جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری:
11درصد از تولید ناخالص ملی کشور صرف هزینه های مواد مخدر می شود/سیستان و بلوچستان؛ خاکریز اول و پرچم دار واقعی مبارزه با مواد مخدر است
 
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: یازده درصد از تولید ناخالص ملی کشور صرف هزینه های مواد مخدر می شود.
به گزارش عصرهامون، ظهر امروز همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، استاندار، مسئولان نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن سینما هلال زاهدان برگزار شد.

زندی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اولین سخنران این مراسم به تشریح مباحثی در خصوص مواد مخدر پرداخت و افزود: سیستان وبلوچستان استانی پهناور با داشتن مرزهای طولانی با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در دنیا، بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خاکی با دور کشور افغانستان و پاکستان و 300 کیلومتر مرز آبی با دریای عمان دارد که این موارد باعث شده تا در حوزه مصرف، حمل و نقل وگاها ترانزیت استان درگیر باشد.

وی بیان کرد: امروز مافیای مواد مخدر و استکبار جهانی نسل پویا وجوان جامعه رامورد هدف قرار داده اند، سردمداران آزادی و ایالات متحده آمریکا بعد از ورود به افغاستان نه تنها امنیت وافی و کافی به وجود نیاورد بلکه جز فقر و پوچی چیز دیگری را به ارمغان نیاوردند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  ادامه داد: امروز بیش از 84 درصد مواد مخدر دنیا را افغانستان تولید می کند و به نوعی 10 هزار تن تولید تریاک در این کشور صورت می گیرد.
 

 
زندی تصریح کرد: در راه مقابله با این پدیده شوم همگان باید همکاری کنند زیرا مبارزه با مواد مخدر از عهده یک سازمان و ارگان خارج است و برای مقابله با آن باید از ظرفیت روخانیون، بسیج و سپاه که مردمی بوده و از مردم است بهره کافی را برای آگاهی و اطلاع رسانی برد.
 
سیستان و بلوچستان؛ خاکریز اول و پرچم دار واقعی مبارزه با مواد مخدر
سردار ناصر اصلانی، معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در این همایش با بیان اینکه یازده درصد از تولید ناخالص ملی کشور صرف هزینه های مواد مخدر می شود، افزود: با این میزان هزینه در طی یکسال می توان مدارس متعدد، دانشگاه، راه و ... را در جهت توسعه وآبادانی کشور ساخت.

وی یکی از راهبردهای نظام در طول در چهل سال گذشته را جلوگیری ازمواد مخدر روان گردان و پیش سازها عنوان کرد و گفت: ما در همسایگی تولید کننده بزرگترین مواد مخدر در جهان به  نام افغانستان هستیم که باید در جهت ورود مواد مخدر اقدامات اساسی برداریم، در بیش از دوهزار کیلومتر مربع در همسایگی سیستان و بلوچستان وخراسان رضوی وجنوبی با اقدامات فیزیکی و استقرار امکانات بیش از یک میلیارد دلار در این رابطه هزینه شد تا بتوانیم در جهت جلوگیری از مواد مخدر گام اساسی برداریم وامروز اگر اینکار  را نمی کردیم قطعا مواد مخدری که وارد کشور می شد در تمام استان ها توزیع  و جوانان را آلوده می کرد.
 
از ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان تامصادره اموال
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در ادامه شناسایی و ضربه زدن موثر به شبکه ها و باندهای قاچاق و ترانزتی مواد مخدر را از دیگر اقداماتی انجام شده عنوان و تصریح کرد: در طول این سالها 195 هزار دستگاه خودرو و33 هزار قبضه سلاح جنگی کشف و ضبط گردید، همچنین ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان از دیگر اقداماتی است که از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از 9 هزار و 600 میلیارد ریال در حوزه مصادره اموال و 6هزار و 500 میلیارد ریال در جهت توفیق و شناسایی اموال قاچاقچیان اقدام شده است.
 
 

مرزنشینان، مرزبانان واقعی و مدافعان امنیت هستند
به گفته وی، کاهش قابل توجه وقوع جرائم امنیتی به ویژه در سیستان وبلوچستان و در استان های شرقی کشور از دیگر اقدامات موثری است که امروز مرزبانان واقعی و اصلی و مدافعان امنیت و منادیان اصلی آرامش و آسایش مرزنشینان ما هستند که در نقطه صفر مرزی دوشادوش نیروهای نظامی و انتظامی در جهت حفظ امنیت اقدام اساسی بر می دارند.

اصلانی ادامه داد: ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب سه هزارو 814 شهید و 12 هزار و 500 جانباز در راه مبارزه با سوداگران واستعمارگران و جنایتکاران مواد مخدر تقدیم نظام کرده است که امروز امنیت و آرامش را مدیون آنها و خانواده هایشان هستیم.
 
جمهوری اسلامی پرچم دار مبارزه با مواد مخدر در جهان
وی بیان کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب از کشور متهم به مدعی تبدیل شده است، کشف یازده هزار و 500 تن انواع مواد مخدر یکی دیگر از اقدامات است که باعث شده تا امروز جمهوری اسلامی پرچم دار مبارزه با مواد مخدر در جهان باشد.

وی در ادامه یه انجام بیش از 39 هزار عملیات دستگیری توام مسلحانه و انهدام 48 هزار باند توزیع مواد مخدر اشاره کرد و گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان خاکریز اول و پرچم دار واقعی مبارزه با شبکه ها و باندهای مواد مخدر محسوب می شود و امید است با اقدامات انجام شده روزی به این هدف برسیم که بیش از۹۰ درصد مواد مخدر در استان های مرزی کشف شده و به سایر استان ها نرسد.
 
آمریکا قابل اعتماد نیست
موهبتی، استاندار سیستان وبلوچستان هم در ادامه با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، افزود: در این راستا باید فرهنگسازی صورت گیرد زیرا اعتیاد و مواد مخدر عامل تمامی بدبختی های جامعه بشری به شمار می رود.

وی گفت: مواد مخدر سبب بی عاری و بی عاری سبب هر نوع گرفتاری انسانی می شود بر این اساس باید همگان تلاش کنند تا جامعه ای پاک و سالم داشته باشیم.
 

لازم به ذکر است در پایان این همایش از نمایشگاهی که با موضوع پیشگیری ازاعتیاد دایر شده  بود بازدید به عمل آمد.

 انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۴۲۴


ارسال