دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸
23 آبان تا 5 آذر
آغاز طرح واکسیناسیون بیش از یک میلیون کودک در سیستان و بلوچستان علیه بیماری سرخک
 
همزمان با سه استان کشور ،از امروز( 23 آبان) طرح تکمیلی واکسن سرخک و سرخجه برای بیش از یک میلیون نفر در رده سنی 9 ماهه تا 15 ساله در سراسر استان سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود .

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،صبح امروز همزمان با سراسر استان طرح واکسیناسیون سرخک و سرخچه در زاهدان بصورت نمادین با حضور استاندار سیستان و بلوچستان،رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر کل اموزش و پرورش استان در دبستان شهید نامجو برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در این مراسم اظهار داشت : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در طرح غربالگری دهان و دندان ۴۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی و در طرح آهن یاری ۸۰ هزار دانش آموز دختر دوره اول و دوم تحت پوشش قرار گرفتند و مشکلات سلامتی ۵۰ هزار نو آموز آماده به ورود به دبستان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

علیرضا نخعی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخچه از ۲۳ آبان به مدت ۱۴ روز برای همه دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه اجرا خواهد شد افزود: نزدیک به نیم میلیون دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار می گیرند که برای تضمین سلامت جامعه مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیزدر این مراسم اظهار داشت : بالاترین نگاه دولت به سلامت در بین دانش آموزان است که از نوع خود بی نظیر است.

علی اوسط هاشمی افزود :از آنجاییکه سلامت ضامن فردای زیباست طرح تحول سلامت برای همه آحاد جامعه در نظر گرفته شده است.

استاندار دانش آموزان را کانون مهر و مهربانی خواند و افزود: ما مسئولین از شما انرژی می گیریم و کلاس درس و محیط مدرسه را از آن خودمان می دانیم؛ چرا که از همین جا به منصب و جایگاهی رسیده ایم؛ بنابراین خودمان را بدهکار معلمان می دانیم.

انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۱۲۵


ارسال