دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۹
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
عقلانیت، معنویت و عدالت سه شاخصه مکتب امام راحل است
 
شماری از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: عقلانیت، معنویت و عدالت سه شاخصه اصلی مکتب امام راحل است.
به گزارش عصرهامون، در یازدهمین هفته از آغاز سال جدید ظهر امروز نماز جمعه در برخی از شهرهای سیستان وبلوچستان اقامه شد.

در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شماری از ائمه جماعت با بیان اینکه امام راحل با شجاعت کامل در نقابل امپریالیسم استادگی کردند، گفتند: عقلانیت، معنویت و عدالت سه شاخصه مکتب امام راحل است.

امام خمینی(ره) با انقلاب خود درس اتکا و توکل بر خدا را به کشور های اسلامی داد
 
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: در هفته پیش رو مناسبت های مهمی در تاریخ انقلاب از جمله رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی و معرفی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی را داریم.

وی افزود: مکتب امام شاخص های فراوانی داشت که سه تا از مهمترین آنها عقلانیت، معنویت و عدالت بود امام بر اساس عقلانیت حرکت می کرد هیچ وقت احساسی گرا فکر نکرد.

وی ادامه داد: همچنین امام با توکل و تفکر انقلاب را پیش برد نمونه هایی از عقلانیت امام را می توان به مردم سالاری برای نظام سیاسی کشور اشاره کرد.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: قانون اساسی مردم با تدوین خود مردم شکل گرفت از بعد معنویت نیز می توان به اخلاص، کار برای خدا و اخلاق مداری امام اشاره کرد که راز ماندگاری انقلاب نیز همین ها است، همچنین امام خمینی(ره) با انقلاب خود درس اتکا و توکل بر خدا را به کشور های اسلامی داد.

گزمه گفت: از بعد عدالت نیز اصرار به رسیدگی به محرومان ،عدم اشرافی گیری و تاکید امام به مردمی بودن مسئولان دانست که بخشی از مکتب امام هم محسوب می شود.

وی ادامه داد: در سال های انقلاب از گردنه های سختی به دلیل پایبند بودن به مکتب امام عبور کرده ایم لذا هر جا که پایبند بوده ایم موفق عمل کرده ایم.

وی با اشاره به شروع به مجلس یازدهم گفت: آنطور که انتظار میرفت در راس مجلس مرد انقلابی و با انصاف انتخاب شد، انتظاری که از مجلس داریم این است که چهل سال آینده کشور را برنامه ریزی کند و به سفارش رهبری عمل کنند.

گزمه بیان کرد: حضرت آقا فرمودند مجلس به دنبال اجرای عدالت باشد، لذا مجلس انقلابی باید عدالت را در جامعه گسترش بدهد تا رضایت رهبری جلب شود.

وی گفت: مجلس باید از حاشیه ها بدور باشد و منطقه گرا نباشد و منافع ملی را در نظر بگیرد، نمایندگان مجلس نباید غرق در اشرافیت باشند و به سوی باید ها حرکت کنند.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: یکی از نمایندگان سیستان نیز برای هیئت رئیسه مجلس نام نویسی کردکه خود باوری وی را نشان می دهد اما با اختلاف اندکی نتوانست وارد هیئت رئیسه شود این نشان دهنده این است که می توان از مناطق محروم نیز وارد این چنین پست های مهمی شد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما از نمایندگان سیستان همدلی و همراهی است اینکه هم افزایی داشته باشند و دنبال تخریب همدیگر نباشند چرا که در این مسیر می توانند گره گشا باشند.

امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: کشور ابر قدرت کشوری است که بتواند حرکاتی در جهان انجام دهد که در دنیا تاثیر گذار باشد ، ایران شرایط ۴۰ سال تحریم و تحت فشار وارد ابر قدرتی جهان شد.

وی افزود: امروز برنامه هایی که داریم اجرا می کنیم در جهان تاثیر گذار است و دشمن باید آن را ببیند یک نمونه آن ارسال محموله سوختی به کشور ونزوئلا است.

خطیب جمعه هیرمند ادامه داد: امروز در بناگوش آمریکا کشتی های نفت کش را حرکت دادیم، به گفته رهبر معظم انقلاب زمان بزن و در رو تمام شده است.
 
شخصیت امام(ره) براساس پایه ها و شجاعت دینی شکل گرفته بود
 
 حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: امام راحل به ما یاد دادند که خدا محوری را از وظایف خود بدانیم و بر اساس تکلیف دینی عمل کنیم همانطور که خودشان هر جا کاری را روی زمین می‌دید با احساس تکلیف نسبت به انجام آن اقدام می‌کرد.

وی افزود: بنیان گذار انقلاب به مسیری که انتخاب کرده بود ایمان داشت و ثابت قدم در مسیری گام برداشت که با وجود همه مشکلات هیچگاه از این مسیر کوتاه نیامد.

امام جمعه دلگان اضافه کرد: شخصیت امام(ره) براساس پایه ها و شجاعت دینی شکل گرفته بود و ذره ای ترس از دشمنان در وجود ایشان قرار نداشت،ایشان همه هستی و وجود خود را برای کسب رضایت الهی خرج کرده بودند.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: امام خمینی(ره) در طول رهبری خود با شجاعت کامل، پشتوانه دینی و اعتقاد کامل در مقابل امپریالیسم غرب و شرق ایستادگی کردند.

امام جمعه شهرستان دلگان به سالروز قیام ۱۵ خرداد اشاره و خاطرنشان کرد: قطعا انقلاب اسلامی، ثمره قیام مردم کشورمان و مجاهدان راه حق در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۷۳۸


ارسال