سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
کسب رتبه اول کشف قاچاق سوخت توسط فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان/ رشد ۴۰ درصدی رضایت مردم از پلیس
 
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اقدامات انجام شده سال 94سال طلایی امنیت در استان بوده که امسال نیز این امنیت تثبت شده و میتوان امسال را نیز سال طلایی امنیت در این خطه از کشور عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار انتظامی عصر هامون، سردار حسین رحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، افزود: از ابتدای امسال با توجه به اقدامات انجام شده توانستیم کاهش 14درصدی نسبت به پارسال در زمینه وقوع جرم را شاهد باشیم که این رقم بسیار خوب است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 9میلیون لیتر انواع سوخت قاچاق در استان کشف و ضبط شده که رتبه اول کشور را در این خصوص دارا می باشیم.
این مقام مسئول بیان کرد: در این مدت 120تن انواع مواع مخدر که یک پنجم کل مواد کشف شده در کشور می باشد را در این استان کشف کرده ایم که رشدی 45درصدی نسبت به مدت مشابه سال94را نشان می دهد.

کسب رتبه اول کشف سوخت قاچاق توسط فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان
سردار رحیمی اظهار کرد: امسال در زمینه کشف جرم با کشف 92 درصد جرایم به وقوع پیوسته در بین استانهای برتر کشور قرار گرفته ایم که این رتبه به عنوان یک رکورد برای سیستان و بلوچستان محسوب می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه قاچاق کالا، تصریح کرد: امسال توسط نیروهای انتظامی استان تلاشهای زیادی برای مقابله با پدیده قاچاق انجام شد که خوشبختانه توانستیم رشدی 95درصدی ریالی را بر اساس آمار گمرک را شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان براساس آمارگرفته شده نیز در زمینه کاهش حوادث و سوانح رانندگی درون شهری در رتبه چهارم و در حوزه برون شهری در بین 10رسته برتر کشور قرار دارد، خاطر نشان کرد: بیشترین میزان کشفیات سوخت قاچاق در طی امسال با کشف 9 میلیون لیتر سوخت مربوط به سیستان و بلوچستان بوده که در این راستا تلاش ویژه‌ای از جانب همکاران ما انجام شده است.

رشد ۴۰ درصدی رضایت مردم از پلیس
فرمانده انتظامی استان در ادامه سخنان خود با اشاره به کشف هزار و 500 قبضه سلاح توسط نیروی انتظامی در سطح استان، تاکید کرد: کشفیات سلاح در سطح استان نسبت به سال گذشته رشد 7 درصدی داشته و برخورد جدی با حاملان سلاح غیرمجاز و کسانی که عامل اصلی ناامنی در استان هستند به طور ویژه در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.
رحیمی با اشاره به افزایش 4 درصدی تماس مردمی با سامانه 197، گفت: امسال 4هزار و 497 تماس مردمی در راستای تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در استان ثبت شده که رشد 19 درصدی رضایت‌مندی مردم را در طی امسال نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد، همچنین شکایات مردمی در تماس با این سامانه امسال با 72 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 43 مورد رسیده است.
رحیمی با اشاره به اینکه نتایج بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد رضایت‌مندی مردم استان از پلیس روز به روز در حال افزایش است، گفت: در طول چند سال اخیر رضایتمندی مردم از پلیس بیش از 40 درصد افزایش یافته است و ما با اجرای طرح پلیس جامعه‌محور در پایین‌ترین رتبه دریافت شکایات مردمی در سطح کشور قرار داریم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۸۴۹


ارسال