دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان؛
غدیر مرکز ثقل وحدت جهان اسلام است/برگزاری مراسم محوری غدیر در 11شهر و6نقطه استان
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: بازسازی صحنه هایی از حجه الوداع پیامبر اکرم(ص) و واقعه غدیر خم، همزمان با عید سعید غدیر در 11شهرستان و 6منطقه استان برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون، سردار سرتیپ پاسدار حسین معروفی با بیان اینکه غدیر مرکز ثقل وحدت مسلمانان جهان و ضامن امنیت امت اسلام است، افزود: غدیر تنها متعلق به یک مذهب شیعه یا سنی نیست، اگر چه شیعیان استحکام قلبی بیشتری با غدیر دارند، اما حقیقت غدیر چون برخواسته از روح حقیقی اسلام است به تمامی مسلمانان تعلق دارد.
وی با بیان این مطلب که همزمان با عید سعید غدیرخم این واقعه مهم در 215 نقطه کشور از جمله سیستان و بلوچستان بازسازی خواهد شد، ادامه داد: بازسازی صحنه هایی از حجه الوداع پیامبر اعظم(ص) و واقعه غدیرخم همزمان با عید سعید غدیر در 11 شهرستان و 6 منطقه این استان برگزار می شود.
سردار معروفی ارائه خدمات عمومی به مردم در حوزه سلامت و بهداشت توسط نیروهای مردمی و راه اندازی ایستگاه های صلواتی مردمی را از جمله برنامه های حاشیه ای آیین بازسازی واقعه غدیر در استان برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: بازسازی واقعه غدیر خم از سال90 در کشور و هم زمان سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که ابتدا در سیستان با محوریت زابل و بلوچستان با محوریت دلگان برگزار شد.
فرمانده سپاه سلمان ادامه داد: با توجه به دلدادگی و ارادت مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان به اهل بیت (ع) که نمونه بارز آن را می توان در استقبال و پذیرایی اهل سنت از زوار شیعه پاکستانی در مرز میرجاوه مشاهده کرد، گسترش برنامه های غدیر در قالب سه هدف اصلی تبیین فلسفه غدیر، توسعه آموزه های عملی امیرالمومنین(ع) و گسترش فرهنگ ولایت و هویت دینی در دستور کار قرار گرفت.
وی بزرگی ملت ایران را نتیجه وجود رهبریِ برگرفته از فلسفه غدیر عنوان کرد و گفت: از آنجایی که مرکز ثقل وحدت مسلمانان غدیر است ،این موضوع مورد توجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق طراحی و اجرای برنامه های مختلف نظیر بازسازی واقعه غدیر قرار گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه ولایت فقیه در ایران برگرفته از فلسفه غدیر و پیروزی و استمرار انقلاب نیز استمرار غدیر است، با اشاره به ولایت مداری مردم سیستان و بلوچستان گفت: مردم شیعه و سنی این خطه از ایران اسلامی در همه دوران ها از جمله دفاع مقدس با نثار جان و مالشان پایبندی خود را به پایه و اصول انقلاب اسلامی به زیبایی نشان داده اند.
وی افزود: توجه و همراهی مردم سیستان و بلوچستان با انقلاب و رهبری با وجود همه مشکلات، بسیار عالی است به گونه ای که بر اساس پژوهش های علمی صورت گرفته جزو سرآمدترین استان ها در این زمینه هستند.
وی تقدیم شهدای اهل سنت در استان را نشان دهنده وفاداری مردم این استان به نظام، رهبری و میهن اسلامی دانست.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیامبر گرامی (ص) در واقعه غدیر فرمودند حاضران به غایبان و پدران به پسران این واقعه را منتقل کنند، افزود: انتقال واقعه غدیر و فرهنگ غنی غدیر امروزه بر عهده اصحاب رسانه است یعنی شما خبرنگاران همان نقشی که یاران و همراهان پیامبر(ص) داشتند، اکنون بر عهده دارید.
وی رسانه ها را ابزار اصلی امنیت روانی دانست و گفت: محور اصلی و نخستین هدف اصحاب رسانه باید دشمن شناسی باشد در آن صورت اصحاب قلم و اندیشه می توانند به زیبایی با دشمن شناسی جامعه را از انحراف بازدارند.
وی افزود: وظیفه خبرنگاران و اصحاب رسانه تنها اطلاع رسانی نیست بلکه جهت دهی و هدایت به سمت سعادت وظیفه و رسالت خبرنگاران بوده و رصد، تجزیه و تحلیل، طرح ریزی و برنامه ریزی خبر، اقدام و بازخوردگیری از مهمترین وظایف حوزه رسانه است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۳۲


ارسال