يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
شهیدان باهنر و رجایی الگوی بارز مدیران انقلابی بودند/ بیرق امام حسین(ع) پرچم اتحاد و دوستی است
 
جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: بیرق امام حسین(ع) پرچم اتحاد و دوستی میان مسلمانان جهان است.
به گزارش عصرهامون، جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان ظهر امروز در بین خطبه های نماز جمعه شهرستان ها با بیان اینکه شهیدان باهنر و رجایی الگوی بارز مدیران انقلابی بودند، گفتند: مدیران باید از سیره و روش زندگی شهدا الگو گیرند.

حجت السلام سید روح الله حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: امروز بیشتر از هرچیزی در جامعه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر می تواند نمود پیدا کند همانطور که حضرت علی(ع) در این راه قدم نهاد و همانطور که امام حسین(ع) فرزند شیرخواره خود را برای اعتلای این فرهنگ به قربانگاه برد، ما نیز باید برای تحقق این امر مهم با شرایط و ضوابط مخصوص آن در جامعه تلاش کنیم.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به روز مبارزه با تروریسم بیان کرد: امروز روز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با ترورسیم این پدیده شوم است و درحالی که اولین قربانی ترور مردم ایران هستند و بیش از 17 هزار شهید ترور از کودک در قنداق تا پیرمرد در کشور ما دیده می شود، خنده دار است که جنایتکاران غربی ما را تروریست می خوانند.

وی ادامه داد: در همین چند روز گذشته رئیس جمهور امریکا رسما اروپایی ها را تهدید کرد که اگر شما به تعهدات خود عمل نکنید ما داعشی هایی که در زندانهای امریکا حضور دارند را آزاد میکنیم تا به کشورهای خود بازگردند و این یعنی به طور رسمی ترامپ هم پیمانان خود را تهدید میکند چون اینها دست پرورده خودشان بوده و عامل ایجاد ترور و گسترش تروریست در سراسر درنیا هستند.

حسینی ادامه داد: در تمام خونریزی های گذشته، امریکا و همپیمانانش سلاح های استراتژیک را در اختیار تروریستها گذاشته و مارا متهم به حمایت از تروریست کردند ما باید بدانند که این اهرم فشار دیگر اثری نداشته و به قول معروف این حنا دیگر برای مردم و مسئولین ایران رنگی دارد.

وی با اشاره به روز بانکداری بدون ربا نیز تصریح کرد: عملیات بانکی بدون ربا بدون همکاری مردم به هیچ عنوان تحقق نمی یابد چون مردم ما در قدم اول باید اگر وامی را برای هدف خاصی از بانک می گیرند در همان راه استفاده کنند و در قدم دوم نیز مسئولین و بانکداران عزیز نیز این راه و رسم اسلامی را بیشتر در بانک ها به اجرا درآورند.

شهیدان رجایی و باهنر خدمات زیادی برای کشور انجام دادند
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی عبداللهی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری در سال ۱۳۶۰، گفت: در هشتم شهریور ماه آن سال، منافقین با انفجار دفتر نخست وزیری، رجایی و باهنر و نزدیکان آنها را به شهادت رساندند.
 
امام جمعه موقت دلگان عنوان کرد: این دو شهید بزرگوار از کسانی بودند که زحمات و مشقات زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شدند.
 
وی ادامه داد: هر چند شهیدان رجایی و باهنر مدت زیادی مسئولیت نداشته اند،اما در همان مدت کوتاه خدمات بسیار زیاد و گسترده ای را برای کشورمان انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی افزود: رهبر انقلاب شهیدان رجایی و باهنر دو مدیر الگو و اسوه در مدیریت و مصداق بارز ایمان و شهادت هستند بنابراین همه کارکنان باید آیین دو الگو را سرمشق کار خود قرار دهند.

امام جمعه موقت دلگان خاطرنشان کرد: منافقان کوردل که با حمایت و پشتیبانی دشمنان انقلاب اسلامی، نقشه ترور و شهادت یاران امام خمینی (ره) را اجرایی میکردند، نقشه ترور این دو شهید را در هشتم شهریور ۶۰ اجرا کردند.
 
