پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان عنوان کرد:‏
حضور حاج قاسم در عرصه های مختلف، از کمک به سیلزدگان تا محرومیت زدایی/ امنیت جنوب شرق مرهون رشادت های سردار دلها
 
سردار احمد شفائی گفت: حاج قاسم سلیمانی بزرگ مرد عرصه جبهه مقاومت، نور چشم ولایت، مدافع ارزشمند حریم و حرم، پناه محرومان و مستضعفان بود.
به گزارش عصرهامون، دقایقی قبل مراسم اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس کل دادگستری، فرمانده سپاه سلمان، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات شهید بهشتی دادگستری سیستان وبلوچستان برگزار شد.
 
روش مدیریتی و شیوه فرماندهی شهید سلیمانی الگو قرار گیرد

سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان در ابتدای این مراسم بیان کرد: سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ روزی بسیار سخت و غمناک برای همه آزادیخواهان عالم و مسلمانان جهان به ویژه مدافعان و مجاهدان عرصه مقاومت بود.

وی گفت: روزی که بزرگ مرد عرصه جبهه مقاومت، نور چشم ولایت، مرد بزرگ میدان های جهاد، شهامت، استقامت، فداکاری و پایمردی، مدافع ارزشمند حریم و حرم، پناه محرومان و مستضعفان، اسوه و الگوی مردم بزرگوار ایران اسلامی به دستور ظالم ترین و مستکبرترین آدم دنیا به شهادت رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: شهید سلیمانی سال ها با مجاهدت، تلاش و استقامت خود به دنبال شهادت بود و خداوند متعال هم اجر و پاداش بیش از ۴۰ سال مجاهدت را برایش ارزانی داشت تا در کنار یارانش آرام و قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شهادت ایشان ضربه ای به اسلام و جبهه مقاومت وارد کرد که به این زودی جبران کردن آن بسیار سخت است؛ یک سال از زمان شهادت حاج قاسم می گذرد با عنایت الهی و با هدایت حکیمانه و ویژه امام انقلاب و با مجاهدت یاران و همرزمان وی مسیر، راه و راهبردی که این شهید بنیان گذاشته بود با قوت و استحکام ویژه‌ای در حال پیگیری است.

شفائی اذعان کرد: باید امروز از سیره و سبک زندگی و روش مدیریتی و شیوه فرماندهی شهید سلیمانی الگو گرفت، امید می رود با فضل الهی و دعای خیر همه مسلمانان عالم به ویژه مردم بزرگوار ایران اسلامی، هر روز منسجم تر، محکم تر و اثرگذار تر این مسیر نورانی را ادامه دهند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی توانست در مقطع دوران نورانی دفاع مقدس یک جمعی را با ویژگی های متفاوت گرد هم آورد و آنها را منسجم و آموزش دهد و مهیا کند تا کاری بزرگ انجام دهند؛ حاج قاسم تشکلی را بنیان نهاد که باید در مقابل یک دشمن قدار، مهیا و آموزش دیده منضبط عملیات انجام دهند.

حاج قاسم از جوان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان انسان هایی در سطح عالی ساخت

وی تصریح کرد: حاج قاسم از مجموعه جوان های استانهای کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان انسان هایی در سطح عالی ساخت که اگر در میدان قرار می‌گرفتند نمونه بودند و اگر به دلیلی به اسارت دشمن درمی آمدند همچون شهسواری ها می شدند.

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: شهید سلیمانی از این مجموعه لشکری نمونه و مهیا ساخت که در طول عمر با برکتش در دفاع مقدس عنوان یکی از لشکر های اثرگذار و کارآزموده و موثر در عملیات‌های پدافند و آفند بود؛ نقش لشکر ثارالله در عملیات های موفق هشت سال دفاع مقدس گواه این حرف است، افتخار بزرگ والفجر8 یا شیوه فرماندهی وی که یارانش در کربلای پنج حماسه آفریدند اینها جای تامل و بررسی دارد، اینکه در پایان جنگ یگان این شهید والامقام جز یگان های نمونه سپاه پاسداران بود باید بر روی آنها تمرکز کرد.

وی بیان کرد: همین انسان والا برحسب ضرورت فرمانده قرارگاه قدس سپاه پاسداران شد، به سرعت جغرافیایی منطقه مسئولیتی خود را شناخت دشمن را به خوبی شناخت، سازمان رزمی فراهم کرد عِده و عُده ای را سامان داد که توانست در یک بازه زمانی کوتاه امنیت منطقه را تامین کند.

شفاهی خاطر نشان کرد: تاریخ سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان در اوایل دهه 70 را مطالعه و درک کنید که حاج قاسم چه کرد که امروز امنیت حاکم است، چه کرد که بر قلب حاکم شد هم در مقطع فرماندهی لشکر ثارالله هم در مقطعی که فرمانده قرارگاه منطقه قدس سپاه پاسداران بود.

فتنه های دشمن بر علیه نظام با مدیریت و فرماندهی حاج قاسم خنثی شد

وی ادامه داد: شهید سلیمانی توانست به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی ۲۲ سال، خدمات ارزنده ای را به نظام ارائه دهد و تهدیدات بسیاری را خنثی کند، فتنه هایی که دشمن بر علیه نظام ما طراحی کرده بود با مدیریت و فرماندهی حاج قاسم خنثی شد.

