سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
بسیج به برکت وجود نازنین امام خمینی (ره) شکل گرفت/شجره طیبه نابود شدنی نیست
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت :بسیج در فرهنگ انقلاب اسلامی ما به برکت وجود نازنین امام خمینی (ره) شکل گرفت که آن را به شجره طیبه تعبیر نمود.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در جمع اعضای ستاد گرامیداشت هفته بسیج و جمعی از بسیجیان با گرامیداشت هفته بسیج و رحلت جانگداز حضرت رقیه (س) اظهار داشت:فرهنگ بسیج به تصریح قرآن،فرهنگ دیرینه ای است که قرآن مدعی است که هیچ پیامبری مگر با داشتن نیروهای بسیجی و برخورداری از این فرهنگ موفق نبود .

وی افزود :واژه بسیج در ادبیات والای انقلاب اسلامی در عصر ما رواج کرد اما در منطق قرآن به عنوان ربی به معنای “کسی که همه وجودش را خدا تصرف کرد “مطرح است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد:این واژه بسیجی که در قرآن به عنوان ربی قلمداد می شود در فرهنگ انقلاب اسلامی ما به برکت وجود نازنین امام خمینی (ره) شکل گرفت.

آیت الله سلیمانی گفت: امام خمینی (ره) راجع به بسیج برای کسانی که برخوردار از این تفکر بودند شجره طیبه را بکار برد چرا که این واژه برافروختگی و سربلندی زیادی دارد هر چند که یک بیان قرآنی نمی باشد.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه شجره طیبه یک اصل نابود شدنی نیست افزود:اگر هشت سال دفاع مقدس به پیروزی رسید با نقش تفکر بسیجی شکل گرفت وهمگان با اندیشه بسیجی در جبهه ها می درخشیدند .

وی به جایگاه بسیج در قرآن اشاره نمود و افزود:جایگاه بسیج در درون قرآن در چندین جای قران نمایان است از جمله در آیه پایانی سوره فتح و آیات مربوط به شجره طیبه که امام (ره) در توصیف، این جمله که ” بسیج شجره طیبه است” را بکار برد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۲۹۷


ارسال