سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
در خطبه های نمازجمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
جاری شدن خون تازه در رگهای جهادگران بسیجی با پیام رهبر انقلاب/ گروه های جهادی حلال مشکلات کشور هستند
 
امامان جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه های نمازجمعه بر ضرورت تقویت روحیه جهادی و بسیجی در کشور تاکید کرده پیام رهبر انقلاب به جهادگران بسیجی را باعث جاری شدن خون تازه در کشور دانستند.
به گزارش عصرهامون، امام جمعه شهرستان زاهدان در خطبه های این هفته نماز که در محل مصلی قدس زاهدان برگزار شد گفت: در هفته ای که پیش رو داریم عید بسیار مهم و ارزشمندی خواهیم داشت که پیشاپیش این عید را به تمام مسلمانان تبریک می گویم.
 
حجت الاسلام مصطفی محامی افزود: ارزش و اهمیت عید غدیر موجب شده که از آن به عنوان عید ولایت نام ببرند و بر همه ما لازم است تا این عید را پاس داشته و در راستای تقویت آن کوشا باشیم.
 
وی با اشاره به بیست و ششم مرداد و سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به کشور گفت: آزادگان و کسانی که در دوران جنگ تحمیلی رشادت های زیادی از خود نشان دادند مایه مباهات و افتخار ایران اسلامی هستند و ضرورت دارد تا راه و روش این افراد سرلوحه زندگی جوانان قرار بگیرد.
 
به گفته نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان؛ در حال حاضر ایران اسلامی در ساخت انواع پهپاد ها و زیردریایی های پیشرفته در لیست کشورهای قدرتمند و صاحب نام قرار گرفته که این پیشرفت نشات گرفته از روحیه بسیجی و انقلابی جوانان و مردم کشور است.
 
حجت الاسلام محامی با اشاره به بیانات و رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری افزود: تا زمانی که روحیه جهادی و بسیجی در خون مردم و جوانان این کشور باشد به طور حتم پیشرفت کرده و می توانیم به خودکفایی کامل برسیم.
 
جاری شدن خون تازه در رگ های جهادگران بسیجی با پیام رهبر معظم انقلاب
امام جمعه موقت شهرستان سراوان هم در خطبه های این هفته نماز گفت: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران منجر به جاری شدن خون تازه در رگ های جهادگران بسیجی و گروهای جهادی به ویژه جوانان شد.
حجت الاسلام اعتصامی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید سعید غدیر، بیان کرد: غدیر بزرگ ترین عید الهی است که خواندن 12 رکعت نماز مستحبی در شب عید غدیر توصیه شده و این روز در آسمان روز عهد موعود و در زمین روز میثاق مأخوذ و جمع مشهود است.
 
وی با اشاره به دیدار جمعی از جهادگران بسیجی با مقام معظم رهبری، ادامه داد: پیام رهبر انقلاب به گروه های جهادی باعث  جاری شدن خون تازه ای در رگ های جوانان جهادگر و انقلابی شد.
 
 وی خاطر نشان کرد: همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب به حفظ  و ترویج روحیه جهادی میان جوانان و مسئولین تأکید شده تا جوانان با روحیه و طراوت بیشتری در مسیر انقلاب گام بردارند.
 
 امام جمعه موقت سراوان خاطر نشان کرد: در طول چهل سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران می گذرد، هر جا که با روحیه جهادی و مقاومت حضور یافته ایم، منجر به پیروزی شده و هر جا امید به لیبرال و خارج داشته ایم، رشد و پیشرفت کشور متوقف شده است.
 
 حجت الاسلام و المسلمین اعتصامی افزود: به طور مثال با توقیف نفت کش متخلف انگلیسی توسط سپاه پاسداران، منجر به عقب نشینی دشمن و رهایی نفت کش ایرانی که به صورت غیر قانونی در تنگه جبل الطارق توسط انگلیس توقیف شده بود گردید که انتظار می رود جوانان با حفظ روحیه جهادی و انقلابی الگویی برای دیگر کشورها قرار گیرند.
 
جهادگران بسیجی در خط مقدم سازندگی و محرومیت زدایی کشور
امام جمعه موقت چابهار هم گفت: اگر بسیج و محرومیت زدایی این قشر با اخلاص نبود مطمئنا در شرایط کنونی کشور تاکنون مشکلاتی بیش از این گریبان کشور را گرفته بود.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسمی زاده بیان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قانون اساسی با بصیرت بسیار بالای دینی نوشته شد و یکی از آرمان های تاریخی مردم ما را وجود یک انقلاب دینی، حاکمیت اسلامی ویک نظارت عالی دین بر قوانین می باشد.
 
وی با اشاره به حمایت بی چون و چرا از ولایت فقیه ادامه داد: ولایت‌فقیه یک نعمت برای ماست و نعمت ولایت‌فقیه می‌تواند نجات‌بخش همه انسان‌ها و جوامع آزادیخواه جهان باشد چراکه تمام چالش‌های پیش روی کشورمان با کمک نعمت ولایت‌فقیه، پشت سر گذاشته می‌شود.
 
وی بسیج را یک نیروی بااخلاص دانسته و تشریح کرد: کار گروه های جهادی و بسیج سازندگی که میلیون ها نفر از خدمات رسانی آنها بهره می گیرند در چهار عرصه محور سازندگی و خدمات، محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و حوادث غیر مترقبه انجام شده و می شود.
 
