پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۳
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛
زاهدان تا 3 سال آینده به طور کامل گازدار می شود/پیش بینی 20جایگاه CNGدر کلانشهر جنوب شرق
 
معاون وزیر نیرو گفت: زاهدان براساس برنامه ریزی انجام شده تا 3 سال آینده به طور کامل گازدار خواهد شد.
به گزارش عصر هامون، معاون وزیر نیرو در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس شرکت گاز سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: فردا با حضور رئیس جمهور، گاز وارد شبکه گازرسانی شهرستان زاهدان خواهد شد و مشعل گاز روشن می شود.
حمیدرضا عراقی افزود: این پروژه از جمله پروژه هایی بوده است که به عنوان یک خط قرمز در شرکت گاز تعریف شده بود تا هیچ مانع و مشکلی نتواند جلوی تحقق آن را بگیرد که خوشبختانه به اتمام رسید و از فردا مشعل گاز در زاهدان روشن خواهد شد.
وی با اشاره به وجود 500پروژه درحال اجرای شرکت گاز در کشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر140کیلومتر شبکه گاررسانی در سنوات اخیر داخل شهر زاهدان به مرحله اجرا درآمده و سعی می شود 700کیلومتر نیز در سال آینده اجرایی کنیم اما با این روند اجرای پروژه کامل گازرسانی به شهر زاهدان تا سه سال زمان خواهد برد، این درحالی است که برخی از پروژه‌های گاز رسانی در کشور برای اجرای کامل به بیش از 10 سال زمان نیازدارند.
 
مدیرعامل شرکت گاز ایران ایران در پاسخ به سوال خبرنگار عصرهامون در زمینه استاندارد بودن خطوط انتقال گاز، بیان کرد: شرکت ملی گاز ایران بالاترین استاندارهای کشور را با توجه به حساسیت موضوع دارد.
وی خاطر نشان کرد: کار خوبی در سیستان و بلوچستان انجام شد که برای جهاد دانشگاهی و فنی و حرفه ای حدود دو میلیارد تومان هزینه گذاشتیم و قرار داد امضاء کردیم تا آنها به هزار نفر در استان آموزش‌های لازم را ارائه دهند تا از این به بعد که کار شروع می‌شود پیمانکاران غیر بومی به استان نیایند و صنعتی شدن استان به خانه‌ها سرایت کند.
عراقی گفت: به دنبال اجرای پروژه‌های بزرگ از جمله پتروشیمی چابهار در راستای طرح توسعه سواحل مکران، انتقال گاز از زاهدان به چابهار در مدت 2 سال انجام شود.
وی با بیان اینکه برجام برای شرکت ملی گاز موثر بوده است، افزود: نمی‌گوییم برجام اثری نداشته، به واسطه برجام برخی محصولات را گران‌تر می‌فروختیم و محصولاتی که باید میخریدیم را ارزان تر بدست می آوردیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران نیز در این جلسه گفت: در این طرح تمامی استانداردها و نکات ایمنی لازم رعایت شده است.
حسن منتظر تربتی افزود: توسط 7 هزار و 500 تریلی کار تامین لوله برای انتقال گاز به استان را از ساوه به انجام گرفته به گونه ای که در طول هر روز، 180 تریلی در جاده‌های استان کار رساندن لوله به شبکه گاز رسانی را انجام داده‌اند.
وی با اشاره به عملیات های اجرا شده نیز بیان کرد: در این طرح، با توجه به شرایط منطقه مجبور به خاکبرداری بیش از 7میلیون متر مکعب شده ایم.
وی در خصوص سرعت این پروژه نیز گفت: این طرح با رعایت استانداردهای لازم و سرعت چشم گیری اجرا شده است که خود نمونه بارزی از طرح های اقتصاد مقاومتی است.
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان در این جلسه نیز طی سخنانی گفت: خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان با 750 میلیارد تومان اعتبار فردا و با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
محمد حسن طهرانی افزود: برای انتقال گاز زاهدان هزار و 300 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در نظر گرفته شده است که بااجرای کامل طرح گازرسانی به زاهدان، 140 هزار خانواده بهره مند می شوند.
وی خاطر نشان کرد: براساس برنامه باید هرسال 25 هزار خانوار زاهدانی از نعمت گاز برخوردار باشند و بر این اساس ظرف 5سال کل زاهدان گازرسانی می شود.
طهرانی افزود: با گازرسانی به نیروگاه گازی زاهدان، سالانه در مصرف 480 میلیون لیتر فرآوردهای نفتی صرفه جویی خواهد شد.
وی با بیان ابن مطلب که دو ایستگاه عرضه گاز CNG در زاهدان راه اندازی خواهد شد، خاطر نشان کرد: میزان کلی اعتبار طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان یک میلیارد و 600 میلیون دلار است.
شایان ذکر است در پایان ایم نشست، دو تندیس نمادین از آثار شهر سوخته به مهمانان کشوری اعطا شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۳۱


ارسال