چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۱
در نشست با سران طوایف سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
رزاق طرحی برای عزت بخشیدن به مرزداران/خیانت خواص ضربه مهلکی بر پیکره جامعه/فلسفه وجودی سپاه خدمت به مردم است
 
سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمت به مردم است که نمونه آن را در این سالها در جای جای استان به خوبی مشاهده شده است.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هر شخصی در هر جایگاهی که قرار دارد باید با هر قدمی که بر می دارد رضای خدا را نیز در نظر داشته باشد، اگر ‏سِمَتی به عنوان سرطایفه، مولوی و ‏یا هر جایگاه دیگری  داریم باید به این نکته توجه کنیم که این جایگاه یک توفیق و نعمت برای خدمت به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه عمل به آموزه های دینی و فرامین الهی ضروری است، افزود: خداوند مطعال در قرآن می فرماید: "مسلمانان دشمن شما یهود ‏بوده که دائما در حال طراحی است"، امروز یهود در کل دنیا به خصوص در این منطقه در حال طراحی است ‏نه در کشور ما بلکه در پاکستان و افغانستان اتفاقاتی که بین مسلمانان ‏می افتد طراحی یهود می باشد آنها از خلاء فکری مسلمانان استفاده می ‏کنند تا با تفرقه افکنی مسلمین را درگیر قوم مذاهب کرده تا از نظر اقتصادی، فرهنگی، علمی کنار هم نباشند چراکه اگر ظرفیت ‏های دنیای اسلام کنار هم بمانند همچون سیل یهود را نابود خواهد کرد

سردار کرمی بیان کرد: دشمن از اسلام و مسلمین عصبانی است، چراکه امروز جبهه حق در حال پیشرفت می باشد در همین راستا دشمن  تلاش می کند تاجلوی پیشرفت این جبهه را بگیرند.

وی ادامه داد: ما امروز باید بسیار مراقب باشیم که در طراحی دشمن قرار نگیریم، ‏اگر انسان های وارسته و کسانی که ‏توانایی دارند به درستی تشخیص نداده و نتوانند روشنگری کنند دشمن جامعه را به آلودگی می ‏کشاند، نقش خواص در جامعه بسیار مهم است،  خواص اگر خیانت کنند ضربه بزرگی به جامعه وارد می شود اما اگر فتنه را درست تشخیص داده و به وظیفه خود عمل کنند هیچ دشمنی نمی تواند در برابر آن جامعه ایستادگی کند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در حادثه سراوان باید خواص به درستی تحلیل می کردند ما کجا مقصر بوده و چه کسی مقصر است، وقتی خواص این مهم را به درستی تشخیص ندهند می بینیم که رسانه های معاند و بیگانه وارد عمل شده و میدان داری می کنند، مگر در قرآن نیامده است که هرگاه فاسق خبر آورد اول تحقیق کنیم؟ ما مسلمان بوده و باید به کلام الهی عمل کنیم.

اگر خونی ریخته  شود مقصر کسانی هستند که بدون اطلاع، اطلاعیه صادر می کنند

وی با بیان این مطلب که اگر خونی ریخته می شود مقصر کسانی هستند که بدون اطلاع، اطلاعیه صادر می کنند، اظهار کرد: در این مدت پاکستانی ها چند ماشین سوخت کش را آتش زدند، چندین نفر را ‏کشتند اما کسی چیزی نگفت.

کرمی با تشریح حادثه سراوان، تصریح کرد: پس از آن عده ای به ‏سمت پاسگاه هجوم آورده‌اند، در آن تیراندازی کلا سه نفر مجروح شدند که یک نفر در بیمارستان ‏فوت کرد، اما جنجال درست کردند که 20 تا 50 نفر بوده اند، هرکس حرفی ‏می گوید که نشان می‌دهد اصلا تحقیق نمی کنید.

خدمت رسانی به مردم فلسفه وجوی سپاه پاسداران

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمت به مردم است که نمونه آن را در این سالها در جای جای استان به خوبی مشاهده کرده اید، هم اکنون ۱۰ هزار بسیجی در سیستان و بلوچستان داریم که از این تعداد هشت هزار نفر از آنان ‏برادران اهل سنت هستند و کار اجرایی انجام می دهند، همچنین ۶۰۰ ‏پاسدار اهل سنت در استان داریم که این مهم نشان دهنده آن است که در سپاه چیزی به عنوان شیعه و اهل سنت وجود ندارد اینجا همه برادر بوده و برای خدمت به مردم در راستای فرامین الهی گام برمیدارند.

