دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
در جمع اصحاب رسانه مطرح شد:
60 شهید و جانباز سهم سیستان وبلوچستان در عملیات بیت المقدس/ بیش از 2هزار برنامه در استان اجرا می شود
 
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان گفت: در عملیات بیت المقدس 100 نفر از نیروهای مردمی و پاسدار استان به جنگ اعزام شدند که از این تعداد 27 نفر جانباز و 32 نفر به شهادت رسیدند.
به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون، غلام نبی کوهکن پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مقاومت و ایثار رزمندگان در آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: عملیات بیت المقدس در تاریخ جنگ عملیاتی نوین بود که در پی آن خرمشهر پس از 25 روز عملیات جانانه توسط رزمندگان اسلام آزاد شد.

وی با اشاره به اینکه سوم خرداد یکی از روزهای ایام الله و پرافتخارترین روزهای تاریخ کشور محسوب می شود،گفت: موفقیت رزمندگان اسلام در این عملیات باعث تغییر نگرش در باورهای جهانیان از قدرت و ایمان رزمندگان شد بر همین اساس سالروز آزادسازی خرمشهر باید هر سال باشکوهتر از گذشته برگزار شود.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ادامه با اشاره به اجرایی شدن بیش از دو هزار برنامه در سطح ادارات و سازمان های استان افزود: دوم خرداد روز سلحشوری، پایمردی و ایثارگری مدافعین حرم است که در این روز علاوه بر اجرای سی ویژه برنامه در سراسر استان، آذین بندی ادارات و اماکن، برپایی نمایشگاه های فرهنگی و هنری، تقدیم از خانواده شهدای مدافع حرم نیز از دیگر برنامه های اولین روز می باشد.

وی سوم خرداد را روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام نهاد و ادامه داد: در این روز اقدام به نمایش دستاوردهای حاصل از دفاع مقدس و سوم خرداد خواهیم کرد زیرا این تاریخ الگو و گواه ایستادگی ملت در هشت سال دفاع مقدس می باشد.

سردار کوهکن تقدیر از پیشکسوتان، بازخوانی عملیات بیت المقدس با حضور رزمندگان، به صدا در آمدن زنگ پیروزی، برپایی مراسم محوری در مسجد قائم دانشگاه سیستان وبلوپستان را از دیگر برنامه های بزرگداشت سوم خرداد در سیستان وبلوچستان بیان کرد.

وی روز پنجشنبه را روز مقاومت، پایداری و روز دزفول نام نهاد و افزود: در این روز ضمن یادآوری رشادت های مردم مقاوم دزفول اقدام به غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا خواهیم کرد. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سهم سیستان وبلوچستان در عملیات بیت المقدس را 100رزمنده عنوان کرد و گفت: در این عملیات علاوه بر نیروهایی که از لشکر 88 زرهی زاهدان یا افرادی که به صورت متفرقه به جنگ اعزام می شدند 100 نفر رزمنده به عنوان نیروهای مردمی و پاسدار به جنگ اعزام شده که از بین آنها 27 نفر جانباز و 32 نفر شهید شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۶۰۶


ارسال