پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵
با شهدای دانش آموز سیستان و بلوچستان؛
شهید احمد پاسبان فرمانده شجاع و ایثارگر عملیات کربلای چهار
 
شجاعت و ایثار شهید در عرصه عملیات نظر فرماندهان را به او جلب کرد و در عملیات مهم کربلای چهار بعنوان فرمانده گروهان ویژه غواص که مسئول شکستن خط بود انتخاب شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،دانش آموز و فرمانده شهید احمد پاسبان در سال ۱۳۴۷ در شهر زاهدان متولد شد.
آثار بزرگی و کمال از همان خردسالی در چهره اش نمایان بود. در دامن خانواده ای محترم و متدین پرورش یافت و از همین رو انسان بسیار خوش برخورد و مهربانی بود.
عشق زایدالوصفش در ارادت به آستان معصومین در قلب کلمات نمی گنجد ،چگونه می توان حزن و اندوه یک شیعه راستین را در مصیبت سرور و سالار شهیدان بیان کرد.
پایبندی به احکام و فرایض دینی در گوشت و پوست او رخنه کرده بود و او از انجام مستحبات و پرهیز از مکروهات غفلت نمی کرد. در آنروزها اکثر شهدای دانش آموز پس از بسیج در کانون گرم اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان ماوا گزیده بودند.و شهید احمد پاسبان مسئول امور اجتماعی اتحادیه بود.
از سالهای ابتدای جنگ با وجود کمی سن به فراگیری آموزشهای نظامی پرداخت تا شرایط را برای حضورش در جبهه هموار کند. در جامعه ای که هر روز شاهد برپایی مراسم یا تشییع شهیدی بود وجود منکرات و تباهی قابل تحمل نبود،لذا احمد بچه های رزمنده را برای مبارزه با این پدیده شوم سازماندهی کرد.
در سال ۶۱ پایش به جبهه ها باز شد. در سال ۶۲ دوباره به جبهه رفت. در عملیتهای زیادی منجمله بدر و والفجر هشت شرکت کرد.شجاعت و ایثار شهید در عرصه عملیات نظر فرندهان را به او جلب کرد و در عملیات مهم کربلای چهار بعنوان فرمانده گروهان ویژه غواص که مسئول شکستن خط بود انتخاب شد و پس از گذشتن از پهنای خروشان اروند در کنار جیره ام ام الرصاص به آرزوی دیرینه اش رسید و مفقود الجسد شد.
پس از یازده سال از آن قامت رعنا چه آورده بودند که در شهر جار می زدند چیزی بجا نمانده بود از او بعد سالها که بر می گشت جز راه ناتمام…
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۷۱۸


ارسال