جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
در 10 نقطه از جنوب شرق کشور؛
سیستان و بلوچستان میزبان 15 آلاله سرخ دوران دفاع مقدس می شود/ بازهم عطر شهادت در شهر می پیچد
 
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با شهادت امام محمدتقی(ع) مردم سیستان و بلوچستان میزبان 15 آلاله سرخ دوران دفاع مقدس در 10 نقطه از استان می شوند.
به گزارش عصرهامون، سرهنگ حمزه دهقان در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص روند تشیع 15 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در استان اظهار کرد: این شهدا در 10 نقطه از استان و در پنج شهرستان همزمان با شهادت امام محمدتقی(ع) تشییع و تدفین می شوند.
 وی گفت: صبح روز یکشنبه29مردادماه ساعت8صبح پیکر مطهر شهدای گمنام درفرودگاه زاهدان مورد استقبال عموم قرار خواهد گرفت و پس از استقبال به حسینیه عاشقان ثارالله انتقال می یابد به گونه ای که مردم شهید پرور استان می توانند همان شب در مراسم وداع باشهدا که در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می شود، شرکت کنند.
این مسئول با بیان اینکه صبح روز دوشنبه مراسم ویژه بانوان در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می شود، گفت: عصر دوشنبه پیکرشهدا به شهرستان های استان منتقل خواهد شد.
 
زاهدانی ها میزبان 4 شهید دوران دفاع مقدس
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح دراستان در خصوص مراسم خاکسپاری شهدا در زاهدان نیز افزود: بعدازظهر دوشنبه خاکسپاری یک شهید در مجتمع مسکونی محمدزاده سپاه، صبح سه شنبه خاکسپاری یک شهید در حسینیه عاشقان ثارالله، یک شهید در تیپ188نیروی زمینی ارتش و بعداز ظهرسه شنبه نیز خاکسپاری یک شهید در شهرک جهاد زاهدان انجام خواهد شد.
 
سیستانی ها میزبان 3 شهید دوران دفاع مقدس می شوند
وی در خصوص مراسم خاکسپاری شهدا بیان کرد: مراسم وداع با پیکر 3 شهید گمنام روز دوشنبه در مسجد امام جواد(ع) سیستان برگزار و سه شنبه صبح دو شهید در بنجار و سه شنبه شب یک شهید در بخش قرقری به خاک سپرده می شوند.
 
خاکسپاری 5 شهید گمنام در خاش و نصرت آباد
وی با بیان اینکه چهارشنبه سه شهید در نصرت آباد تدفین می شود، ادامه داد: سه شنبه صبح مراسم خاکسپاری یک شهید در مرکز آموزش08 خاش و یک شهید در منازل سازمانی ارتش انجام خواهد شد.
 
سهم سیستان وبلوچستان 107 شهید گمنام از دوران دفاع مقدس
دهقان از مراسم خاکسپاری سه شهید در جلگه چاه هاشم دلگان در صبح روز سه شنبه خبر داد و گفت: این شهدا در میانگین سنی16تا30سال و درعملیات های خیبر،جزایر مجنون،کربلای 4 و ام الرصاص به فیض شهادت رسیده اند.
این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: با این مرحله از تشییع شهدا آمار شهدای گمنام استان به 107شهید در46نقطه خواهد رسید.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۴۷۳


ارسال