سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
رئیس دادگستری ایرانشهر؛
دستگاه قضا مقتدرانه به دنبال ایجاد عدالت و امنیت است
 
رئیس دادگستری ایرانشهر گفت: دستگاه قضایی شهرستان همواره با تمام توان در راستای تحقق عدالت و امنیت و خدمتگذاری صادقانه و خالصانه به مردم تمام تلاش خود را به کار می گیرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پهره،  رئیس  دادگستری شهرستان ایرنشهر به همراه کارکنان دستگاه قضایی به مناسبت هفته قوه قضاییه با نماینده ولی‌فقیه در ایرانشهر دیدار کردند.

ریس دادگستری ایرانشهر با تبریک بمناسبت هفته قوه قضائیه و تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش، ضمن اعلام وفاداری نسبت به آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: دستگاه قضایی شهرستان همواره با تمام توان در راستای تحقق عدالت و امنیت و خدمتگذاری صادقانه و خالصانه به مردم تمام تلاش خود را به کار می گیرد و اجازه نمی دهد افرادی با اخلال در نظم چهره امنیت و آرامش را مخدوش سازند و با قاطعیت و شدت قانونی با هنجارشکنان برخورد می نماید.

محمد خالصی وجود ۱۳ قاضی و ۴۶ کارمند را با توجه به جمعیت شهرستان کافی ندانسته و اعلام کرد: در ایرانشهر با توجه به چارت تعریف شده ۲۶ قاضی و یکصد کارمند باید وجود داشته باشد تا پاسخگوی مراجعین به دادگستری باشد.

وی یاد آور شد تا با اجرای برنامه های متعدد و بکار گیری راهکارهای مختلف پیشگیری از وقوع جرم در صدد آن هستیم که از میزان ورودی به پرونده ها به حوزه های قضایی بکاهیم و در این بین آنچه مهم است همکاری تمام نهادها و ارگانهای فرهنگی و اطلاع رسانی با همدیگر است تا در ایجاد فرهنگ صلح و سازش در بین مردم بیش از پیش ایفای نقش نماییم.

نماینده ولی فقیه در ایرانشهر نیز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و یاران باوفای وی با قدردانی از مسئولین عالی قضایی شهرستان در تحقق امنیت و آرامش در شهرستان گفت: رسالت قوه قضائیه بسیار خطیر و ارزشمند می باشد زیرا مستقیماً با حق و حقوق مردم سر و کار دارد و عدالت را که بستر ایجاد امنیت می باشد به رأی و قلم قاضی بستگی دارد و هرچه میزان آرای صادره از اتقان بیشتری برخوردار باشد به همان میزان جلب رضایتمندی عمومی بیشتر می شود.
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با اشاره به آیات و رویات متعدد جایگاه قضا و قضاوت را بسیار ارزشمند دانست و افزود: دستگاه قضایی باید قوی ترین دستگاه اجرایی باشد بر همین مبنا اقتدار و استقلال قوه قضائیه یک اصل است و استقلال قاضی در حین صدور حکم موجب می گردد تا احکام عادلانه براساس قانون و شرع اسلامی صادر گردد.

انتهای پیام/4382

 

 

 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۵۷۹
مرجع : سایت پهره


ارسال