وی ادامه داد: وقتی این مسئله پیش آمد بدون هیچ تحقیقی و بر اساس فضا سازی بیگانگان تجمعی در سراوان ‏شکل گرفت در همان ابتدا گفتیم صحبت شود بدانیم حرفشان چیست، متاسفانه مافیایی که در کشور سوخت را هدایت می کند، پشت صحنه تمام این جریانات است ما حرفمان این است پول سوخت باید ‏به دست ملت فقیری که در مرز ساکن هستند برسد نه کسی که ۸۰۰ ماشین ‏دارد و از فقیری که در مرز زندگی می‌کند را به عنوان ‏راننده استفاده می کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: امروز ثروت با عدالت مقابله می کند، ما برای اجرای عدالت و فرمان ‏الهی آمده ایم رسالت ما اجرای عدالت در دنیا است و مقام معظم ‏رهبری تاکید بر اجرای آن دارند، آیا کسی که هزار ماشین دارد باید سود ببرد یا فردی که در کنار ‏مرز است شغلی ندارد و کارخانه و  کشاورزی خوب هم نیست که  ‏این مرزنشین بهره برداری کند.

سردار کرمی افزود: امروز روز میلاد با سعادت حضرت علی(ع) است که در راه همین عدالت به ‏شهادت رسید، اجرای عدالت جزو وظایف ما است شما در مرز مردم ‏را ببینید، ما به عنوان بسیج و سپاه در کنار آن ها هستیم، آیا کسانی که این اقدام را کرده اند ‏هم رفته اند تا ببینند درد مردم چیست ؟

وی بیان کرد: باید کاری کنیم مردم از ظرفیت ها بهره مند شوند، ما با پاکستانی ها جلسات ‏مختلفی برگزار کردیم با هم نشست هایی داشته ایم تا مردمان را ‏عزتمند کنیم، وقتی چند نفر در پاکستان کشته و ۵۰۰ خودرو گرفته شد با ‏پاکستانی ها محکم صحبت کردیم گفتند اینها غیرقانونی وارد شدند ‏گفتیم اینها ملت ما هستند ملت ما با پاکستان فرقی نمی کند همه ‏یک ملت هستیم بنابراین با هم توافق کردیم تا علاوه بر بازارچه ‏ریمدان پیشین نیز راه اندازی شود همچنین مرزهای کوهک، ‏جالق و میرجاوه نیز  در دستور کار و راه اندازی است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در راستای حل معضل مرزنشینان تاکنون برای هشت گذر سوخت با پاکستان توافق کرده ایم، پاکستانی ها ‏در حال انسداد مرز هستند قرار بر این شد که روبروی همین گذرها ‏چند گذر احداث کنند که سوخت از این گذرها عبور کند،  ما در حال حاضر برای عبور از این گذرها داشتن کارت رزاق را اجبار نکرده بلکه حداقل داشتن کارت ملی را اجباری کرده ایم تا مشخص شود افرادی که از این محل عبور می کنند ایرانی هستند یا پاکستانی.

این مقام مسئول گفت: برای عزت بخشیدن به مردم نیز اقدام شد تا به جای قاچاقچی سوخت تاجر سوخت داشته باشیم، موضوع جایگاه، کار سپاه نیست جایگاه برای همیاری های شهرداری است  ‏زیرا اگر این جایگاه ها و سوخت سودی داشته باشد در جهت عمران ‏منطقه مدنظر هزینه و برای کمک به مردم استفاده شود، هدف این است تا به مردم عزت بدهیم تعدادی مافیا نمی خواهند این ‏کار شکل گیرد و هر روز بهانه می گیرند، شما بزرگان باید تلاش کنید که این کار ‏انجام شود، همه می توانید در مرز، از جایگاه ها و گذرها بازدید و با سوخت کش ها صحبت کنید.

سردار کرمی افزود: طرح رزاق شروع ماجرا بوده، اما چه کسانی احساس خطر کردند، ‏مافیایی که خیر آنها در استان نیست و از نقاط دیگر هستند در ‏صورتی که باید مردم منطقه بهره ببرند، سپاه وظیفه نظارت دارد که اتفاق و تخلفی صورت نگیرد.

