دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
در همایش بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی مطرح شد
مرگ بر آمریکا با انقلاب اسلامی عجین شده است/ همه گروه ها و مذاهب اسلامی در مقابل دشمن متحد باشند
 
مدیر حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان گفت: شعار مرگ بر آمریکا و مربوط به امروز و دیروز و یک دهه و دو دهه قبل نیست، این شعار، عجین شده با انقلاب اسلامی می باشد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، حجت الاسلام محمد باقری مدیر حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان در همایش بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مسجد جامع زاهدان برگزار شد، افزود: استکبار جهانی به ویژه آمریکا در بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دین مبین اسلام در تلاش است و در این راستا هزاران نفر را در سراسر جهان و خصوصا ایران توسط نیروهای آمریکایی و مزدوران آنها به شهادت رسیده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سنوات اخیر، کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان و منطقه خاورمیانه توسط  یروهای داعش و جریان های افراطی به سرکردگی آمریکا و قدرت های استکباری انجام می شود، تصریح کرد: آمریکا گروه داعش، طالبان، القاعده و گروه های تکفیری را برای مقابله با اسلام در جهان و منطقه پرورش داد و از آنها به روشهای مختلف حمایت می کند.

این مقام مسئول تاکید کرد: در شرایط فعلی، وحدت و همدلی آحاد مختلف جامعه اسلامی در تمامی دنیا یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که دشمن در تلاش می باشد تا شیعه و سنی، عرب و عجم و گروه ها و اقوام مختلف را در مقابل هم قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که تمامی مسلمانان باید نسبت به اقدامات و حرکات استکبار جهانی هوشیار باشند، بیان کرد:یک صدایی و وحدت همه آحاد مردم و گروه های سیاسی و مذاهب مختلف در برابر دشمن یک اصل بسیار مهم است و خوشبختانه درحال حاضر می توان گفت هیچ اصول گرا و اصلاح طلبی که دل در گرو نظام، آب و خاک ایران اسلامی داشته باشد نیست که آمریکا را متجاوزگر نداند.

مدیر حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: تاکنون از ظرفیت های موجود کشور از جمله مقام معظم رهبری، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری، سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی و امنیتی و شهدای حرم برای مقابله با برنامه های استکباری آمریکا یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

شایان ذکر است برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر از جنابت های آمریکا و شعر خوانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

آمریکا به فکر تامین منافع خود است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است، اظهار داشت: حقوق بشر مفهومی بین المللی است که کاربرد آن در سطح دنیا معنا پیدا کرده و عموما هم برای دفاع از کیان و آبروی ملت های آزاده است.

مهرداد جهاندیده در حاشیه همایش بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: هیچ نهاد بین المللی و ملت آزاده ای حقوق بشر آمریکا را قبول ندارد زیرا آمریکا که خود را دایه حقوق بشر می دانند از بزرگترین ناقضان آن به شمار می رود.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که آمریکا به فکر تامین منافع خود است، ادامه داد: آنچه که ایالات متحده آمریکا در رابطه با حقوق بشر و مردم ایران اسلامی می گوید مورد تایید هیچ نهاد بین المللی نبوده و مردم ایران با هوشیاری، آگاهی و بصیرتی که دارند همیشه برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ایستادگی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی حقوق بشر را به معنای واقعی رعایت کرده است، افزود: آمریکا در عین حالی که بزرگ ترین مدعی حقوق بشر است، بزرگ ترین ناقض آن نیز محسوب می شود.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است
مدیرکل فنی حرفه ای سیستان وبلوچستان نیز در این خصوص گفت: آمریکا هرجا احساس کند منافعش در خطر است با رویکردی اقتصادی یا نظامی در جهت حفظ منافع خود هر اقدامی را برای خود جایز می داند تا آن کشور شکست خورده شود.

محمد جهانتیغی به خبرنگار عصرهامون، تصریح کرد: دنیای امروز با توجه به مجموعه قطب بندی های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پیش آمده نشان می دهد که آمریکا خود را کدخدای دنیا می داند که هرکس با آن همراه شد راه برایش باز است.

وی بیان کرد: امروز در سایه انقلاب اسلامی به همگان ثابت کردیم که ما شهدا، جانبازان و مجروحان زیادی در این راه تقدیم کردیم بر همین اساس هر ذلتی را پذیرا نیستیم لذا هر جای ایران اسلامی در عرصه ای حضور پیدا کرد برای دفاع از مظلومان بوده است.

جهانتیغی با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است، ادامه داد: عزت ما در تعامل با دنیاست ولی باید در این راه به باورهای ایرانی، آموزه های اسلامی و حفظ فرهنگ خود اهمیت داده و در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۰۲۲


ارسال