دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴
رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:
تازگی، بیان واقعیت ها، امید بخشی از ویژگی های خبرنگاران است
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: خبر باید تازه باشد اما نباید قربانی کذب شود، به عنوان یک رسانه باید صحت خبر محرز شده و علم نسبت به آن وجود داشته باشد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام علی مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در نشست خبری که امروز به مناسبت روز خبرنگار در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد گفت: ویژگی دیگر رسانه این است که واقعیت ها تمام و کمال بیان شود و گزینشی عمل نکنیم و ملاحظات افراد نشود.

به گفته این مقام قضایی، رسانه به عنوان عنصر فعال و موثر با مشکلات مردم برخورد می کند، این رسالت خبرنگار و رسانه است که مشکلات را بیان و در رسیدگی به حقوق عامه بسیار موثر است.

رئیس کل دادگستری اظهار کرد: حقوق عامه یعنی بازتاب مشکلات مردم و باید با همان روحیه و جدیت ورود داشته باشیم، حضور خبرنگار در انعکاس اخبار زمین خواری، کوه خواری و رانت خواری بسیار مهم است و این که چرا تحرکی از سوی مسئول دیده نمی شود.

مصطفوی نیا اظهار کرد: استاندارد بودن وسایل پارک بازی، آب غیر بهداشتی، نوسان برق و ... می تواند به حقوق عامه مرتبط باشد، رسانه به برخی از مسئولان که کندتر حرکت می کنند و دیر متوجه می شوند می تواند کمک کند.

وی بیان کرد: خبرنگاران متوجه باشند که خلاصه کردن یک خبر به محتوا خدشه وارد نکند و کار تخصصی است، در خبررسانی شما به دنبال رضایت دشمنان نیستید، معاندان نظام  وقتی خبر را ارسال می کنند به نحوی است که مخالفان آن ها نمی‌توانند استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: این به معنای عدم بیان واقعیت ها نیست، در خبرها واقعیت گفته شود اما توجه داشته باشیم که رضایت دشمن را در بر نداشته باشد.

مصطفوی نیا افزود: وقتی در عرصه رسانه به ارزش های‌ ما تاخت و تاز می شود نباید بدون پاسخ بگذاریم، مثلا معاندان می گویند نظام برای استان هیچ کاری نکرده که این غلط است، امید بخش بودن مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، یک گزارش یا خبر موجی از امید می تواند ایجاد کند، البته نباید کاذب باشد.

وی بیان کرد: اگرچه مردم در سختی هستند، اما به این معنا نیست که ما در هیچ رشته ای موفق نباشیم، دشمن موفقیت های ما را کتمان و بی ارزش می کند.

رئیس کل دادگستری سییستان و بلوچستان گفت: مثلا در بحث موشکی و انرژی هسته ای نمونه آن دیده شده است، در زمینه مزرعه موشکی حتی رسانه های معاند چیزی نگفتند، زیرا می خواهند مردم را ناامید کند.

مصطفوی نیا افزود: توجه داشته باشید که مردم ایران عزیز هستند و باید عزت آن ها را شاخص بدانیم، ایران اسلامی به رغم مشکلات و سختی ها عزت فراوان دارد که باید حفظ شود، روحیه مطالبه گری شما خوب و برای رفع مشکلات مفید است.

شایان ذکر است، در پایان این نشست از خبرنگاران استان با اهدای لوح، تجلیل شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۸۴


ارسال