وی عنوان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت را در کشورهای دیگر ‏برقرار می کند، این شبکه های معاند که سخن پراکنی می کنند می خواهند با جبهه حق مقابله ‏کنند، ما که مقابل جبهه باطل کوتاه نمی آییم شبکه های مجازی از ‏ذهن بعضی جوانان ناآگاه استفاده می کنند نباید کاری کنیم جوان ها احساساتی شوند این وظیفه خواص است که با دشمن شناسی خوب نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند.

بررسی حادثه سراوان از سوی مراجع قضایی

علیرضا موسایی، دادستان نظامی سیستان و بلوچستان با بیان این که مرجع قضایی، مرجع عدالت است و بی طرفانه به موضوع های مختلف رسیدگی می کند، گفت: موضوع حوادث اخیری که در سیستان و بلوچستان رخ داد، از نزدیک بررسی شد و ‏مراجع قضایی رسیدگی لازم را در این رابطه انجام می دهند.

وی با اشاره به این که بزرگان طوایف شاهد رسیدگی های ‏بی طرفانه مراجع قضایی هستند، گفت: تعداد معلوم الحالی که وضعیتشان مشخص است در پشت جوانان ما ‏اقداماتی را انجام می دهند که برای بزرگان، علما و نظام ‏پسندیده نیست.

موسایی افزود: قرار نیست این افراد در مقابل نیروهای نظامی و امنیتی استان موضع ‏بگیرند  و موجب صدمه و اخلال نظم عمومی شوند، این مطالبه مردمی ‏است که ما امنیت و نظم را در استان برقرار کنیم.

به گفته وی، به طور قطع نیروهای نظامی و امنیتی وظیفه ذاتی دارند در راستای تحقق و تقویت نظم و امنیت اقدام های لازم را انجام ‏دهند، اتفاقاتی که می افتد و تعرضاتی که به پاسگاه ها، کلانتری ها و ‏گذرهای مرزی می شود، از جرائم مشهود است.

سازمان قضایی نیروهای مسلح با هیچ کس مسامحه نمی کند

این مقام مسئول اذعان کرد: ماموران ما بر اساس ‏قانون باید وظیفه خود را انجام دهئد، همینطور که ما اجازه ورود کسی ‏را بدون اجازه به منزلمان نمی دهیم، پاسگاه ها، کلانتری ها و ‏مراجع نظامی و انتظامی حریم دارد، این حریم اگر رعایت نشود، به طور قطع اقدام هایی را به همراه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: متاسفانه در اقدامات روز گذشته از نیروهای انتظامی یک نفر شهید و دو نفر ‏مجروح شدند، طرف های مقابل مشخص بودند که سلاح داشتند، ‏در چنین مواردی ماموران هم مجاز به استفاده از سلاح هستند.

موسایی گفت: خواهش ما از بزرگان و ریش سفیدان این است که اجازه ندهند جوانان تحت ‏تاثیر این افراد معلوم الحال قرار گیرند، آن ها نباید خود را فدای فضای مجازی ‏کنند، در این فضا متاسفانه به قدری اخبار مسموم از این ماجرا منعکس شد که مردم خود منطقه هم باور کردند.

وی عنوان کرد: آن ها ۵۰ کشته سازی کردند، در حالی که ‏واقعیتی که اتفاق افتاد، آمار کشته ها سه نفر ‏بود که ۲ نفر از سوی پاکستان اتفاق افتاد، این رسیدگی قضایی می خواهد ‏که در حال انجام آن هستیم.

وی گفت: در  سراوان با توجه به تعرضی که به پاسگاه صورت گرفت، ‏یک نفر مجروح شد که در بیمارستان فوت کرد، واقعیت این است که سپاه خدمت رسانی می کند و وظیفه ذاتی آن برقراری امنیت است.

‏دادستان نظامی استان افزود: طرح معیشتی ‏بر اساس دغدغه مندی معیشت مردم دنبال و تازه شروع شده که اگر ‏حمایت شود برای مردم خوب است، ریش سفیدان و معتمدان باید تلاش کنند که با ایجاد کار تولیدی، مردم به سمت آن هدایت و از این وضعیت سوخت و قاچاق رها شوند.

