چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲
سردار سپهر در مجمع عمومی بسیج سیستان و بلوچستان:
بسیج مظهر عظمت ملت/ بسیجیان شیعه و سنی مرزداران انقلاب اسلامی هستند
 
جانشین رئیس سازمان بسیج گفت:امروز در سیستان وبلوچستان برادران بسیجی شیعه و سنی مرزداران انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد حسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج صبح امروز در یازدهمین مجمع بسیجیان سیستان وبلوچستان که در تالار فردوسی زاهدان برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه بسیج مستضعفین متشکل از نخبگان، فرهیختگان و آحاد جامعه است، افزود: برای حل مسائل و مشکلات و مسئله یابی در تمامی عرصه های اجتماعی، فرهنگی، علمی، اقتصادی و ارائه نسخه های شفا بخش که باید توسط نخبگان و فرهیختگان ارائه شود اقدام به تشکیل مجمع های بسیج شهرستانی کردیم.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: در این مجمع ها که متشکل از افراد حوزوی، دانشگاهی، نخبه و با تجریه است افراد با هم اندیشی اقدام به شناسایی و حل مشکلات می کنند.

این مقام مسئول استفاده از ظرفیت گروه های جهادی برای خدمت رسانی به اقشار مختلف رایکی از اولویت ها برشمرد و ادامه داد: باید با بهره گیری از این ظرفیت به رسالت بسیج مبنی بر حل مشکلات مردم کمک کرد به گونه ای که این مهم در دستور گروه ها و رده های بسیج به عنوان ماموریت قرار گیرد و خدمت رسانی با تعامل دستگاه ها، مردم و بسیج و خیرین سازماندهی شود تا رضایتمندی کامل فراهم آید.
 


وی با تاکید بر این مطلب که در هر مجمع شهرستانی طرح ها و ایده های بومی شناسایی و مطرح می شوند، گفت:روحیه جهادی و انقلابی در بسیج، کار بی منت وکار منت پذیر، کار بدون مزد و کارشناسی شده، دلسوز وبا انگیزه بودن، عمل جهادی کردن و پای کار رفتن، قدرت هم افزایی دستگاه ها مردم و خیرین همه از شاخص های بسیج است.

پایه بسیج اعتماد به مردم  است
سپهر بیان کرد: امروز در سیستان وبلوچستان برادران بسیجی شیعه و سنی ما مرزداران انقلاب اسلامی هستند. در حادثه ابتدای سال جاری و در تمامی بلایای طبیعی ماننند زلزله، سیل و... مشاهده کردیم که گروه های جهادی بسیج به کمک مردم شتافتند؛ امروز همه شما نخبگان باید مسئله را شناسایی و راه حل آن را پیدا و برای اجرا نظارت کنید و با ارائه نسخه های شفا بخش پیش بروید و نظارت کنید چرا که یکی از ضعف های مهم عدم اجرا وکنترل است.

وی در ادامه به بیان تعاریفی از بسیج از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: همه اقشار مردم از هر قوم و مذهبی در بسیج حضور دارند مگر ضد انقلاب؛ بسیج مظهر عظمت ملت است و در میدان مدیریت کلان، در سازندگی وسیاست و... مردمی است نباید نگاه تنگ نظرانه ای داشت.

جانشین رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج جناحی نیست، ادامه داد: پایه بسیج اعتماد به مردم و گذاشتن بار انقلاب بر دوش مردم است. بسیج صرفا یک سازمان نظامی نیست و مسئولان باید بسیج را به عنوان یک نیروی چندبعدی بنگرند.

سپهر خاطر نشان کرد: بسیج یک موسسه وحزب انقلاب است.
 
پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت استکبار جهانی را برهم زد
سردار امان الله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مجمع بسیجیان استان گفت: قبل از انقلاب اسلامی ایران، قدرت های شرق و غرب در کشور ما اعمال قدرت می کردند و پیروزی انقلاب اسلامی همه تلاش دنیای استکبار را با هزاران توطئه خنثی کرد.

وی افزود: دنیای استکبار می خواست این انقلاب را از مسیر خود منحرف کند ولی اراده امام(ره)، همراهی ملت و تبعیت از ولایت فقیه منجر به تثبیت انقلاب شد و باعث شد همه کشورهای دنیا عظمت و بزرگی این انقلاب را درک کنند.

وی ادامه داد: این انقلاب در 40 سال گذشته با همه توطئه ها و مشکلات توانست روبروی تمامی دسیسه ها بایستد و الگویی برای کشورهای اسلامی و غیراسلامی شود و امروز به هرجا که می نگریم جایگاه مطلق فقیه و نگاه و تفکر رهبرمعظم انقلاب همه سنگرها را فتح کرده است.

گشتاسبی تصریح کرد: انقلاب اسلامی شعارهایی را در کشور مطرح کرد که هیچ گاه دچار شکنندگی و پوسیدگی نخواهد شد و این شعارها تمامی مواضع استکبار جهانی را فتح کرده و برای دنیای استکبار سخت و گران تمام شده و درواقع آن چیزی که امام(ره) به دنبال آن بود استقلال، آزادی، عقلانیت ، اخلاق، حریت و معنویت بود که در این کشور شکل گرفت و این شعارها را ذات و فطرت بشری قبول دارد و دائما در جامعه ما موج میزند.

وی با اشاره به اینکه برای ادامه راه انقلاب اسلامی باید به سه نکته مهم توجه داشت، خاطرنشان کرد: امروز اگر میخواهیم راه امام(ره) و انقلاب و فرامین مقام معظم رهبری دائما در کشور موج بزند و همه سنگرها را فتح کند سه نکته لازم الاجراست و اولین آن تبعیت از مقام معظم رهبری است که در سخت ترین شرایط به داد این نظام رسیده است.

گشتاسبی افزود: نکته دوم همراهی ملت در همه صحنه هاست که البته مردم در همه صحنه ها از ما مسئولین جلوتر بوده اند و سوم اینکه وحدت، انسجام و همراهی رمز موفقیت این کشور بوده که باید از آن با همه توان صیانت و حفاظت کنیم تا دستاوردهای انقلاب و امام(ره) و رهبری پایدار بمانند.

وی درپایان گفت: در همه صحنه ها از آغازین روز انقلاب، در جنگ و دوران سازندگی و بحران ها، آن فکری که وارد میدان شد و از انقلاب صیانت کرد همین تفکر و فرهنگ بسیج بود و امروز اگر ما انقلاب اسلامی را با اقتدار میدانیم فرهنگ بسیج است که در این جامعه موج میزند و این نگاه جهادی و بسیجی به مسائل کشور رمز پیروزی و موفقیت این کشور بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۰۷۴


ارسال