دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
در گردهمایی و تجدید میثاق با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مطرح شد؛
تکریم خانواده شهدا موجب عزت و حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس است/ امروز همه جهان از ما الگو می گیرند
 
عباس پالاش، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران سیستان وبلوچستان گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده آنان موجب عزت و حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس است.
به گزارش عصرهامون، دقایقی قبل مراسم گردهمایی و تجدید میثاق با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در زاهدان برگزار شد.

مردم با خدا معامله کرده و عشق الهی دارند

سردار کرمی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی، گفت: ما شهدای عزیز پیروزی انقلاب اسلامی را داشتیم پس از پیروزی انقلاب نیز دشمنان تلاش کردند کشور را به انحراف ببرند و با حمایت از لیبرال ها، طرح ریزی  قائله های مختلف در گوشه کنار کشور نیز شکست خورد.

وی افزود: در کردستان همان کاری را کردند که داعش می کرد، شهید تهماسبی را تیکه تیکه کردند، جنایاتی کردند تا اراده ها را بشکنند اما رزمندگان ما با این صحنه ها لذت بخش بود برایشان که در این لحظه ها خدارا ملاقات می کنند و اراده انان قوی تر شد.

وی با تاکید بر اینکه پس از حمله صدام به ایران سیلی محکمی به استکبار زدیم، بیان کرد: تشییع پیکر مطهر امام را با پنهان شدن صدام در دخمه و اعدامش مقایسه کنید، معامله با خدا این است.

وی ادامه داد:در جنگ تحمیلی تمامی شیاطین وارد میدان شدند وقتی امام فرمودند همه باید در  جبهه حاضر شوند سیل مردم بود که به سوی مرزها حرکت میکردند و دشمن را عقب راندند، شهدا درس بزرگی به ما و دنیا دادند.

کرمی تصریح کرد: همه امت در جنگ حاضر بودند از ان خانواده فقیری که در روستاها تمام دارایی خود را برای جبهه کمک میکردند، یا مادر شهیدی که فرزند اولش شهید شد فرزند دومش را فرستاده بود اما قبول نمی کردند گفت این امانت الهی در راه خداست، حتی پس از شهادت فرزند دوم فرزند سومش را به جبهه فرستاد که به شهادت رسید و در پاسخ به اهدای این امانات الهی شکر خدا میکردند.

وی خاطر نشان کرد: هر مکانی را مردم ان منطقه شرف می دهند چرا می گوییم دفاع مقدس چرا که این دفاع یک حرکت الهی بود و با کمک خدا در جنگ پیروز شدیم و استکبار جهانی را عقب راندیم.

فرمانده قرارگاه قدس منطقه ای جنوب شرق کشور، افزود: امروز نیز دشمن در حوزه اجتماعی و جنگ نرم تلاش بسیاری میکند اما به برکت خون شهدا این نظام به پیش میرود و دشمن هیچ گاه موفق نمی شود چرا که این مردم با خدا معامله کرده و عشق الهی دارند.

وی با تاکید بر اینکه به برکت خون شهدای دفاع مقدس ایران در جهان یک قدرت بی انکار است، بیان کرد: تحریم ها اثری در اراده این ملت ندارد در دفاع مقدس هم تحریم بودیم اما مردم چگونه عمل کردند امروز نیز تهدید و تحریم اثر ندارد چراکه ما خدارا داریم و از هیچ کسی ترس نداریم.

کرمی ادامه داد: انقلاب با راهنمایی رهبر معظم انقلاب به پیش میرود و هیچ قدرتی جلودار آن نیست، همت و همدلی شما مردم در کنار ولایت مداریتان حامی اصلی این نظام مقدس است.

تکریم خانواده شهدا موجب عزت و حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس است

عباس پالاش، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران سیستان وبلوچستان در این مراسم با بیان اینکه تکریم خانواده شهدا موجب عزت و حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس است، افزود: خدمت به خانواده های شهدا، آزادگان و ایثارگران وظیفه ای همگانی است و هرچه به آنان خدمت کنیم باز هم کم است.

وی بیان کرد: خدا را شاکریم که امروز جمع شدیم تا ببینیم وقتی رهبر انقلاب می گویند "ما قوی هستیم" واقعا قوی هستیم و گواه این سخن سند پر افتخار شهدا، جانبازان و ایثارگرانی است که هزار و 24شهید دفاع مقدس و هزار و 32 شهید از مرزهای شرقی است.
 
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان افزود: امروز اگر قوی هستیم به خاطر همدلی و عشق مردم ایران است به دلیل رهبری با بصیرت است که همه جهان از آن الگو می گیرند.

زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست

مولوی قاضی زاده نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: یاد شهدای که برای آرامش این ملت و کشور عزیزمان به شهادت رسیدند باید همواره در خاطر ما باشد ترکیب عکس های شهدایی که در سالن چیده شده یادآور این مهم است که از همه اقوام و مذاهب برای امنیت ایران حاضر بودند باید به ملت ایران لقب ملت عشق داد چراکه باعشق برای کشورشان در میدان هستند.

