سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴
نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری باعث رونق مساجد می‌شود
 
نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد باعث رونق این مکان مذهبی می‌شود.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با اشاره به جایگاه مسجد به عنوان پایگاه عبادی و نماد مسلمانی، اظهار داشت: فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد باعث رونق بیش از پیش این مکان مذهبی می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خطاب به کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، خاطر نشان کرد: شما در حال حاضر با در اختیار داشتن نزدیک به 75هزار نفر، یک لشکر را در حدود هزار و 400 کانون فرهنگی و هنری مساجد سطح استان در داختیار دارید که اگر این جمعیت، به صورت صحیح، هدایت، فرماندهی و مدیریت شوند باید شاهد تحول در حوزه فرهنگی استان باشیم.

آیت‌الله محامی در ادامه بیان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه تشکیلاتی و محتوایی باید در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دستور کار قرار بگیرد.
امام جمعه زاهدان افزود: باید در بخش محتوایی، ارائه خوراک فکری به مخاطبان، ارسال طرح و برنامه‌های مناسب به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و پیشنهاد طرح‌های مبتکرانه به دبیرخانه کشور را در نظر داشت.

فعالیت 1394 کانون فرهنگی و هنری مساجد در سیستان‌و‌بلوچستان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان‌و‌بلوچستان نیز در این جلسه طی گزارشی اعلام کرد: هم‌اکنون هزار و 394 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان فعال بوده که 427 باب معادل 30درصد در مناطق شهری و مابقی در حوزه عشایری و روستایی مستقر هستند.

حجت‌الاسلام مهدی پودینه با بیان این که در حوزه عشایری و روستایی مشکلی برای اعطای مجوز فعالیت به کانون‌های دبیرخانه فرهنگی و هنری مساجد نداریم، اضافه کرد: از مجموع کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، 733 باب معادل 52 درصد در مساجد شیعه و 661 باب معادل 48 درصد در مساجد اهل سنت مستقر هستند.

وی تصریح کرد: در مساجدی که کانون این نهاد به فعالیت مشغول است کتابخانه‌های مخزن‌دار و باز نیز وجود دارند و براساس آمار موجود، 510 هزار جلد کتاب در این کتابخانه‌ها توزیع شده است.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: بر اساس شاخص‌های اعلام شده، استان سیستان و بلوچستان با 187 کانون فعال، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۰۲


ارسال