قوه مجریه در مبارزه در بدنه دولت با فساد پیشگام باشد
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به هفته دولت، بیان کرد: در هشتم شهریور سال 1360 دفتر نخست وزیری توسط منافقین کوردل منفجر که منجر به شهادت شخصیت های والا مقام، مجاهد و انقلابی همچون شهید باهنر و شهید رجایی شد.

 وی افزود:  شهیدان باهنر و رجایی از چهره های محبوب، دوست داشتنی و خدوم، متواضع و فروتن میان مردم بودند که دشمنانی که از هیچ تلاشی برای برهم زدن انقلاب اسلامی دریغ نکرده بود، توسط منافقین کوردل شهادت این شخصیت های مجاهد را رقم زد.

امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه دشمن از هر ابزاری برای ضربه زدن به دشمن استفاده می کند، ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی از صدر انقلاب تا کنون مشخص هستند،  هیچ زمانی نباید دل به وعده ها و کمک های دشمن بست، فقط انسان غیر عاقل دل به وعده ها و مساعدت های دشمن خوش می کند.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد:  استکبار جهانی توطئه هایی را در سر دارد و با پرورش تروریست در دنیای امرووزی به دنبال پیاده سازی اهداف و چپاول گری هایی است که در ذهن دارد اما با امید به خداوند متعال و مقاومت گروه های مقاومت به اهداف خود نخواهد رسید.

 وی ضمن قدر دانی از قوقه قضاییه در راستای مبارزه با مفسدین، گفت: انتظار می رود دستگاه قضا مبارزه با مفسدین را شدت ببخشد و از دولت نیز انتظار می رود که در باب مبارزه با فساد در بدنه دولت پیشگام باشد چرا که قوه مجریه یکی از قوه های ارزشمند و تأثیر گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود که باید ابزاری را برای بسته شدن راه فساد به کار برد.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به فرا رسیدن سالروز نا پدید شدن امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان در سال 57، خاطر نشان کرد: امام موسی صدرصاحب علم، مجاهد  و استکبار ستیز در کشور لبنان بود  که باعث شد تا مردم نسبت به دشمنان آگاه شوند و استقامت و ایثار را ترویج داد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: امروز اسرائیل با یک جمله سید حسن نصرالله که گفته پاسخ اسرائیل را قطعا خواهیم داد بر آشفته چرا که می داند پاسخ لبنان کوبنده، مخرب و دندان شکن خواهد بود.

وی با اشاره به سالروز شهادت رئیس علی دلواری و روز مبارزه با استعمار، اذعان کرد: استعمار یعنی انگلیس، انگلیسی که در دنیای اسلام جنایت های فراوانی را انجام داده  و همچنین اهرم هایی را علیه نظام اسلامی ایران به کار گرفته است اما امروزه با مقاومت و ایستادگی فرزندان انقلابی ایران که با قدرت بر دهان وی کوبیده اند، به ذلت افتاده است.

امام جمعه شهرستان سراوان توصیه کرد تا مردم با شور و شعف بیشتر در مجالس عزاداری و سوگواری امام حسین (ع) شرکت کنند چرا که قدم برداشتن در مجلس عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) انسان را عزتمند و گناهان را محو می کند.
 
جوانان مخاطب اصلی رهبری در اجرایی شدن گام دوم انقلاب
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: سالروز شهادت محمدعلی رجایی رئیس‌جمهور وقت و محمدجواد باهنر نخست‌وزیر وقت که در ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ توسط سازمان مجاهدین خلق در سازمان نخست وزیری کشته شدند را گرامی می داریم و دولتمردان باید با الگو گرفتن از این دو شهید به مردم خدمت کنند.

وی با اشاره به کوتاه شدن دست دشمنان از تعرض به خاک کشور ادامه داد: در طول این چهل سال عمر با برکت انقلاب خون های زیادی توسط دشمنان ریخته و جان های زیادی گرفته شده که حتی خیلی از رزمندگان ما هنوز در دل خاک ها گمنام مانده و با خداوند معامله کردند.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: مسئولین دولتی همواره باید با انگیزه، تصور و یادآوری خاطرات و رشادت های مدافعان جنگ تحمیلی نسبت به خدمتگذاری مردم وارد عمل شوند و اگر غیر از این باشد وام دار شهدا خواهند شد.

