سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
با حضور رئیس کمیته امداد کشور در زاهدان صورت گرفت؛
افتتاح همزمان 16 مرکز نیکوکاری در سیستان و بلوچستان/ اهدای 5 هزار و 300 سری جهیزیه، کالای اساسی و سبد کالا به مددجویان
 
صبح امروز آیین افتتاح 16 مرکز نیکوکاری در سیستان و بلوچستان برگزار و پنج هزار و سیصد سری جهیزیه، کالای اساسی و سبد کالا به مددجویان استان اهدا شد.
به گزارش عصرهامون، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور امروز در آیین افتتاح 16 مرکز نیکوکاری استان و مرکز نیکوکاری شهید حاج قاسم سلیمانی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مسئولان قضایی استان در سالن شهید بهشتی دادگستری  کل سیستان و بلوچستان برگزار شد گفت: مراکز نیکوکاری ظرفیت ویژه‌ای برای رسیدگی به محرومان هستند که در کانون توجه کمیته امداد قرار دارند.
 
وی ادامه داد: بودجه در نظر گرفته شده در لایحه سال آینده برای اشتغال‌زایی کمیته امداد هزار و ششصد میلیارد تومان در قالب تسهیلات است که امیدواریم مجلس آن را افزایش دهد.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: در صورت افزایش تسهیلات اشتغال مددجویان، سال آینده 300 هزار فرصت شغلی جدید برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد می کنیم.
 
اهدای 5 هزار و 300 سری جهیزیه، کالای اساسی و سبد کالا به مددجویان آغاز شد
 
همچنین امروز اهدای هزار و پانصد سری جهیزیه، 2 هزار و سیصد قلم کالای اساسی و هزار و پانصد سبد کالا به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان آغاز شد.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در این مراسم هم گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران نه تنها کم نشد، بلکه بی‌رحمانه تشدید شد تا جایی که حتی جلوی ورود نیازهای اساسی حوزه سلامت ما را گرفتند.
 
بختیاری افزود: در چنین شرایطی که همه تلاش داشتند فشارها را بر ایران تشدید کنند و برخی از ضدانقلاب اقلامی مانند ماسک را که به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است احتکار کردند.
 
وی ادامه داد: مردم پس از فراخوان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان پای کار آمدند و در کنار آنها ائمه جمعه، گروه‌های جهادی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی و به عبارتی همه ظرفیت‌های کشور برای کمک مومنانه وارد میدان شدند و حماسه آفریدند.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ماه‌های اخیر در شرایط شیوع کرونا کمک فوق‌العاده‌ای به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد داشتند که جای تقدیر دارد، 54 هزار پایگاه بسیج در ماه‌های اخیر به اقشار محروم کمک کردند.
 
بختیاری در خصوص اهدای به زوج‌های جوان مددجوی استان گفت: باید همه تلاش‌ها معطوف بر اهدای جهیزیه با رعایت تکریم باشد چرا که حرمت‌گذاری به این عزیزان واجب است و ولی نعمتان ما هستند.
 
وی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده هزار و پانصد واحد مسکونی دهه فجر با مشارکت بنیاد مسکن به مددجویان سیستان‌ و بلوچستان تحویل می‌شود و تا پایان سال است این رقم به 2 هزار واحد می رسد.
 
اهدای جهیزیه با اعتبار 12 میلیارد تومانی
 
مهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد استان هم در این مراسم گفت: کمیته امداد امام  خمینی(ره) در سیستان و بلوچستان 430 هزار نفر در قالب 169 هزار خانوار را تحت پوشش دارد.
 
وی اظهار کرد: پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص کمک‌های مومنانه تا امروز کمیته امداد سیستان وبلوچستان یک میلیون و صد و شصت هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان استان توزیع کرده است.
 
عبادی افزاد: همچنین با مشارکت مجموعه‌های مختلف از جمله بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) 385 هزار سبد کالا میان اقشار نیازمند توزیع کرده است.
 
وی گفت: هزار و پانصد سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان به زوج های مددجوی استان اهدا می شود که  7.5 میلیارد تومان آن توسط کمیته امداد و مابقی مبلغ توسط موسسه خیریه آتیه سازان مهر آیین تهران تامین شده و مبلغ هر جهیزیه هشت میلیون و 300 هزار تومان است
 
وی ادامه داد: تعدادی تبلت با مجموع اعتبار 250 میلیون تومان اهدایی بانک ملی برای دانش‌آموزان محروم استان خریداری شده که توزیع می‌شود.
 
عبادی گفت: 500 میلیون تومان نیز از جانب دفتر رهبر معظم انقلاب برای تهیه لوازم ضروری سیل‌ زدگان تحت حمایت اهدا که در مجموع 2 هزار و 300 قلم کالا لوازم ضروری برای نیازمندان استان تهیه شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد سیستان‌ و بلوچستان بیان کرد: حمل این اقلام توسط ارتش تقبل که حدود 400 میلیون تومان هزینه برای کمیته امداد سیستان‌ و بلوچستان صرفه جویی شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۹۶۷


ارسال