يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱
نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
ما در مقام عمل به امر به معروف و نهی از منکر بدهکار هستیم
 
نماینده ولی‌ فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: ما در مقام عمل به امر به معروف و نهی از منکر در ابعاد فردی و اجتماعی بدهکار هستیم و گواه این موضوع نیز فسادهای موجود در جامعه است.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان در اولین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار داشت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در آیات و روایات به قدری است که در روایات آمده اگر این دو فریضه ترک شوند، همه جامعه گرفتار می‌شوند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تاکید کرد: ما در مقام عمل به امر به معروف و نهی از منکر در ابعاد فردی و اجتماعی بدهکار هستیم و به نحو شایسته به این دو فریضه الهی نپرداخته‌ایم و گواه این موضوع نیز فسادهای موجود در جامعه است.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر ضرورت نظارت عمومی‌، تصریح کرد: همه اعضای جامعه باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر دغدغه داشته باشند و در برابر منکرات موضع‌گیری داشته و در برابر ترک واجبات بایستند و اگر این گونه عمل می‌شد هم‌اکنون فساد و رانت و غیره در جامعه وجود نداشت.

آیت‌الله محامی با اشاره به نقاط قوت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در کشور، اضافه کرد: با وجود کم‌کاری و ضعف‌ها، نقاط قوت ما نباید نادیده گرفته شود و انتظار این است که با آن همه جانفشانی شهدا و مقاومت در برابر مستکبران عالم، بتوانیم با آسیب‌ها و فسادهای درون خود مبارزه کنیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به امکان ادغام شورای فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی استان، خاطرنشان کرد: شوراهای فعال در زمینه فرهنگی از جمله شورای نماز، شورای امر به معروف و نهی ازمنکر، شورای زکات و غیره که اکثر اعضای آنها نیز مشترک هستند، می‌توانند در قالب کمیته و کارگروه ذیل شورای فرهنگ عمومی استان تعریف شوند و سالانه دو بار نتیجه فعالیت کمیته‌ها در شورای فرهنگی عمومی تشریح شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی در کارها، بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای برآورد میزان تاثیر فعالیت‌های صورت گرفته در سطح جامعه، ارزیابی از عملکرد خود را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۷۷۹


ارسال