شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛
انتخابات یکی از مسائل بارز مسئولیت اجتماعی برای مردم/سردار سلیمانی دغدغه حفظ وحدت و همبستگی مردم را داشت
 
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: انتخابات یکی از مسائل بارز مسئولیت اجتماعی برای مردم است؛ حضور در انتخابات هم حق و هم تکلیف مردم است و مردم حق دارند که در سرنوشت خود و جامعه سهیم باشند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان اظهار کرد: یکی از اوامر اصلی تقوا، ایمان به خداوند و عمل به فرامین اوست.

وی افزود: برای ایجاد تمدن اسلامی باید به دنبال توسعه فرهنگ اسلامی باشیم که نیازمند تلاش همه جانبه در عرصه جهاد فرهنگی است؛ ما این مسئله را با تلاش مستمر و جهاد طولانی و مبارزه همه جانبه در زمان اوایل انقلاب مشاهده کردیم.

نماینده ولی فقیه در تاکید کرد: ما باید از زندگی امام خمینی رحمه الله علیه درس بگیریم و نسبت به تربیت مردم و نسل جوان، نوجوانان و نونهال توجه کنیم؛ ما باید تلاش کنیم نسل ما تربیت اسلامی شوند.

محامی گفت: همه ما نسبت به تربیت اسلامی و گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه مسئولیت داریم و باید در جهت تربیت اسلامی از همه فرصت‌های موجود بهره بگیریم.

وی افزود: انتخابات یکی از مسائل بارز مسئولیت اجتماعی برای مردم است؛ حضور در انتخابات هم حق و هم تکلیف مردم است و مردم حق دارند که در سرنوشت خود و جامعه سهیم باشند و در کنار آن نیز این انتخابات تکلیفی برای مردم هم هست.

وی تاکید کرد: انسان مسلمان در قبال سرنوشت جامعه اسلامی مسئول است و حضور مردم در انتخابات امنیت کشور را بالا می برد و دشمن را از هجوم و دست درازی به کشور ناامید می کند.

محامی تاکید کرد: حضور شکوهمند مردم در عرصه های مختلف از جمله راهپیمایی و انتخابات دشمن را ناامید می کند.

وی تصریح کرد: حضور در انتخابات و انتخاب فرد شایسته تنها یک حق نیست بلکه یک تکلیف بزرگ است و بهتر است که مردم در ساعات اولیه این تکلیف را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: مردم سیستان و بلوچستان همواره در عرصه های مختلف حضور پررنگ داشتند و ان شاالله در این انتخابات نیز حضوری پر شکوه خواهند داشت.

محامی حضور پرشور در انتخابات، انتخاب افراد شایسته بر طبق معیارهای رهبر معظم انقلاب، حفظ و صیانت آرا و تن دادن همه افراد به رای مردم و نتیجه انتخابات را از مصادیق تقوای انتخاباتی دانست و افزود: لازم است همه مردم هوشیار باشند تا تجربه تلخ انتخابات سال ۸۸ تکرار نشود.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: هرکس که انتخاب بشود پیروز انتخابات مردمی هستند که همواره در انتخابات حماسه آفریدند.

وی افزود: هر کس که در انتخابات رای آورد و پیروز شد باید بداند که نماینده کل مردم است و در قبال همه مردم و استان وظیفه دارد و باید خدمتگذار همه جامعه ما باشد.

محامی در ادامه خاطرنشان کرد: پیروزی در انتخابات شروع عرصه جدید برای خدمت به مردم است و نمایندگان باید این پیروزی را مدیون خون شهدا بدانند و حواسشان باشد که در مقابل وسوسه های شیاطین انسانی و جنی مقاومت کنند.

رخ نمایی دیگر از انقلاب با شور مردم در پای صندوق های رأی

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به قرائت وصیت نامه عمومی شهید سپهپد حاج قاسم سیلمانی، بیان کرد: یکی از ویژیگی های بارز حاج قاسم، ولایت مداری و ولایت پذیری در تمام معرکه ها بود که وی را برجسته ساخت.

 وی افزود: ولایت مداری یعنی حضور در تمامی صحنه هایی که پایه های حکومت اسلامی را مستحکم تر و دشمنان را نا امید تر می کند، است.

 امام جمعه شهرستان سراوان انتخابات را یک رویداد و نمایش مهم برای نشان دادن اقتدار و قدرت انقلاب اسلامی ایران دانست چرا که دشمن برنامه های زیادی را برای حضور کمرنگ مردم در صحنه انجام داده است.

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات را مانند یک فرض بدانیم، خاطر نشان کرد: مردم فهیم ایران اسلامی با قدرت و شور مضاعف در انتخابات شرکت دارند و خواهند کرد و این حضور مردم یک تو دهنی محکم تر بر دهان دشمنان انقلاب خواهد بود.

 امام جمعه شهرستان سراوان تصریح کرد:ملت ایران امروز دوم اسفندماه با حضور در پای صندوق های رأی یک خود نمایی دیگر از انقلاب را به جهانیان شنان خواهند داد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به ولادت با سعادت امام باقر (ع)، خاطر نشان کرد: امام باقر (ع) در باب مناجات با خداوند متعال و عبادت بی نظیر بود.

وی اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمانی شکل گرفت که بستر سازی حکومت علوی توسط امام باقر (ع) و سایر ائمه در جهان انجام شده بود که امید است گفته ها و احادیث ائمه اطهار (ع) را درک و پا در رکاب امام باقر (ع) باشیم.

مردم با حضور در پای صندوق های رای، امید دشمنان را به یاس تبدیل می کنند

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به اینکه وصیت نامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رایحه و بوی وصیت نامه امام راحل را دارد، گفت: این وصیت نامه رازنامه مکتب سلیمانی است.

امام جمعه دلگان بیان کرد: مفصل ترین بخش وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی، راز و نیاز و مناجات وی با خداوند با زبان زلال است که از هجران ناله سر می دهد.

وی با تاکید بر اینکه نکته محوری وصیت نامه شهید حاج قاسم وحدت و همبستگی است، افزود: او برای این وحدت هشدار می دهد و از همگان می خواهد که افق های نگاه خود را بالا ببرند.

با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از صبح امروز آغاز شده است، گفت: مردم برای حضور در پای صندوق های رای اقدام کنند.

امام جمعه شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مردم با حضور باشکوه خود در پای صندوق های رای، امید دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را به یاس و ناامیدی تبدیل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری همچنین بیانات مقام معظم‌ رهبری در دیدار با مداحان کشور که به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) انجام شده بود، را برای مردم دلگان تبیین و تشریح کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۲۸


ارسال