جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
در آئین افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز مطرح شد
تالاب ها مهمترین دغدغه زیست محیطی جهان/ ایران رکورددار ساخت فیلم های زیست محیطی در جشنواره
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون دو هزار و 700 فیلم کوتاه، بلند و مستند در عرصه زیست محیطی به جشنواره فیلم سبز ایران راه یافته است که دو هزار اثر مربوط به ایران و مابقی از سایر کشورها می باشد.
به گزارش عصرهامون، نیره پورملائی در آئین افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در سینما اشراق زاهدان اظهار کرد: این جشنواره با هدف نشان دادن دغدغه های محیط زیست آحاد مردم بنیانگذاری شد .
وی بیان کرد: این اداره برای رساندن دغدغه خود به گوش مردم از بزار سینما و هنر استفاده کرده زیرا زبان هنر یک زبان جهانی است که همه آن را درک می کنند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: استفاده از نهادهای اجتماعی و توان مردم، سینما و هنر نقش بسزایی در شناساندن و دغدغه های محیط زیست ایفا می کند به گونه ای که جشنواره فیلم سبز ایران یکی از بزرگترین رویدادهای هنری و زیست محیطی در تاریخ ایران است که شکل گرفته و تعامل بین مردم، مسئولان و هنرمندان را نشان می دهد.
 
ایران رکوردار ساخت فیلم های زیست محیطی
وی با بیان اینکه کار جشنواره فیلم سبز از سال 1377 آغاز شده است، افزود: تا سال 84 پنج دوره از این جشنواره برگزار شد و امسال مجددا از سر گرفته شد به گونه ای که تاکنون دو هزار و 700 فیلم کوتاه، بلند و مستند در این عرصه به جشنواره راه یافته است که دو هزار اثر مربوط به ایران و مابقی از سایر کشورها می باشد.
پورملایی مهمترین دغدغه ایران و جهان را موضوع تالاب ها عنوان کرد و گفت: موضوعات پیرامون طبیعت، حیات وحش، تنوع زیستی، صنعت، آلاینده ها از جمله دغدغه های امروز محیط زیست است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خاطر نشان کرد: سه فیلم بلند و 50 فیلم منتخب به طور همزمان در سینماهای سراسر کشور به اکران در می آیند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۲۰۱


ارسال