وی بیان کرد: این اطمینان را می دهیم که در سازمان قضایی نیروهای مسلح به ‏هیچ عنوان با هیچ کسی مسامحه نخواهد شد، چه افراد و چه ماموران، ‏شاید ما در خصوص جرائمی که رخ می ‏دهد، محدودیت داشته باشیم و به دلیل مسائل امنیتی نمی توانیم اطلاع رسانی کنیم، ولی این ‏موضوع در دست بررسی قرار دارد، اگر تقصیر متوجه مامور ‏باشد، کوتاه نخواهیم آمد، در مقابل اگر کسی هم به مامور و ‏پاسگاه ما تعرض کند، به طور قطع ماموران طبق مقررات اقدام می کنند که این مورد هم ‏قابل پیگیری است.
 
در حادثه مرزی سراوان 2 نفر در پاکستان و یک نفر در ایران فوت کرد

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با سران طوایف سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دشمن از قطار امنیت و توسعه در سیستان و بلوچستان نگران و از این موضوع عصبانی است، افزود: کسانی که آن سوی مرزها نشسته اند و در کشته شدن مردم سخن می‌گویند چرا در حوادث تروریستی تاسوکی، دارزین و بمب گذاری در مساجد مختلف سکوت کرده بودند؟

وی با طرح این سوال که در کجای دنیا به مقرهای نظامی و دولتی و حکومتی حمله می‌شود و حاکمیت اجازه می‌دهد تیری شلیک نشود؟ گفت: حمله به فرمانداری و بخشداری سراوان در هر جای دنیا رخ داده بود بسیاری از انسان‌ها کشته می‌شدند اما اینجا این اتفاق نیفتاد.

این مقام مسئول اذعان کرد: تعدادی از دشمنان درصدد به خطر انداختن امنیت سیستان و بلوچستان هستند و به خاطر این هدف دست به هر کاری می‌زنند طرح و برنامه‌های مختلفی را برای توقف و جلوگیری از توسعه استان بکار می‌گیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اگر کسی خطایی بکند قطعا با آن برخورد می‌شود، ادامه داد: در کمال تاسف در حادثه مرزی سراوان سه نفر کشته شدند که دو نفر از آنها در پاکستان و یک نفر در ایران بود اما رسانه‌های بیگانه به گونه ای این موضوع را نشان دادند که انگار یک قتل عام در سراوان اتفاق افتاده است.

موهبتی با اشاره اینکه، اخبار جعلی رسانه‌های معاند عده‌ای را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد دست به تحرکاتی بزنند، گفت: اکنون در فضایی هستیم که عقلانیت حاکم نیست بلکه احساسات و هیجان غلبه دارد، باید جوانان خود را مراقبت کنیم که احساساتی وارد بازی دشمن نشوند.

در مقابل اغتشاشگران هم کوتاه نمی آییم

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اگر خدای نکرده اتفاق ناخوشایندی بیفتد، شیعه و سنی، اصولگرا و اصلاح طلب، مردم و مسئولان باهم می‌سوزند، دشمن در حال آتش اندازی است و ما نباید بی‌تفاوت باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید هوشیار باشیم و مردم قوم خود را نیز آگاه وهوشیار کنیم، تصریح کرد: حتما از مظلوم دفاع می‌کنیم، اگر مظلومی توسط ماموری کشته شود حتما دادسرای نظام برخورد می‌کند و از طرفی در مقابل اغتشاشگران هم کوتاه نمی آییم.

وی تاکید کرد: امید داریم که پیام و مطالب این نشست به خوبی منتقل شود چرا که نقش آفرینی مردم این استان که از بدو پیروزی انقلاب در تمام صحنه‌ها حضوری فعال و چشمگیر داشتند، از یاد رفتنی نیست.

اجرای طرح رزاق منافع مافیا را به خطر انداخته است

موهبتی با بیان اینکه اجرای طرح رزاق منافع مافیا را به خطر انداخته است، اذعان کرد: بسیاری از سوخت کش‌ها فقط راننده هستند و یک نفر با دارا بودن چندین خودرو منافع بسیاری کسب می‌کند و اجازه درآمدزایی به مرزنشینان نمی‌دهد ما با این مافیا در حال مقابله هستیم.

وی ادامه داد: به دنبال اجرای طرح رزاق ۵۶ درصد تصادفات خودروهای شوتی کاهش پیدا کرده زیرا تعقیب و گریز صورت نمی‌گیرد و جاده‌ها برای آنان امن‌تر شده است.

استاندار استان ضمن تقدیر از صبوری مردم، خاطرنشان کرد: اگر اطلاع‌رسانی به موقع انجام شود بسیاری از این اتفاقات رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۵۹


ارسال