دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
در مراسم روز درختکاری مطرح شد:
توسعه درختکاری مهمترین راه مقابله با تخریب منابع طبیعی است
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان با بیان اینکه پوشش گیاهی و منابع طبیعی آگاهانه و ناآگاهانه در حال تخریب است، گفت: درخت کاری روش مقابله از این تخریب ها است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، در این مراسم که با حضور مسئولان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور استان برگزار شد، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: آمار جمعیت جهان روز به روز رو به زیاد شدن است و آگاهانه و ناآگاهانه پوشش گیاهی و منابع طبیعی در حال تخریب قرار گرفته و هرچه جمعیت زیادتر می شود، تخریب نیز بیشتر مشاهده می شود و این امر باعث شده تا با توجه به مشکلاتی که ممکن است اتفاق بیفتد، گروهی از دانشمندان در این خصوص جلسات مختلفی را برگزار و تحقیقات گسترده ای را انجام دادند.
 

عبدالباسط پاکزاد افزود: یکی از روشهای مقابله با این تخریب درخت کاری است.
وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان و خصوصا در بخش شمال استان با عدم ورود حق آبه ازکشور افغانستان روبرو هستیم که عاملی بر تخریب پوشش گیاهی و مشکلات عدیده زیست محیطی در منطقه شده است.
 
شایان ذکر است در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور زاهدان و نماینده ولی فقیه در این دانشگاه نیز در خصوص اهمیت درخت کاری به سخنرانی پرداختند و در پایان چندین نهال درخت غیر مثمر در محوطه دانشگاه پیام نور غرس شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۶۴۵


ارسال