سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
در دومین همایش مهدویت و انقلاب اسلامی مطرح شد؛
زمینه سازی برای ظهور؛ آرمان انقلاب اسلامی/آشنایی با مهدویت راه حل گذر از مشکلات است
 
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان هدف امام راحل از تشکیل انقلاب را فراهم کردن مقدمات ظهور دانست.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد ناظری جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان دقایقی قبل در دومین همایش مهدویت و انقلاب اسلامی که در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد، گفت: سردار شهید لکزایی بنیانگذار راه مهدویت در استان بود، وی برخی از امورات همچون بنیاد مهدویت، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، امور امدادگران عاشورا و ... را متناسب با اهداف اسلام و انقلاب در استان پایه گذاری کرد.

وی بیان کرد: در ایامی زندگی می کنیم که انقلاب اسلامی در آن حکم فرما است امروز درک می کنیم و می بینیم که انقلاب اسلامی علیرغم همه توطئه و دسیسه های دشمنان 41 سال عمر بابرکت خود را سپری می کند، اگر انقلاب های قرن 20 را ببینیم و مطالعه کنیم در می یابیم که انقلاب های بسیار متفاوتی از انقلاب شوروی تا چین و هندوستان و مصر و ... به وقوع پیوستند اما هیچ کدام نام و نشانی از آنها نیست اما انقلاب اسلامی ایران بعد از 41 سال به عظمت، قدرت وقوت پابرجاست و به کار خود ادامه می دهد.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: شاخصه ای که توانسته انقلاب را  بعد از خداوند و رهبری پیامبرگونه امام راحل نگه دارد بحث ایدئولوژی بود که متکی بر اسلام ناب محمدی (ص) است نه اسلام اعتدال و سکولارم بلکه برگرفته از آیات قرآن است.

وی هدف امام راحل از تشکیل انقلاب را فراهم کردن مقدمات ظهور دانست و افزود: بعد از ارتحال ایشان، رهبر انقلاب با قوت این استراتژیک را پیگیری و بسترسازی ظهور حجت را بر عهده داشتند.

ناظری با بیان این مطلب که امامین انقلاب و انقلاب اسلامی توجه خاصی به بحث مهدویت از زمان پیروزی انقلاب به بعد داشتند، ادامه داد: آموزه های مهدویت بود که سبب شد مردم به فرامین امام راحل و رهبر معظم انقلاب گوش دهند، این انقلاب یاد امام زمان (عجج) را در میان مردم گسترش داد.
 

 
وی در ادامه به پنج مبحث موجود در بیانیه گام دوم انقلاب در راستای پیشرفت انقلاب پرداخت و گفت: از ابتدای 15 خرداد سال 42 تا پیروزی انقلاب اسلامی را مرحله اول انقلاب و مرحله دوم گذر ازهمه فتنه ها و دسیسه های دشمنان است که با لطف و عنایت خداوند انقلاب تثبیت شد، مرحله سوم تشکیل دولت اسلامی است که به آن نرسیده ایم و این باید تشکیل شود تا به مرحله چهارم جامعه اسلامی و بعد از آن نوید اسلامی برسیم که بسترساز و مقدمه تشکیل دولت مهدی(عجج) را به دنبال دارد.

وی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: اگر به این پنج مولفه و مراحل انقلاب اسلامی نگاه کنیم خواهیم دید هدف انقلاب فراهم سازی زمینه برای ظهور امام زمان(عجج) است از این رو  ما باید به عنوان مهدی یاوران و مهدی باوران و منتظران مصلح بدانید منتظران مصلح باید خود مصلح باشند و این مهم را باید در سطح جامعه نشر و توسعه دهیم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مسئولین اگر دغدغه آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و دغدغه جامعه عاری از گناه را دارند و اگر برای مردم نشاط و پویایی و برای معیشت و اقتصاد و... می خواهیم اقدامی انجام دهیم باید به مبحث مهدویت توجه کنیم چون پردازش به مهدویت حلال مشکلات است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان در ادامه گلایه ای از مسئولان کردو گفت: ستاد مهدویت سازمانی در استان دارد که در آن ستاد مسئولین و سازمان هایی نقش دارند که باید دست در دست هم دهند، باید بیشتر دقت کرد و به این مهم پرداخت. مقوله مهدویت در استان غریب است و آنگونه که باید به آن پرداخته نمی شود این عیب از خود ما است جای بسیاری از مسئولین که دست اندرکار امر هستند امروز در این مراسم خالی است چه موضوعی مهم تر از این است که حضور ندارند باید پشتیبان این امر مهم باشیم.

