دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸
وقتی سیاه چادر عشایری محل بصیرت افزایی می شود؛
مشارکت حداکثری در انتخابات، پشتوانه‌ قوی برای نظام/ سران طوایف و عشایر بصیرت خود را در پای صندوق رای به نمایش می گذارند
 
در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اهمیت حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات، نشست روشنگری و بصیرت افزایی پیرامون حضور حداکثری در انتخابات 1400 با شرکت جمعی از سران طوایف و عشایر استان سیستان وبلوچستان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، نشست بصیرت افزایی و روشنگری برای حضور حداکثری و پرشور در انتخابات با حضور جانشین بسیج اقشار در سپاه سلمان سیستان وبلوچستان، مدیرسازمان بسیج عشایری استان، سران طوایف و عشایر در سیاه چادر نصب شده در پارک شهر زاهدان برگزار شد.
 
مشارکت حداکثری در انتخابات موجب افزایش اقتدار نظام است
 
علیرضا کیخا، جانشین بسیج اقشار در این نشست با بیان اینکه شرکت در انتخابات تکلیف الهی است، بیان کرد: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای به معنای ایجاد پشتوانه قوی برای نظام است.

وی گفت: عشایر ذخایر انقلاب بوده و نقش اثرگذاری در عرصه های مختلف دارند؛ در این برهه حساس عشایر و سران طوایف نقش موثری در حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای دارند تا با لبیک به فرمان رهبر انقلاب در ۲۸ خرداد ماه جواب یاوه گویی دشمنان را بدهیم.
 
این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که هرجا با اصالت و هویت انقلابی عمل کردیم موفق بودیم، افزود: شهید سلیمانی محبوب دل ها بود به خوبی به قرآن عمل کرد، لذا برای حل مشکلات امروز جامعه به فردی انقلابی  و دلسوز که نوکری مردم را در دستور کار قرار دهد، نیاز دارد.
 
مردم با بصیرت لازم پای صندوق های رای حاضر می شوند

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری استان نیز در ادامه اظهار کرد: مدت زمان اندکی تا انتخابات ۱۴۰۰ باقیمانده و سران طوایف و عشایر در این برهه زمانی با شفاف سازی می توانند مشارکت در این کارزار سیاسی را افزایش دهند.

وی اذعان کرد: به طور حتم این دوره حساسیت خاصی دارد که حضور مردم در صحنه دفاع از نظام، در واقع تضمین کننده این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از جاهایی که باید حضور آگاهانه داشته باشیم صحنه انتخابات است، ادامه داد: مردم ما با بصیرت خود پای صندوق‌های رای می‌روند و در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت می‌کنند.

پرشور بودن انتخابات لرزه بر تن دشمنان می اندازد

حاج محمد مهدی گرگیچ، بزرگ طایفه گرگیچ در شهر زاهدان هم در این نشست گفت: تمام ملت به ویژه مردم شیعه وسنی این خطه از کشور همچون همیشه پای صندوق های رای خواهیم آمد، چرا که پرشور بودن انتخابات لرزه بر تن دشمنانی می اندازد که چشم طمع به این مرز و بوم دارد.

وی اظهار کرد: چهل و دومین سال انقلاب اسلامی را با افتخار پشت سر گذاشته و در تمامی ادواری که انتخابات برگزار شده ملت ایران پای صندوق های رای حضور داشته و به نظام جمهوری اسلامی ایران آری گفتند چرا که نظام، رهبری و مملکت را می خواهند و سرنوشت کشور برایشان مهم است.

این بزرگ طایفه ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان با قومیت‌ها و مذاهب متعدد و مختلف همیشه پای صندوق های رای بوده و نسبت به سایر استان ها بالاترین آمار را به صندوق های رای در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا داشته اند که در این زمینه با همدلی، یکپارچگی و وحدتی که دارند خواهان پیشرفت و آبادانی برای کشور هستند.

یکی از افتخارات انقلاب اسلامی مشارکت مردم در انتخابات است

عبدالنبی کرد یکی از سران و بزرگان طوایف سیستان وبلوچستان نیز بیان کرد‎:‏ ‏مبارزات عشایر غیور با دشمنان و استبداد فراموش شدنی نیست، عشایر سیستان وبلوچستان حول محور وحدت با ‏حضور حداکثری در انتخابات مشارکت می کنند.

وی با بیان این مطلب که به فرموده امام راحل عشایر ذخایر انقلاب ‏هستند، ادامه داد: امروز دشمنان این مرز و بوم، با تبلیغات گسترده در پی کاهش حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای ‏هستند، اما کور خوانده اند چرا که این انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) و با همراهی و پشتیبانی مقام معظم رهبری به پیروزی رسیده و مسیر خود را در بیش از چهار دهه اخیر طی کرده و به حرکت خود با قوت ادامه خواهد داد.

وی با اشاره بر این نکته که یکی از افتخارات انقلاب اسلامی مشارکت خوب مردم در انتخابات است، خاطر نشان کرد: با بصیرت، آگاهی، هوشیاری و تحقیق دقیق به افرادی باید در عرصه انتخابات رای دهیم که درد مردم را شناخته و دلسوز باشند، چرا که یک رای هم برای ما سرنوشت ساز است، اگر نمی توانیم فرد اصلح را انتخاب کنیم از بیانات رهبر معظم انقلاب و ‏دیدگاه بزرگان و نخبگان استفاده کنیم.

بزرگ طایفه کرد گفت: حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات توطئه دشمن را خنثی و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان استکبار جهانی خواهد زد ‏که چشم طمع آنان به این مرز و بوم می باشد.

شركت در انتخابات وظيفه شرعی، ملی و حق هر ايرانی است

حاج غلام محمد غواصی براهویی هم افزود: شركت در انتخابات وظيفه شرعی، ملی و حق هر ايرانی است كه برای تعيين سرنوشت خود با حضور در پای صندوق‌های رای به تكليف الهی عمل كند.

وی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات علاوه بر ناکامی دشمنان و ایادی استکبار، تضمین کننده امنیت کشور و قدرت بخشیدن به پایه های مستحکم نظام است.

این بزرگ طایفه ادامه داد: عزت، اقتدار و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران همواره مایه ناامیدی و یاس دشمنان است بر این اساس همیشه به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی و اختلاف پراکنی برای جدایی ملت از یکدیگر هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۳۶


ارسال