چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ,23 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی؛
اینکه برجام تهدیدات نظامی را کم کرده است ادعایی بی اساس است/ آمریکا و اسرائیل جرات شلیک یک گلوله را به سمت ایران ندارند
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی گقت: در جریان برجام بیشتر ما به طرف مقابل امتیاز دادیم تا اینکه جریان برد-برد باشد.
به گزارش عصرهامون، سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه برنامه هسته ای ایران به ناحق به شورای امنیت سازمان ملل ارسال شد، اظهار داشت: از بین دو راه حل مقابله یا مذاکره، نظام جمهوری اسلامی مذاکره را انتخاب کرد و این مذاکره مربوط به چهارده سال پیش است .
وی با بیان اینکه در برجام امتیاز زیادی به طرف مقابل داده شد، گفت: برجام برد-بردی که گفته می شود نیست، بهترین مذاکره آن است که بیش از آن چیزی که به طرف مقابله میدهیم بگیریم و آن چیزی که می خواهیم ما به آن طرف بدهیم به صورت نسیه باشد، در جریان برجام،ما نقد دادیم  و نسیه گرفتیم، لذا این دیپلماسی برد- برد نیست از همین رو اکنون گرفتار این نوع بده بستان ها شده ایم.
این مسئول بیان کرد: کشور ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد اما طرف مقابل بدعهدی کرد.
وی اعتماد کردن به دشمن را علت ورود دستگاه دیپلماسی کشور به بده بستان ها عنوان کرد و افزود: نیروهای دستگاه دیپلماسی اکنون به اشتباهات خود پی برده اند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص ماجرای برادر رئیس جمهور نیز خاطر نشان کرد: اتهاماتی متوجه حسین فریدون است که باید اثبات شود لذا مسئول رسیدگی به اتهامات دو مرجع بازرسی و قوه قضائیه  است که باید این پرونده را مورد رسیدگی و بازرسی قرار دهند.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس برادر رئیس جمهور را محکوم نکرده اند اما درخواست رسیدگی به این اتهامات را دارند.
این مسئول با بیان اینکه آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز همیشه با گزینه های نظامی تهدید می کرده است، گفت: این تهدیدات به دولت هایی که روی کار می آیند ربطی ندارد و اینکه برخی  می گویند برجام تهدیدات نظامی را کم کرده است، اینها ادعای بی اساس است زیرا دشمنی ما با آمریکا از اوایل انقلاب است؛ علی ای حال آمریکا و رژیم صهونیستی هرگز جرات شلیک یک گلوله به سمت کشور ندارد و فقط ادعا می کند.
نقوی حسینی با بیان اینکه دولت کنونی مهمترین راه باز کردن گره حل مشکلات اقتصاد، تولید، اشتغال و غیره را در عرصه بین المللی جستجو می کرد، گفت: دولت فکر کرد در عرصه بین المللی، رونق اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد می شود از همین رو علیرغم تاکیدات رهبری مبنی بر اینکه حل مشکلات کشور در ژنو، وین و لوزان نیست بلکه در داخل کشور است، به لبخند دشمن دل خوش کرد و به آن اعتماد کرد.
وی با بیان اینکه برجام تغییری در سفره و جیب مردم ایجاد نکرد، ادامه داد: در این مدت نه وعده صد روزه محقق شد و نه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و غیره رفع شد.
این مسئول با بیان اینکه دولت در سال پایانی کار خود قرار دارد و باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد، گفت: مردم در انتخابات بعدی باید با قضاوت و هوشیاری بیشتری رئیس جمهور کشور را انتخاب کنند.
وی در خصوص دولت جدید آمریکا گفت: این دولت به تازگی روی کار آمده و نباید پبشاپبش در رابطه با آن قضاوت کنیم اما دولت و دستگاه دیپلماسی کشور نباید در برابر حرف های وی سکوت کند و هرچه می گوید جوابی برایش ندهد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دشمن برجام را عاملی بر عقب نشینی کشور ایران می داند و ما نیز نباید در برابر آن سکوت کنیم و واکنشی نشان ندهیم چرا که از آنها جسور تر می شوند و تعداد حملاتشان که بعد از برجام افزایش یافته، بیشتر می کنند.
وی تصریح کرد: آنها بعد از برجام با بهره گیری از متن های برجام بر علیه ما قطعنامه به تصویب می رسانند و ما نیز نمی توانیم چیزی بگوییم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص فاش شدن صوت و متن دکتر ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نماینده مجلس براساس قانون اساسی در تمام موارد داخلی و خارجی کشور می تواند ورود کرده و اظهار نظر داشته باشد و کسی نمی تواند ایرادی بر نماینده وارد کند.
 نقوی حسینی در ادامه تصریح کرد: نماینده قایل به شخص است و قانونی نداریم که بگوید در کمیسیون ها غیر سخنگو و رئیس و نایب رئیس کسی حق حرف زدن در مورد مسایل مطرح شده در جلسات را ندارد، پس نماینده می تواند اظهار نظر کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز شاهدیم که وعده‌های اقتصادی دولت محقق نشده و سفره و جیب مردم خالی‌تر شده است، گفت: دولت همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت و متاسفانه به نتیجه نرسید، دولت یازدهم هیچ تلاشی برای امور داخلی نکرد و هرچه داشت در سیاست خارجه هزینه کرد.
وی با اشاره به اقدامات و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکنون یک جلسه فوق ‌العاده با حضور افرادی از سپاه، وزارت خارجه و وزارت اطلاعات در رابطه با مواضع رئیس‌ جمهور آمریکا و تحولات این کشور برگزار کرده که در این جلسه در رابطه با مواضع دولت آمریکا در زمینه توسعه موشکی و فعالیت‌های موشکی ایران، صریح و آشکار موضع‌گیری شد که پس از آن بیانیه ای صادر و متعاقب آن صحن علنی مجلس نیز با صدور بیانیه ای با امضاء 220نماینده بر تقویت و غیر مذاکره بودن برنامه موشکی ایران تاکید کردند، جمهوری اسلامی در زمینه موشکی با تمام توان به راه خود ادامه می‌دهد چرا که محور استراتژی دفاعی ما حوزه موشکی است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مورد انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: امروز زمینه برای موفقیت اصولگرایان فراهم است، چرا که فضای عمومی جامعه به دلیل وضعیت نامناسب اقتصاد و معیشت در کشور نارضایتی از دولت را نشان می دهد، البته در این شرایط اصولگرایان به اتحاد نیاز دارند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۰۲۷


ارسال