جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
در راهپیمایی 13 آبان مطرح شد:
حقوق بشر یک سلاح کشتار جمعی در دست آمریکا است/ وزیر امور خارجه ایران بهترین شاهد بی اعتمادی آمریکاست
 
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: حقوق بشر تبدیل به سلاح آمریکایی ها شده که با استفاده از آن کشورها را متشنج کرده و تفرقه ایجاد می‌کند.
به گزارش عصرهامون، عزت الله ضرغامی در سخنرانی راهپیمایی یوم الله 13 آبان زاهدان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان حافظ امنیت کشور است، افزود: حضور پرشور و گسترده مردم شیعه و سنی استان امروز در سیستان و بلوچستان و شهرهای مختلف آن فرصتی است برای نشان دادن عظمت ملت ایران؛ مردم ما و آحاد جامعه می‌دانند که مردم این استان و مرزداران غیور آن حق بزرگی بر گردن کشور دارند و از مرزهای آن پاسداری می کنند.

وی بیان کرد: اقدام پرشور جوانان و نوجوانان و دانش آموزان و دانشجویان عزیز زاهدان و سیستان و بلوچستان  که امروز با اتحاد و همدلی به میدان آمده و عزت و شرف این ملت را به دنیا نشان دادند جای تحسین دارد بر این اساس از همه اقشار عزیز مردمی و مردان شیعه و سنی که امروز چند ساعتی راهپیمایی کردند و به همه دنیا نشان دادند که ایران اسلامی یک الگو و نمونه برای ایستادگی و مقاومت در مقابل کسانی که جز زبان زور چیز دیگری نمی شناسند، تشکر و قدرددانی می کنم.
 
سیستان و بلوچستان حافظ امنیت ایران است
عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر این مطلب که سیستان و بلوچستان حافظ امنیت ایران است، ادامه داد: امروز یکی از شبهاتی که در فضای مجازی ایجاد می‌شود این است که سفارت ها جزو خاک کشورها محسوب می‌شوند و تسخیر کردن آن به لحاظ دیپلماتیک که پاسخ روشن آن است چرا که این این سفارتخانه نبود بلکه یک جاسوس خانه بزرگ بود که آنها بعد از انقلاب نه تنها متنبه نشدند بلکه به کارهای پلید خود ادامه دادند.

وی تصریج کرد: در گذشته ایران اسلامی در تسخیر آمریکایی ها بود، بعد از پیروزی انقلاب همواره مقابل ایران اسلامی ایستادگی کردند و توطئه‌های فراوانی انجام دادند که یکی از آنها توطئه ها بازی با احساسات و عقاید قومی و مذهبی و ایجاد تفرقه بین مردم بود تا با خونریزی و تفرقه افکنی اهداف خود را دنبال کنند این ها نشات گرفته از برنامه‌ریزی‌های داخل سفارتخانه آمریکا بود که بعداً همه این اسناد از داخل سفارتخانه پیدا شد.

ضرغامی بیان کرد: در ایران اسلامی دانشجویان خط امام به فرمایشات ایشان لبیک گفتند و با یک حرکت انقلابی توده‌های مردم به راه افتادند که حضرت امام خمینی(ره) این اقدام را انقلاب دوم نامیدند و از آن به بعد این مردم بودند که کار را پیش بردند و بسیاری از توطئه دشمنان را با هوشیاری، آگاهی و بصیرت خنثی کردند.

عضو شورای عالی فضای مجازی  در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کانال های اطلاعاتی دشمنان لو رفته و عوامل نفوذی آنها نیز معرفی شدند، افزود: دانشجویان خط امام در حال حاضر از عملکرد خود در آن زمان پشیمان نیستند و بنده به عنوان یک فرد مطلع اعلام می‌کنم که در گفتگوی مستقیم و حضوری با آنها هیچ کدام از آنها که مربوط به جریانات سیاسی مختلف از جمله اصلاح‌طلب و اصولگرا و جریان های تند تند و لیبرال هستند هیچ کدام از آنها نیستند که از کرده خود در ۱۳ آبان ۵۸ پشیمان باشند و هرگز این طور نیست.
 
 وی خاطر نشان کرد: جرأت و جسارت اشغال لانه جاسوسی و ایستادگی در برابر آمریکا مسیر ایرانیان شده و تا ابد این پرچم و این افتخار نصیب ملت ایران است و امروز بسیاری از سفارتخانه‌های آمریکا در دنیا تنها یک محل جاسوسی است و همه دنیا نیز به این باور رسیده‌اند اما شهامت و جرات مقابله با آن را ندارند و این افتخار تنها نصیب ملت ایران شده است.
 
سیستان و بلوچستان محل نمایش اتحاد برابری و رفتار صمیمانه جریانات بزرگ مذهبی است
ضرغامی در ادامه با بیان این مطلب که امروز سیستان و بلوچستان محل نمایش اتحاد برابری و رفتار صمیمانه جریانات بزرگ مذهبی است و به دنیا نشان می‌دهد که مردم آگاه و با بصیر هستند که در توطئه های فتنه گونه گرفتار نشده و وحدت خود را حفظ می‌کند.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: بار وحدت در ایران اسلامی متعلق به سیستان و بلوچستان است، امروز بعد از ۴۰ سال هرچه می‌گذرد اثبات می‌کنند که آن عملکرد صحیح بوده و امروز دنیا با ایران اسلامی همراه است.
 
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، ادامه داد: اگر یک روزی قرار شد یک نفر راجع به بی اعتمادی آمریکا صحبت کند وزیر خارجه ایران اسلامی بهترین فرد است که می تواند در رابطه با بی اعتمادی آمریکا صحبت کند آنها تعهد به اجرای برجام را دادند اما آمریکا از آن خارج شد و اروپایی‌ها نیز از آن خارج شدند که همه دنیا نیز به این باور رسیدند و با صراحت آمریکا اعلام می کند که در پایان امضای خود تعهد ندارد.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: آمریکایی‌ها در این ۶ سال نه تنها هیچ قدم مثبتی بر نداشتند بلکه در فواصل متفاوت به بهانه‌های مختلف تحریم‌های جدیدی به بهانه حقوق بشر ایجاد کردند، سلاح بشر یک سلاح کشتار جمعی در اختیار آمریکایی‌ها است و آمریکایی ها با حقوق بشر به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند که با استفاده از آن کشورها را متشنج کرده و تفرقه ایجاد می‌کند.
 
وی بیان کرد: ملت ایران اسلامی باید همواره به بیانات مقام معظم رهبری لبیک گفته و نگاه به درون و استفاده از ظرفیتهای جوانان و نیروهای انسانی جوان برای پیشرفت کشور داشته باشند.
 
دشمنان به سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان برای ایجاد تفرقه دل بسته اند
ضرغامی خاطر نشان کرد: دشمنان به سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان برای ایجاد تفرقه دل بسته اند اما هرگاه تحرک انجام دادند نتیجه معکوس گرفتند.
 
اشتغال پایدار در سیستان وبلوچستان یکی از درخواست‌های اصلی مردم
این مسئول ادامه داد: اشتغال پایدار در این استان یکی از درخواست‌های اصلی مردم است که باید حداقل رفاهیات در خور شان و شایسته برای جوانان این منطقه فراهم شود.
 
عضور شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: سیستان و بلوچستان استانی خاص با ظرفیت های ویژه است که دولتمردان باید برای آن با مدل مشخصی فعالیت داشته باشند و در این راه از خود مردم نظرخواهی کنند و بهترین شیوه را برای آنها به کار برند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۱۷۵


ارسال