سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
مدیر جهاد کشاورزی در نشست خبری مطرح کرد
تولید سالانه ۳ هزار تن گوشت سفید در سراوان/ احداث سردخانه ۳ هزار تنی در بخش جالق
 
مدیر جهاد کشاورزی سراوان در نشست خبری با اصحاب رسانه از تولید سالانه ۳ هزار تنی گوشت سفید در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، شیرزاد کمالی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به نقش انکار ناپذیر رسانه ها در انعکاس خبری،‌ گفت: قریب به یک دهه است که از سرنوشت مجهول اراضی پایین دست شهر گشت می گذرد، که بحث آبدهی از قنات که خواسته به حق مردم است، توسط امور آب استان در حال پیگیری است.
وی در ادامه پروژه دشت شمسر به مساحت ۲۴۰ هکتار را از طرح‌های مهم این شهرستان برشمرد که کار شبکه زهکشی، احداث دارک حفاظتی، جاده بین مزارع و حفر و برق رسانی به چاه ها با همکاری اداره امور آب انجام شده است و پس از تشکیل شرکت سهامی زراعی زمین ها به کشاورزان واگذار می شود.
مدیر جهاد کشاورزی پروژه ۳۴۰ هکتاری مک سوخته که کارهای اجرای آن در سال گذشته به پایان رسیده است را از دیگر طرح های مهم با قابلیت اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم این شهرستان برشمرد که پس از پایان انجام تجهیزات آب رسانی، کار واگذاری به بومیان انجام خواهد شد. 
کمالی با اشاره به صادرات خرمای کاملا ارگانیک رقم ربی در دشت مکسوخته بخش جالق به آلمان و ترکیه، اجرای طرح آبیاری تحت فشار به ۸۶ هکتار از اراضی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان را برای اولین بار در دشت چگرد بخش جالق شهرستان سراوان دانست.
وی با توجه به مورد بهره برداری گرفتن دو واحد کارگاه پرورش مرغ گوشتی، سال گذشته در شهرستان سراوان، گفت: در هفته دولت یک واحد اتاق پرورش کبک در بخش مرکزی به بهره برداری می رسد.
مدیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: ۳ واحد کارگاه پرورش مرغ گوشتی هم در دست احداث است و با توجه به تولید سالانه ۳ هزار تن گوشت سفید در شهرستان، خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در تأمین و تولید گوشت سفید مانند سنوات گذشته را شاهد نخواهیم بود.
کمالی در ادامه ظرفیت سردخانه ها و مراکز بسته بندی خرما در شهرستان را بالای ۷ هزار تن برشمرد و از احداث سردخانه ۳ هزار تنی با واگذاری بخش خصوصی در بخش جالق این شهرستان خبر داد.
وی گوجه، خیار، بادمجان، فلفل دلمه ای و کدو را از محصولات گلخانه ای سراوان دانست و گفت: سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان ۳۰ هکتار بوده است که امسال نیز ۶ هکتار افزایش داشته است.
مدیر جهاد کشاورزی سراوان مرمت و بازسازی قنوات، افتتاح استخر ذخیره آب، احداث گلخانه و پرورش مرغ گوشتی با ارزشی بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال از محل آورده شخصی افراد و اعتبارات استانی و دو درصد نفتی را از برنامه های این سازمان در هفته جهاد کشاورزی عنوان کرد.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۶۱۱
مرجع : شستون


ارسال