامی ما یک میلیارد و 500 میلیون نفر جمعیت دارد که به فرموده رهبر انقلاب اگر هرکدام یک سطل آب هم برداشته بودند اسرائیل را آب برده بود، اما متاسفانه برخی حکام خود باخته و غش کرده استکبار کار را به جایی می برند که دیگران بهره برده و ضرر آن به مسلمین می رسد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان استان در ادامه با بیان اینکه خبرنگاران وظیفه خطیری بر عهده دارند، افزود: حق محوری، واقعیت گرایی، وحدت آفرینی، ارتقای بینش سیاسی، ترویج فرهنگ و هنجارهای فرهنگی و اجتماعی، صحت و سرعت و دقت خبر از جمله ویژگی یک خبرنگار است که باید در عرصه خبری آنها را اولویت کاری خود قرار داد.

وی ادامه داد: خبرنگار باید واقعیت های جامعه را ببیند و به انعکاس آن بپردازد تا معضلات را رفع و جامعه را به سمت رشد و پیشرفت سوق دهد.
 
اکبر پور وحدت آفرینی را یکی از ویژگی های مهم رسانه دانست و گفت: گاها به علت یک کج سلیقگی این محور مهم جامعه خدشه دار می شود، در هفته های اخیر کج سلیقگی که در رسانه ملی صورت گرفت باعث رنجش اهل سنت شد که با اقدام به هنگام این موضوع رفع و با اوامر آن برخورد شد، بُعد دیگر این قضیه آن است که حق نداریم برای دفاع از خود هر آنچه که هست بر زبان جاری کنیم باید مراقب ایده و تفکر خود باشیم نباید از تریبون ها هر آنچه بر زبان می آید جاری کرد چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب هر آنکس که بر خلاف محور وحدت رفتار کند فرق ندارد حجت الاسلام باشد یا مولوی و طلبه یا رسانه، هر آن کس بر خلاف محور وحدت رفتار کرد اگر شیعه باشد شیعه انگلیسی و اگر سنی باشد سنی آمریکایی است.
 
وی بیان کرد: ما در جامعه اگر چه اختلاف سلیقه داخلی داریم اما وحدت محور اصلی است امروز ما دشمن مشترک داریم و هر آنچه بر خلاف وحدت باشد خلاف امت اسلامی و خلاف منویات پیشوای این نظام است چرا که نباید آب به آسیاب دشمن ریخت و برخلاف وحدت عمل کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان استان با تاکید بر این مطلب که توهین بر هیچکس جایز نیست، افزود: ما از مکتب ائمه اطهار علیهم السلام الگو می گیریم بر این اساس باید دقت کرد به ویژه در سیستان وبلوچستان که ویژگی خاص خود را دارد باید مراقب بود یک خبر یا سخن خدشه ای به این محور وارد نکند.

گفتنی است در پایان این نشست بیانیه ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت معامله قرن به امضای اصحاب رسانه سیستان وبلوچستان رسید.
 
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۴۸۲


ارسال