شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۴
معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور ؛
بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز نیازمند در کشور شناسایی شدند
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور گفت :در مجموعه کمیته امداد حدود 350 هزار دانش آموز بی بضاعت شناسایی شدند که 10 درصد آن به استان سیستان و بلوچستان تعلق دارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،اکبر میرشکار در حاشیه مراسم محوری جشن عاطفه ها در زاهدان در گفتگو با خبرنگار خط اول اظهار داشت:در مرحله اول جشن عاطفه ها جمعا ۲۲ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده که از این مبلغ ۴ میلیارد تومان نقدی و بقیه بصورت کالا بوده است و کمیته امداد تلاش نموده تا این کمک ها را هر چه سریعتر به خانواده ها و دانش آموزان نیازمند توزیع نماید.
وی به برنامه های کمیته امداد برای دانش آموزان و خانواده بی بضاعت اشاره نمود و افزود:با شروع سال تحصیلی جدید ۹۴ مرکز شبانه روزی فعال شده که حدود ۷ هزار دانش آموز در این مراکز مشغول به تحصیل می باشند و آموزشگاههای علمی نیز برای ۱۰۰ هزار دانش آموز فراهم شده است.
میرشکار ادامه داد :در بخش تربیتی نیز ۱۱۴ کانون فرهنگی میزبان بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز مورد حمایت خواهد بود و برای خانواده ها نیز برنامه های اردوهای تربیتی- زیارتی فراهم شده که در سیستان و بلوچستان هم زمان با جشن عاطفه ها اولین کاروان زیارتی کربلا ویژه خانواده های تحت پوشش که هزینه ها آن از طرف خیرین متقبل شده است اعزام خواهند شد.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور به سایر برنامه های کمیته امداد اشاره نمود و افزود:جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و نگاه ویژه به ازدواج جوانان از اولویت های کمیته امداد می باشد.
وی ادامه داد :در حوزه مشاوره و آموزش خانواده مقدمات لازم برای آموزش بیش از یک میلیون نفر از افراد تحت پوشش تدارک دیده شده و اعزام بیش از هزار نفر از مددجویان حرم امام رضا نیز فراهم شده که درصدی نیز به استان سیستان و بلوچستان تعلق می گیرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۳۹۳


ارسال