ناظری تصریح کرد: هماهنگونه که امر به معروف در استان غریب است مهدویت هم غریب است، انتظار داریم از مسئولان که توجه بیشتری داشته باشند تا به آرمان های واقعی انقلاب از منظر مهدویت برسیم.

دِینی که انقلاب و نظام به مهدویت دارند
حجت الاسلام والمسلمین محمود متوسل آرانی، مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور در ادامه همایش با تاکید بر این مطلب که در دنیا انقلاب های زیادی به وقوع پیوسته اما انقلاب اسلامی ایران دو ویژگی مهم در میان همه انقلاب ها داشته است، افزود: اولین ویژگی آن که در کمتر انقلابی دیده شده که همه اقشار جامعه در آن حضور داشته باشند اما در طی 41 سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی گذشته همواره از هر قشری در صحنه های مختلف آن مشارکت داشته و همراهی کرده اند؛ دوم آن که رهبری این انقلاب را مرجع و عالم دینی بر عهده دارد که در دیگر انقلاب ها عموما شخصیت های ملی بوده است.

وی با بیان اینکه اگر قرار است انقلابی تداوم پیدا کند باید همه اقشار جامعه در آن مشارکت داشته باشند، گفت: موتور محرک انقلاب اسلامی و منشا آن اعتقاد مردم به مهدویت و قیام و ظهور امام زمان (عجج) است. در کشورهای اسلامی همه مسلمانان اعتقاد دارند در آخر زمان فردی از نسل رسول خدا(ص)قیام و جهان را پر از عدل و داد می کند. بر این اساس وظیفه ما در دوران غیبت این است که به فرمایش رهبران دینی، رسول خدا(ص) و پیامبران و عالمان دینی رجوع و از آنان اطاعت پذیری داشته باشیم.
 
مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور بیان کرد: حرکت و حضور مردم در خیابان ها برای تبعیت از مهدویت بود باید این هدف را تا جایی پیش برد که پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.
 
وی خاطر نشان کرد: دهه فجر از سوره فجر آمده است اگر زمانی یک حرکت الهی صورت گیرد آن ایام مقدس و مورد سفارش دین است. خداوند به قدرت خود به برانداختن قدرت های طاغوتی گذشته تاکید کرده امروز اگر مومنین و مسلمانان با هم متحد و در اجرای احکام دین استوار باشند و بر علیه دشمنان قیام کنند خداوند فرعون های زمان را سرنگون می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران محدود به ایران نبود حرکت امام راحل فقط برای ایران نبود،شعار قبل از انقلاب «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» بود که در ایران محقق شد.

وی به برکات انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: اولین برکت انقلاب اسلامی که نسل جوان نباید فراموش کند این بود که نظام شاهنشاهی به نظام جمهوری تبدیل شد، دومین اثر انقلاب این بود که کشور به استقلال رسید در تمامی جنبه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و ...؛ به طوری که قبل از انقلاب در امور نظامی کاملا وابسته بودیم و امروز حتی یک مستشار خارجی در کشور نیست و ارتش هم علاوه بر اینکه مستقل شد به قدرت اول منطقه نیز مبدل شد.

متوسل آرانی با تاکید بر این مطلب که مشکلات به کم کاری برخی از مسئولین بر می گردد، گفت: ما به جمهوری اسلامی رسیده ایم انقلاب اسلامی امروز حرف خود را در دنیا می زند اگر امروز برخی از کشورها در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادگی می کنند به برکت انقلاب اسلامی است.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی امروز دشمنان اسلام را زمینگیر کرده است، افزود: امروز آمریکا در منطقه ما و اسرائیل در کشور خودش زمینگیر شده است. ما مسلمانان وظیفه داریم برای حمایت از کسانی که در ظلم هستند دفاع کنیم زیرا اسلام مرز ندارد؛ امروز شاهد آن هستیم که در آمریکا در ایام محرم به نام امام حسین(ع) مردم در خیابان های نیویورک حضور یافته و نماز ظهر را در خیابان اقامه می کنند این از برکات انقلاب اسلامی است که حرف خود را در دل دشمن اجرا کرده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۷۰۴


ارسال