جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه موقت زاهدان گفت: بعد از سال 88 یکی از اهداف و توطئه های دشمنان انقلاب برای جداسازی و فاصله انداختن بین شخصیت های نظام بود که این هدف دشمنان، با تدبیر رهبر انقلاب و بصیرت و هوشیاری مردم راه به جایی نداد و نقشه دشمن نقش بر آب شد.
به گزارش عصر هامون،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در مراسم یادبود و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که به دعوت استاندار و نماینده ولی فقیه در استان در مسجد جامع برگزار شد، افزود: عامل موفقیت و رمز پیروزی بزرگ مردان انقلابی، توکل و ایمان راسخ به خداوند متعال و اعتقاد به راهی که در آن گام بر می دارند، می باشد.

وی تصریح کرد: قاطبه مبارزین قبل از پیروزی انقلاب ایمان مستحکم و اعتقاد آنها بود که باعث شد در برابر استکبار جهانی مقاومت، پایداری و استقامت کنند.
رئیس کل دادگستری استان رمز موفقیت بزرگ مردان انقلابی را توکل بر خدا و استقامت برای رسیدن به اهداف عنوان کرد و گفت: همه خادمین و بزرگ مردان انقلابی همچون شهید باهنر، بهشتی، رجایی، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رهبر معظم انقلاب و غیره در شرایطی که هیچ کس احتمال پیروزی انقلاب اسلامی را نداشت، با ایمان و اعتقاد به راه حق و پیروزی،  مقاومت و پایداری کردند.

وی اظهار کرد: اگر روزی تاریخ نویسی بخواهد در رابطه با انقلاب بنویسد حتما باید به وجود این مردان بزرگ اشاره کند در غیر این صورت آن تاریخ ناقص است.
رئیس کل دادگستری استان در تکمیل مطلب فوق بیان داشت: زندگی نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی به گونه ای با انقلاب گره خورده است که اگر صدها سال و چندیت قرن هم بگذرد نام و یاد وی فراموش نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شناسنامه انقلاب با شناسنامه بزرگ مردانش عجین شده است، افزود: این افراد الگوهای زنده و موفق در تاریخ هستند بگونه ای که قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی که الگوی همگان است حاصل زحمات و یادگاری های این بزرگ مردان انقلابی و امام راحل است.
حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه این افراد تمام زندگی خود را وقف انقلاب کرده اند، گفت: کسی نمی تواند به نام آنها به قانون اساسی توهین کند یا به دشمن خوراک دهد زیرا این کار خیانت تلقی می شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: بعد از سال 88 که دشمن و فتنه گران به دنبال دوقطبی بودن و اختلاف پراکنی بین شخصیت های نظام بودند، آیت الله هاشمی رفسنجانی با شجاعت و ذکاوتی که داشت،چندین بار ارادت خود را به مقام معظم رهبری نشان داد تا دشمن ناکام و مایوس ماند.
امام جماعت اهل سنت مسجد مکی زاهدان نیز در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مرد مجاهد است که در هر شرایطی همراه و یار رهبر انقلاب بوده است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با بیان اینکه دعای مردم بعد از مرگ یک ارمغان برای فرد به شمار می رود، افزود: باید به خود آمده و به فکر توشه ای برای آخرت و قیامت خود باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۳۱۷


ارسال