امام جمعه موقت چابهار عنوان کرد: بسیج سازندگی نه‌ تنها تمام جغرافیای کشور را در کلیه نقاط شهری و روستایی تحت پوشش قرار داده، بلکه از تنوع مأموریت و تعدد و گستردگی فراوان رده‌های وابسته در اقشار و صفوف مختلف و در موضوعات گوناگون نیز برخوردار است.
 
وی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بر بیداری و هوشیاری ملت ایران تاکید کرد و افزود: مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی هیچگاه اجازه نمی دهند کشور به دست نااهلان بیفتد.
 
حجت الاسلام موسوی زیاده خواهی های آمریکا در مقابل ملت و دولت ایران را محکوم کرد و خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن واقعی ملت های مسلمان به ویژه ایران است و هیچگاه نمی خواهد این کشور مردمی پیشرفت کند.
 
گروه های جهادی حلال مشکلات کشور هستند
امام جمعه شهرستان هیرمند هم در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: آزادگان در زندان های رژِم بعثی توانستند از انقلاب و یاران رزمنده خود به خوبی دفاع کنند. بدترین شکنجه ها در این زندان ها نصیب رزمندگان اسلام شد اما صبر آنها بر همه مشکلات غلبه کرده بود که در نهایت سربلند بیرون امدند چرا گه الگو آنها حضرت زینب و امام سجاد (ع) بوده است.
 
حجت الاسلام ابراهیم گزمه تصریح کرد: دشمن در صدد ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است ، لذا باید در مسیر امیر المومنین (ع) حرکت کنیم تا گزند نقشه شوم دشمنان در امان بمانیم.
 
وی ادامه داد: غدیر باید پر رنگ برگزار شود ، چرا که این موضوع امر پیامبر است، که فرموده اند باید به فرزندان خود واقعه غدیر را بیاموزید.
 
امام جمعه هیرمند بیان کرد: در روز عید غدیر مهمانی بگیرد و شکم فقرا را سیر کنید چرا که این روز ، عیدی بزرگ برای وحدت مسلمانان جهان است و هر فردی که عاشق امام علی (ع) است باید تلاش کند تا در روز عید سنگ تمام بگذارد.
 
امام جمعه شهرستان تاکید کرد: امروز باز شدن گره از مشکلات کشور کار گروه های جهادی است و هر کجا کار جهادی آغاز شد موفقیت از آن شهر و منطقه بوده است ، لذا مردم هر روستا که گروه های جهادی در آن منطقه حضور می یابند به یاری گروه های جهادی بشتابند و آنها را تنها نگذارند.
 
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ جهادی کار کردن باید ادامه پیدا کند و در همه جامعه نهادینه شود افزود: در جریان سیل سیستان چند گروه جهادی ده ها گروه دیگر را به منطقه کشاندند و فعالیت شبانه روزی رابرای خدمات رسانی به مردم آغاز کردند که این نوع فعالیت ها می تواند کشور را به سوی پیشرفت سریع سوق دهد.
 
تلاش های گسترده دینی در زمان امام باقر(ع)
 امام جمعه دلگان هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، بیان کرد:امام باقر(ع) چون در اواخر دوران حکومت بنی‌ امیه به‌سر می‌برد،از ضعف قدرت حاکمه استفاده کرد و در نشر معارف اسلامی، تلاش گسترده‌ای را به کار برد.
 
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری گفت: امام باقر(ع) با مخالفان و صاحبان عقاید مختلف، مناظره می کرد و به سؤالات آن ها پاسخ می داد، لذا از آن امام در تمام مسائل فقهی و اجتماعی و حکومتی روایات فراوانی نقل شده است.
 
امام جمعه دلگان عنوان کرد: برادر امام باقر (ع)، زید بن علی بن الحسین پس از شهادت امام سجاد (ع) پرچم مخالفت با بنی‌امیه را برافراشت و افراد زیادی را به دور خود جمع کرد،ولی امام باقر (ع) او را از قیام مسلحانه منع کرد و فرمود: «هنوز وقتش نرسیده است و قیام تو در انتها به ضرر مسلمین می انجامد.»اما زید که خون حسینی در رگ‌های او می‌جوشید، زیر بار نرفت و قیام کرد و عاقبت در اثر اعلان مخالفت با بنی‌امیه به شهادت رسید.
 
وی افزود: امام باقر (ع) در زمان حکومت ولید بن عبدالملک به امامت رسید، پس از او به ترتیب سلیمان بن عبدالملک، عمر بن عبدالعزیز، یزید بن عبدالملک و هشام بن عبدالملک، یکی پس از دیگری حاکم ممالک اسلامی شدند.
 
امام جمعه دلگان اضافه کرد: امام با هر یک از آنها به نحو خاصی برخورد می‌کرد، ولی بعضی از بستگان وی، از جمله زید بن حسن بن علی به بدگویی او دست زدند تا سرانجام در هفتم ذيحجه سال 114 هجری در سن 57 سالگی در مدينه با توطئه هشام مسموم شد و به شهادت رسید.
 
حجت الاسلام والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: پيکر مقدس امام باقر (ع) را در قبرستان بقيع (کنار پدر بزرگوارش) به خاک سپردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۵۳


ارسال