پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳
با هدف تامین آب آشامیدنی بهداشتی؛
اجرای طرح نذر ملی آب در نقاط محروم کشور/10هزار بسته لوازم خانگی به آسیب دیدگان سیل اهدا شد
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر هدف از اجرای طرح ملی نذر آب را تامین آب آشامیدنی سالم در مناطق محروم عنوان کرد.
به گزارش عصرهامون، محمودرضا پیروی دقایقی قبل در آیین رونمایی از توزیع مخازن آب شرب و اجرای طرح ملی نذر آب در یکی از پایگاه های هلال احمر شهرستان زاهدان در پاسخ به خبرنگار عصرهامون مبنی بر اخرین جزییات طرح ققنوس در آستانه بازگشایی مدارس افزود: آن چیزی که تعهد هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای طرح ققنوس بود در خصوص کلاس‌های یک و دو کلاسه دبستانی و پیش دبستانی انجام شده و در مدارس دو کلاسه به بالا نیز طی روزهای گذشته مناقصه برگزار و کار در حال اجرا است.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این طرح به سه قسمت تقسیم که قسمتی از آن به هلال احمر واگذار شد که عمده کار هلال احمر در این راستا انجام شده است.

 دبیرکل جمعیت هلال احمر ا: این مجموعه سال گذشته اقدام به اجرای کاروان سلامت با حضور ۱۹ کاروان استان معین، احداث سه دستگاه تصفیه آب به مناطق آسیب دیده از خشکسالی، راه اندازی بانک امانات پزشکی در زاهدان و زابل، تامین هزینه ۸۰ میلیارد تومان از اعضا و داوطلبان، توزیع ۵۰ هزار سبد غذایی در مناطق محروم و اجرای کاروان سلامت با حضور 653پزشک و ۴۴ هزار و 714 بهره ور کرده است.

وی هدف از اجرای این طرح را تامین آب آشامیدنی برای نقاطی که در تامین این مایع حیات دچار مشکل هستند، عنوان کرد و گفت: امروز یک تصفیه خانه در یکی از روستاهای شمال استان در شهرستان نیمروز راه اندازی شد، همچنین برای منازل مسکونی که احتیاج به ارائه طرح‌های آموزشی بهداشتی و سلامت داشتند نیز اقدام به برگزاری کلاسی شد.

...ادامه داد: بیشترین تمرکز در این طرح تامین آب آشامیدنی در نقاطی که هنوز دسترسی آسان به این مهم ندارند می باشند که تاکنون طرح نذر آب در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که دچار مشکل تامین آب آشامیدنی هستند در حال انجام است.

به گفته این مسئول، جمعیت هلال احمر کشور بعد از واریز پول توسط مردم در جریان سیل های اخیر اقدام به تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم ضروری خانگی شامل یخچال، گاز، فرش و دو پتو کرده است که در پنج استان سیل‌زده و در مناطقی که دچار آسیب شدند این اقلام توزیع شده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۰۷


ارسال