این مقام مسئول گفت: حاج قاسم توانست انسان های مظلومی را از زیر یوق مستکبران نجات داد در کشورهای فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، یمن و خیلی از مناطق دنیا؛ واقعیت آن است که امروز نمی توان همه آن ابعاد تلاش‌ها و مجاهدت ها و تدابیر ارزش ارزشمند ایشان را بیان کرد زیرا باید زمان بگذرد تا زمینه اطلاع رسانی به مردم فراهم شود.

وی اذعان کرد: شهید سلیمانی انسان شایسته ای بود که توانست این همه اقدامات ارزشمند را در ایران اسلامی و در غرب آسیا رقم بزند؛ باید تمرکز کنیم که این انسان وارسته به چه موضوعاتی توجه داشت که خداوند عظیم این توفیقات عظیم را به وی عنایت کرد، ما اگر بتوانیم امروز به عنوان متولیان و مسئولان این جامعه اسلامی به بخشی از ویژگی های شهید سلیمانی دسترسی پیدا و توجه و عمل کنیم مطمئن باشیم که می توانیم مسئولیت خود را خداپسندانه دنبال و شرمنده مردم و شهدا و انقلاب نباشیم.

شفاهی در بخش دیگر سخنان خود به بیان ویژگی های شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: مهمترین ویژگی حاج قاسم که سردار دلها شد و افتخارات عظیمی را برای مردم ایران، اسلام و انقلاب به ارمغان آورد اعتقاد قوی وی به اسلام و احکام اسلام بود، معرفت و شناخت داشت و با عمق وجود اسلام را درک کرده و به وعده الهی اعتماد داشت.

به گفته وی، نقل است روزی حاج قاسم در جمعی اعلام کرد "در چند وقت آینده حاکمیت داعش پایان خواهد رسید"، دوستان وی سوال کردند این وعده بزرگی بود که حاج قاسم در جواب گفته بود"خداوند متعال بزرگ است"، ما اعتقاد و ایمان به وعده الهی داریم.

این مقامن مسئول ادامه داد: ولایتمداری و ولایت پذیر ویژگی دیگر این شهید بود، همه هم و غم وی اجرای تدابیر رهبری بود، صداقت، توسل به اهل بیت و شناخت دقیق شاخصه های دیگر شهید بود که معجزه کرد و از حاج قاسم بزرگ مردی ساخت که امروز آوازه دنیا است.

فرمانده سپاه سلیمان با تاکید بر این مطلب که مردم و مسئولان سخت کوش باید این ویژگی ها را در مسیر خود عملی کنند، افزود:  دغدغه شهید سلیمانی خدمت به مردم  و محرومان بود، هنوز مردم ما فراموش نکردند تلاش‌های ویژه حاج قاسم را در جریان سیل سال 98، مردم ایران اسلامی در کرمان، سیستان وبلوچستان، هرمزگان و سایر استانها هنوز دست پر نوازش و گرم ایشان را احساس می کنند.

گفتنی است در ابتدای این مراسم که به همت سازمان بسیج حقوقدانان استان همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم برنامه‌ریزی شده، محمد جواد جامعی رئیس سازمان بسیج مداحان استان در وصف این شهید بزرگواری به مدیحه سرایی پرداخت.
 
جنس محبت مردم به حاج قاسم سلیمانی متفاوت است حجت الاسلام علی مصطفوی نیا در ادامه اظهار کرد: حاج قاسم افتخاری است برای ایران ما و افتخار است برای امت اسلامی، شخصیتی که زندگی و زنده بودنش برای اسلام تقویت بود و شهادتش بر این تقویت افزود. وی گفت: در روزگاری که مردم به راحتی اعتماد نمی‌کنند همه مشاهده کردیم که تشیع جنازه سردار چه موجی به وجود آورد و در شهرهایی که پیکر مبارک را بردند طوفانی به پا کرد همچنین تعداد زیادی از مردم نیز در خانه نشسته و از تلویزیون تماشاگر این موضوع بودند. رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان ما انقلاب را تمام شده تلقی می‌کردند و نقشه‌هایی کشیدند که انقلاب تمام شد، دشمن از هر فرصتی استفاده کرد تا ریشه‌های انقلاب را تضعیف کند اما این انقلاب را خون شهیدانی چون حاج قاسم و یارانش امضا کرده و راه آنها همچنان تداوم دارد. رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ملت ما با تمام وجود دل در گرو حاج قاسم دارند و جنس محبت مردم به حاج قاسم متفاوت است بیان کرد: شهید سلیمانی شخص نبود و مکتب بود، برای ما از دست دادن حاج قاسم داغ است اما مسیر ولایت تمام نشده ما اگر می خواهیم نسل جوان را آشنا کنیم باید تفکر حاج قاسم را در نسل جوان گسترش دهیم. وی ادامه داد: چرا باید دشمن را ساده فرض کنیم برای ما ترامپ با بایدن هیچ فرقی ندارد دشمن دشمن است و هر لحظه به فکر ضربه زدن است، باید تفکر حاج قاسم را دنبال کنیم، تابع ولایت بودن تاریخ انقضا ندارد و تاریخ حاج قاسم را منتشر می کند. انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۷۳۳


ارسال