وی با بیان اینکه مسئله دفاع از نظام و وطن در دل تمامی مردم چه نظامی چه عادی وجود دارد، افزود: ایران جنگ طلب نبود اما در دفاع از خود به خوبی ایستادگی کرد و این ملت با همدلی تلاش کردند تا این امنیت و ارامش را به دست بیاوریم.

قاضی با تاکید بر اینکه خداوند در قران مجید عدم دفاع از وطن و بی توجهی به ملت را همچون قتل قرارداده است، بیان کرد: وظیفه امت اسلامی است تا برای آرامش، استقرار نظام و دفاع از کشور کمر همت را همچون دفاع مقدس ببندند و بدانند دشمنان در کمین هستند و این کشور نیاز به حضور شما در عرصه دارد.

وی ادامه داد: به همه ملت ایران می گویم نسبت به این آب و خاک خیانت نکنید و اجازه ندهید دشمن بر این آب و خاک تسلط پیدا کند چرا که بعد به سوی هرج و مرج رفته و ما قربانی این سستی خواهیم شد.

قاضی زاده با تاکید بر اینکه این سرزمین وقتی مقدس است که شما اعمال مقدس داشته باشید، تصریح کرد: عمل انسانهاست که زمین ها را مقدس می کند این شهدا، امام شهدا، رهبر شهدا، خانواده شهدا و مردم ایران در حفاظت از خون و یاد آنان است که ایران را مقدس کرده پس با تعامل و همدلی و اخلاص به عنوان استراتژی امروزی اقدام کنید.

وی گفت: در دفاع مقدس مادران پسرانشان را با شوق به میدان می فرستادند و پس از دریافت پیکر شهیدفرزندشان نیز ناراحت نبودند و فرزند دیگرشان را به جبهه اعزام می کردند،چرا که خود را حامی نظام و ایران می دانستند؛ امروز نیز باید اینگونه بود نیروهای مسلح سپاه، ارتش و بسیج از همه اقوام و مذاهب در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردند و خون شیعه و سنی درخت انقلاب را آبیاری کرد.
 
همه باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم

آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر اینکه وظیفه همه ما زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهداست، گفت: شهدای عزیز ما از دامان خانواده های به جبهه رفتند که در جهان بی نظیر هستند، این خانواده ها ستون های انقلاب اسلامی ایران هستند.

وی افزود: خداوند متعال میفرمایند هرگز کسانی که در راه خدا به شهادت رسیده اند را مرده نپندارید اینها زنده هستند و در نزد پروردگارشان روزی میخورند، چه چیزی بالاتر از پاداشی که خداوند تبارک تعالی به شهدا عطا میکند.

وی افزود: وقتی کسی از همه هستی خود میگذرد و شهید میشود یا مادری از فرزند و هستی خود میگذرد چه پاداشی در جایگاه خدا دارد، چه کسی میتواند زیبایی آن را توصیف کند، خداوند متعال میفرمایند: این شهدا زنده هستند و خوشحال به آنچه که خدا داده است، طلب بشارت میکنند و نگران دوستانشان هستند که در مسیر جهاد و شهادت بودند و به شهادت نرسیده اند ایا همچنان پای کاربوده و یا از این خط منحرف شده اند.

آیت الله محامی با تاکید بر اینکه شهدا از دیدن راه شما شادمان می شوند،بیان کرد، وقتی شهدا میبینند همچنان دوستان و خانواده های انان بی ترس در مسیر انان قدم گذاشته و در حمایت از اسلام ترسی به خود راه نمیدهند شاد شده و از اینکه پروردگار اجر مومنان را گم نمیکند و بیش از هر عمل نیکی به آنان اجر میدهد.

وی ادامه داد: شهدا، جانبازان و ایثارگران کاربزرگی کردند برای ماندگاری این نظام و تمامیت ارضی این کشور، همه ما مدیون این شهدا و خانواده آنان هستیم، هرچه هم تلاش کنیم نمی توانبم ادای دین کنیم چراکه حق آنان بیشتر از آن است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حق شهدا بیشتر از آن است که بتوانیم ادای دین کنیم، تصریح کرد: وظیفه داریم در راه آنان قدم گذاشته و از سرزمین، استقلال، غیرت و انقلابشان دفاع کنیم، آرمان های شهدا و ایثارگران را زنده نگاه داشته و برای ادای دین به آنها قدم برداریم.

وی اذعان کرد: همه مردم صاحب انقلاب هستند و باید برای دفاع از آن تلاش کنند اما خانواده شهدا مسئولیت بیشتری دارند و راهنمای دیگران، دشمن همان دشمن است و تقابل جبهه حق و باطل همچنان برقرار است، فرمانده همان فرمانده، جنگ همان جنگ، من و شما باید همان رزمنده سابق باشیم در عرصه های جدید جنگ حاضر شویم و مبارزه کنیم.

آیت الله محامی تصریح کرد: دشمن جرات تهاجم نظامی ندارد اما باید هوشیاربمانیم، اگر تهدید امنیتی است باید در برابر این تهدید ایستادگی کنیم، اگر تهاجم فرهنگی دشمن را داریم باید در این جبهه به عنوان مجاهد بمانیم و با قدرت سیلی محکمی به دشمن بزنیم تا احساس نشود ملت دچار سستی، فراموشی شده و در مادیات و دنیا فرورفته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۵۱


ارسال