چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۷
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان خبر داد:
آغاز اعزام 4کاروان راهیان نور دانشجویی استان از 12اسفند/برگزاری کنگره شهدای دانشجو در زاهدان
 
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: از 12 اسفند ماه امسال بیش از هزار و 800دانشجوی استان در قالب 4 کاروان به مناطق راهیان نور جنوب کشور اعزام خواهند شد.
به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون، علیرضا کیخا در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اعزام 2هزار دانشجو در سال گذشته، افزود: امسال به دلیل وجود مشکلات، افزایشی در اعزام دانشجویان نخواهیم داشت اما سعی می شود تا شاهد کاهشی در این آمار نباشیم.
وی ادامه داد: 60درصد از دانشجویان اعزامی امسال، بانوان و 40درصد نیز آقایان هستند.
مسئول بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: برخی از دانشگاه ها در زمینه راهیان نور دانشجویی همکاری مناسبی با بسیج دانشجویی ندارند و انتظار دارند تمامی صفر تا صد کار را خود بسیج دانشجویی انجام دهد و این جای گلایه مندی ما از برخی دانشگاه هاست.
وی خاطر نشان کرد: براساس برآورد انجام شده هر اتوبوس بیش از 10تا 12میلیون تومان در سفر راهیان نور هزینه در بر دارد که بخشی از این اعتبار توسط دانشگاه ها و بخشی نیز توسط خود دانشجو تامین می شود.
کیخا اضافه کرد: بهترین مکانهای جنوب کشور برای اردوهای راهیان نور سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.
این مسئول بیان کرد: ایمنی، بسته های فرهنگی و نظارت لازم از اصول ما در اردوی راهیان نور دانشجویی است.
وی خاطر نشان کرد: در 10اسفند ماه جاری نیز کنگره شهدای دانشجوی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار خواهد شد.
کیخا بیان کرد: در این کنگره سردار یاسر عروج به سخنرانی خواهد پرداخت و در پایان این مراسم از 20خانواده شهدای دانشجو استان تجلیل خواهد شد.
وی در پایان گفت: در استان 90دانشجوی شهید شناسایی شده است که در حال تلاش برای جمع آوری زندگینامه و آثار و خاطرات آنها می باشیم.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۳۰


ارسال