وی با بیان اینکه گام دوم انقلاب نیازمند مشارکت همه جانبه اقشار مختلف کشور می باشد تاکید کرد: در وهله اول این جوانان هستند که باید با مشارکت همه جانبه در عرصه های تبدیل علم به عمل میدان داری کنند و در مرحله دوم مسئولین بایستی طبق وظیفه ذاتی خود حامی محکمی برای جوانان باشند.

حجت الاسلام موسوی تقوا را بزرگترین عامل خشنودی الهی دانسته و عنوان کرد: نیروهای دفاعی کشور به بركت توان نيروی داخلی باتقوا در بسياری از صنعت ها و تجهيزات و مباحث دفاعی و موشکی جزء كشورهاي برتر دنيا می باشند و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، حاكميت دينی، اسلامی و مردمی بودن آن است و در واقع مردم همه كاره اين انقلاب می باشند.

امام جمعه چابهار تقوا ، تعهد و خدمت صادقانه به مردم را از بارزترین نشانه های مسولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تشریح کرد: رسول گرامي اسلام بر اساس قرآن كريم سفارش مي كردند كه جامعه اسلامي در صورتي مي تواند در برابر دشمنان در امان باشد كه وحدت خود را حفظ كند و مسئولین به شکرانه این وحدت می توانند باعث توسعه اقتصادی و حلال مشکلات جامعه شوند.

وی با اشاره به در نظر گرفتن خداوند در اعمال انسانی خاطرنشان کرد:گران فروشی و کم فروشی در معامله در جلوی چشم خدا بی حیایی است حتی خواندن نماز ظاهری در برابر خدا تمسخر است.
 
پرچم امام حسین (ع) نماد مقاومت و ظلم ستیزی است
حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی افضلی تبار در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: به مناسبت سالروز شهادت شهید رجائی و شهید باهنر رئیس جمهور و نخست وزیر وقت 2تا 8شهریور را هفته دولت نامیدند. دولتمردان ایران باید مانند این دو شهید در دولت رفتار کنند و فکر و اندیشه و راه آن ها را الگوی راه خود قرار دهند.

وی افزود:مدیریت اصول و چهارچوبی دارد که اولین اصول مدیریت ایمان به هدف است اگر هدف دولت و دولتمردان خدمت به مردم است این هدف تنها در شعار نباشد بلکه در عمل مردم این خدمت را مشاهده کنند که این از اصول عمل گرایی به مدیریت است.

وی اذعان کرد: یکی از اصول مدیریت در اسلام، حضور دولتمردان در کنار مردم است. اگر کمبود، سختی و مشکلی در کشور است همه اقشار جامعه آن مشکل را احساس کنند.

امام جمعه موقت اهل تشیع در ایرانشهر با اشاره به سریع الوصول بودن دولتمردان عنوان کرد: دسترسی مردم به مسئولین راحت باشد مسئولین باید به مردم احترام بگذارند در صورت عدم پاسخ گویی به مردم، شخصی را نائب خود قرار دهد تا با مردم ارتباط برقرار کند.

وی با اشاره به این که قانون همیشه مشکل گشا نیست تصریح کرد: مسئولین مشکلات مردم را با محبت و احسان و نیکوکاری حل کنند.

افضلی تبار افزود: امروزه سخن از مذاکره با آمریکا بسیار است که در یک روزنامه مصری در مورد ایران بیان کردند که کشور ایران جزء 10کشور برتر جهان در صنایع موشکی است و اولین کشور در دنیا از نظر سرعت و دقت در ساخت موشک ها است کسی جرات ندارد به خاک ایران چپ نگاه کند حتی پهپادهای آمریکا، مقاومت در برابر دشمنان باعث پیروزی کشور ایران شده است.

امام جمعه در ادامه خطبه ها گفت: یک شنبه 10شهریور مصادف با اول محرم است و از مسئولین و مردم خواستارم همت کنند تا پرچم امام حسین (ع) که نماد مقاومت و ظلم ستیزی است برافراشته نگه دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۱۲


ارسال