شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
بالاخره پس از مدت ها کش و قوس و مناقشه میان گروه ها و افراد مختلف، مدیرکل جدید آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان معرفی شد.
به گزارش عصرهامون؛ تاخیر در آغاز مراسم موجب شد تا مدیران اداری و کارمندانی که باید در آن ساعت کاری در محل اداره خود بوده و پاسخگوی ارباب‌رجوع باشند مباحثی مانند قطع تلگرام طلایی هاتگرام و... را برای گذراندن وقت خود مطرح کنند.

از احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف در جلسه معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش حضور داشتند و برخی که در ابتدای جلسه در انتهای سالن و گوشه ای تنها خلوت کرده بودند با آمدن گروهیِ هم حزبی هایشان خود را به صندلی های جلوی سالن رسانده تا هم در دریچه لنز دوربین عکاسان قرار بگیرند و هم قرابت فامیلی و رفاقتی خود با مدیرکل جدید را فریاد بزنند.
 
جمع حاضر اکثراً مدیران و کارمندان آموزش و پرورش بودند که تاخیر طولانی مدت راهی برایشان باقی نگذاشته بود تا روی به گرفتن عکس های خویش انداز ببرند که در نهایت انتظارها به پایان رسید و احمد علی موهبتی در صدر هیئتی حدود ۴۰ نفره که در پشت سر او می آمدند به همراه مدیران کل سابق و جدید وارد سالن شد که حضور او آغازگر جلسه بود.

سرپرستی که بله نگفت
سرپرست سابق آموزش و پرورش استان که به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت از مخالفت خود با پذیرش چنین سمتی سخن به میان آورد اما به گفته خودش برگزاری امتحانات با شرایط خاص، هفته بزرگداشت معلم، پیگیری مطالبات صنفی معلمان و البته حُسن اعتماد وزارت خانه موجب شد تا قبول مسئولیت کند.
 
باقری در ادامه بر ضرورت نگاه ویژه به آموزش و پرورش اشاره کرد و هزار کاری که باید با همت و غیرت به ثمر برسد.
 
خیّران مسئول گریز
مدیرکل سابق آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه با یادآوری روزهای تلخ و شیرین خدمت در این استان اشاره ای به جمعیت 26درصدی دانش آموز در این خطه کرد و با مقایسه آمار 17درصدی نسبت به کشور بر رسیدگی جدی به این حوزه تاکید کرد.
 
علیرضا نخعی افزود: برخی خیران وجود داشتند که از مسئولان فراری بودند اما ظرفیت خوبی برای خدمت رسانی داشتند که امروز با بهره گیری از همان خیران و سلسلسه نشست هایی که برگزار شد انجمنی دایر شده تا بتوانیم از آنها در راستای افزایش سطح زیرساختی مدارس در سیستان وبلوچستان استفاده کنیم.
 
وی گفت: طی سال های گذشته به طور متوسط در هر سال هزار کلاس درس ساخته شده که باید افزایش نیز پیدا کند.
 
شروط استاندار برای وزیرآموزش و پرورش
احمدعلی موهبتی نیز در این جلسه بر حساسیت آموزش و پرورش به خصوص در سیستان وبلوچستان تاکید کرد و از مصاحبه شخصی خود با 12 گزینه مدیرکلی برای این سمت خبر داد.

استاندارسیستان وبلوچستان همچنین گفت: 5 جلسه با معاونین، 3 جلسه با وزیر سابق و 2 جلسه نیز با سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش پیرامون مسائل استان و انتخاب مدیرکل داشته ام و این حوزه آنقدر برایم ارزشمند بود که حضور در مراسم تودیع و معارفه فرماندار را لغو کردم.
 
موهبتی همچنین از شروط خود برای وزارت خانه و استخدام فوری نیرو در استان و اعطای اختیارات کامل به مدیرکل استان خبر داد و گفت: با توجه به گستردگی سیستان وبلوچستان و بعد مسافت ها در استان پیشنهاد تبدیل آموزش و پرورش استان به دو اداره نیز داده شده که در گام اول می توان بخشی از اختیارات را به یکی از ادارات شهرستانی تفویض کرد.
 
شایان ذکر است در پایان جلسه از خدمات علیرضا نخعی تقدیر و حمیدرضا رخشانی که پیش از این به عنوان معاون آموزش متوسطه اداره کل خدمت میکرد به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان معرفی شد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۳۰


ارسال