جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹
در جلسه جبهه واحد رسانه ای اربعین حسینی مطرح شد
اربعین؛ متعلق به مردم است و باید مردمی باقی بماند/ ضرورت ورود هنرمندانه رسانه ها
 
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بر لزوم ورود هنرمندانه رسانه ها به موضوع اربعین حسینی در استان تاکید کرد.
به گزارش عصرهامون؛ رضا لطیفی در جلسه جبهه واحد رسانه ای اربعین حسینی که ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد گفت: در گذشته زیارت عتبات عالیات برای ایرانیان یک آرزو بود که در راه رسیدن به این هدف بسیاری جان خود را از دست دادند.
 
وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی، تعداد بسیاری از رزمندگان اسلام در نبرد حق علیه بر باطل شهد شیرین شهادت را نوشیدند تا به روزی برسیم که راه کربلا برای همگان باز شود و به برکت خون شهدا شاهد هستیم که خون پاک آنها موجب شد تا مردم ایران به آرزوی دیرین خود برسند.
 
وی ادامه داد: هر ساله در ایام محرم جمع کثیری از مردم به زیارت عتبات عالیات می روند اما در سیستان وبلوچستان توفیق بزرگی نصیب مردم شیعه و سنی شده که می توانند در ایام اربعین میزبان زائرانی از کشور پاکستان باشند که برای رسیدن به ایران از سختی های غیرقابل وصفی عبور می کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم شیعه و سنی در سیستان وبلوچستان رسم مهمان نوازی را به خوبی ادا کرده و میزبانانی خوبی برای این زائران هستند که در این راستا اصحاب رسانه باید ورود کرده و این همه خدمات بی منت و بی ریا را به اطلاع عموم برسانند.
 
به گفته جانشین سپاه سلمان استان؛ ضرورت دارد تا اصحاب رسانه و خبرنگاران به صورت هنرمندانه نکات جذاب، معنوی و جلوه های خاص این حضور زائران پاکستانی و خدمت خادمان ایرانی را به تصویر بکشند.
 
اربعین مردمی است و باید مردمی بماند
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: اینکه مردم سیستان وبلوچستان می توانند به زائران اربعین حسینی از کشور پاکستان خدمت کنند توفیقی است که نصیب شان شده و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.
 
رضا بختیاری ادامه داد: سالها بود که این زائران از همین مرز میرجاوه وارد می شدند و در غربت و مظلومیت طی طریق می کردند اما با تشکیل جبهه مردمی و حضور نیروهای خودجوش و انقلابی موجب شد تا امروز اربعین در سیستان وبلوچستان به عنوان یک نماد و افتخار در سطح کشور مطرح شود.
به گفته بختیاری؛ در سالهای اولیه مشکلات بسیاری در مسیر خدمت رسانی به زوار داشتیم اما به مرور زمان و با ورود رسانه ها و همه گیر شدن بحث خدمت رسانی امروز شاهد هستیم که این حرکت فرهنگی گسترده شده و همه مردم و دستگاه ها پای کار آمده اند تا سهم خود را در این میزبانی ادا کنند.
 
دبیر ستاد مردمی اربعین تاکید کرد: از همان ابتدای کار بحث میزبانی از زوار توسط نیروهای مردمی آغاز شد و امروز که به صورت ستادی و تشکیل کمیته های تخصصی در حال فعالیت است هم باید مردمی باقی بماند و بزرگترین آسیب در بحث اربعین این است که موضوع به دستگاه های دولتی نسبت داده شود بلکه باید همواره و برای همیشه مردمی بماند و مردم بانی اصلی این کار باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: نقش دستگاه های اجرایی، فرهنگی و دولتی در این راستا غیرقابل انکار است و هماهنگی های خوبی نیز انجام شده است اما اگر مثل سنوات قبل، مردم گردانندگان اصلی این ستاد باشند هر سال شاهد رشد بهتر و بیشتر کمی و کیفی خدمات و این میزبانی خواهیم بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۹۲


ارسال