چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸
در آستانه 17 مرداد عنوان شد؛
خداقوت فرماندار دلگان به خبرنگاران عصرهامون/ صحت و سرعت در انتشار اخبار ویژگی بارز این رسانه است
 
در آستانه 17 مرداد مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان با حضور در دفتر پایگاه خبری و تحلیلی عصرهامون ضمن تبریک فرارسیدن این روز به تلاش های نیروهای این مجموعه خداقوت گفت.
به گزارش عصرهامون، فرماندار دلگان در این بازدید، صحت، سرعت و انصاف در انتشار اخبار از سوی این پایگاه خبری را به ویژگی بارزی دانست و گفت: تیمی که در این مجموعه کار می کند ارزشی است و سابقه کاری خوبی هم دارند.

شجاعی ادامه داد: دلگان ۱۲ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد و در حاشیه تالاب جازموریان واقع شده است.

وی تصریح کرد: این شهرستان یکی از مراکز وحدت استان است و مرکز ثقل اقوام و طوایف سیستان و بلوچستان بوده و ریشه دار است، ۷۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده که 10 نفر آن طلبه هستند، ۵۰۰ طلبه تشیع خواهر و برادر در دلگان تحصیل می‌کنند و ارتباط زیادی با قم دارند.

به گفته این مقام مسئول، دلگان یکی از قطب های کشاورزی محسوب می شود، ۲۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که سالانه بالغ بر ۵۰۰ هزار تن محصول از مزارع و باغات این شهرستان برداشت می شود.
 
شجاعی گفت: 35 هزار تن خرما و ۱۳ هزار تن انواع گیاهان دارویی از جمله چای ترش، حنا، وسمه و کنجد و حدود ۱۸ هزار تن تولید گندم و ۹۰۰ تن کلزا در این شهرستا تولید می شود.

وی بیان کرد: از ۱۳۵ هزار نفر شتر کشور ۷۵ هزار نفر در سیستان و بلوچستان و ۱۴ هزار نفر در دلگان است که نشان می دهد دامداری یکی از مشاغل اصلی و قدیمی این شهرستان است.
 
 
شجاعی اظهار کرد: در دلگان اشتغال ۹۰ درصد مردم منطقه کشاورزی بوده و پایداری شرایط اشتغال کنونی ساکنان آن وابسته به بهره وری مناسب از آب و خاک است.

شایان ذکر است، به مناسبت شهادت محمود صارمی در هفدهم مرداد 1377 به همراه هشت نفر از دیپلمات‌های سرکنسولگری ‏ایران در شهر مزار شریف افغانستان، این روز به نام خبرنگار نام گذاری شده و همه ساله با مراسم ها و برنامه های مختلفی ‏گرامی داشته می شود.‏انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۲۹


ارسال