جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
گزارشی با رنگ و بوی کودک شش ماهه امام حسین (ع) در سیستان وبلوچستان؛
خونی که بر طومار کربلا و مظلومیت امام حسین (ع) مُهر شد/ طفل کشی در یمن نشانه ستمگری نیروی های صعودی است
 
همزمان با نخستین جمعه از دهه اول ماه محرم منتسب به کودک شش ماهه امام حسین(ع)، همایش شیرخوارگان حسینی در سیستان وبلوچستان برگزار و در آن عنوان شد که حضرت علی اصغر(ع) مظهر مظلومیت اهل بیت (ع) است.
به گزارش عصرهامون، همزمان با نخستین جمعه از دهه اول ماه محرم منتسب به کودک شش ماهه امام حسین(علیه السلام) حضرت علی اصغر(علیه السلام)، همایش شیرخوارگان حسینی در سیستان وبلوچستان برگزار شد.
این همایش با رنگ و بوی کودک شش ماهه امام حسین(ع) نیز در مرکز استان در شهرستان زاهدان با حضور عاشقانه و پرشور بانوان و مادران همراه با نوزادان شیرخوار برای عرض ارادت به کودک شش ماهه اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در حسینیه عاشقان ثارالله و در جوار مزار شهید گمنام با سخنرانی، مرثیه سرایی، تعزیه و نوحه خوانی برگزار شد.
 

در این مراسم مادران زاهدانی به یاد مظلومیت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و شهادت مظلومانه طفل شیرخوار ایشان در صحرای کربلا، کودکان خود را بر دست گرفته و با حمل گهواره نمادین حضرت علی اصغر(علیه السلام) برای کوچکترین شهید کربلا لالایی سر می دهند و به یاد مظلومیت شهدای نینوا اشک ماتم ریختند.
 

ظرفیت طفل شیرخوار نماد مظلومیت جبهه اباعبدالله الحسین(ع) است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان نیز در این همایش با بیان اینکه یکی از ظرفیت های عاشورا را امروز شما بانوان به نمایش گذاشتید، گفت: ظرفیت طفل شیرخوار از یک سو نماد مظلومیت جبهه اباعبدالله الحسین(ع) و از سوی دیگر نماد ظالمیت و ددمنشی نیروی مقابل است چرا که در هیچ مرام و مذهبی طفل مورد حمله و هجوم قرار نمی گیرد.
 

طفل کشی در یمن نشانه ستمگری نیروی های صعودی است
وی طفل کشی در یمن را نشانه ستمگری نیروی های صعودی دانست و افزود: اگر امروز در میانمار اطفال خردسال به شهادت می رسند نشانه ددمنشانه بودن بودائیان ستمگر است وگرنه هیچ انسان با وجدانی نسبت به طفل دست تجاوز دراز نمی کند.
آیت الله سلیمانی با اشاره به برجسته کردن ظرفیت حضرت علی اصغر(ع) گفت: تنها شهیدی که زبان نداشت، دست و پایش درقنداق بسته بود، بر روی دست امام حسین(ع) حرکت می کرد و مرکب مستقل نداشت و بر روی دست پدر می درخشید همین طفل شیرخوار بود.
 

وی در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: تنها شهیدی که ابا عبدالله الحسین(ع) او را امضای تومار کربلا قرار می دهد و خونش به جای زمین بر آسمان ها ریخته شد حضرت علی اصغر(ع) بود.
 

همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان دلگان
گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در مصلی امام علی (ع) شهرستان دلگان برگزار شده است.
این همایش به همت بسیج زنان شهیده فاطمه ترکان دلگان و دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.
 
 
 
همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان هیرمند
همزمان با سراسر کشور و در اولین روز ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد الغدیر شهرستان هیرمند  با حضور بانوان برگزار شد.
در این حجت الاسلام جانعلی ظریف صیادی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هیرمند  گفت: امام حسین(ع)برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.بهترین یاران خود حتی کودک شیرخوار خود حضرت علی اصغر(ع)را برای این امر تقدیم کرد، ما باید راه امام حسین(ع)را ادامه دهیم.
وی افزود:مادران دلسوز که الگوی حجاب و عفاف هستند به خوبی می دانند که اگر بخواهند از پیروان حضرت فاطمة الزهراء (س) و حضرت زینب(س) باشند باید در دامان خود فرزندانی چون علی اصغر(ع) بپرورانند تا پرچم افتخار ایمان و عزت سرپا نگه دارند.
 

حجت الاسلام ظریف صیادی بیان داشت:این ماه بهترین فرصت برای خودسازی است سعی کنیم با وضو برای امام حسین(ع) عزاداری کنیم و مواظب باشیم تا دچار گناه نشویم.
جمع کثیری از مادران تحت حمایت به همراه اطفال خود با پوشش های متحدالشکل و بستن سربندهای سبز رنگ «یا علی اصغر (ع)، یا حسین مظلوم (ع)، یا رقیه (س)،یا صاحب الزمان (عج)، یا ابوالفضل عباس (ع) و..» در این مراسم که با مداحی و ذکر مصیبت همراه بود شرکت کردند.

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در زابل
این همایش در زابل در مصلای المهدی (عج) با حضور پرشور و باشکوه مادران و اطفال شیرخوار آنها برگزار شد.
 
آیین گرامیداشت شیرخوارگان حسینی در سراوان
همزمان به سراسر کشور در اولین جمعه از ماه محرم آیین شیرخوارگان حسینی با حضور مادران ولایت مدار و متدین شهرستان سراوان به همراه فرزندان شیرخوار و خردسال آنان  در فضای معنوی  مهدیه این شهر برگزار شد.
 

شیفتگان حضرت حسین (ع) ضمن اینکه لباس های سفید، سبر و سیاه بر تن نوزادان خود کرده بودند، به یاد طفل شیرخوار دشت نینوا در سوگ آن شهید خردسال نشستند و اشک ماتم ریختند.
همچنین مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در رثای مظلومیت حضرت علی اکبر (ع) به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت و مادران نیز با در دست گرفتن نوزادان خود به یاد طفل دشت کربلا لالایی سر دادند.


شیعه و سنی مدیون امام حسین (ع) هستند
حجت السلام والمسلمین مهدی کریمی در مراسم شیرخوارگان حسینی در مسجد امام علی (ع) چابهار اظهار کرد: دستور ائمه دین، پیغمبر و قرآن است که برای اباعبدالله گریه کنیم همچنین این امام معصوم به گریه ما احتیاج ندارد و باعث رشد و شکوفایی ما می شود.
وی افزود: امروز مکتب اباعبدالله باعث دیوانه شدن دشمنانی همچون آمریکا شده است و این مکتب است که می گوید سر و جان می دهم ولی دین و شعائرم را نمی فروشم.
وی ادامه داد: این مجلس برای اباعبدالله یادی از گرامیداشت مجلس ایشان است و شرکت در این مجالس و محافل باعث بلاهای شهری و خانوادگی می شود.
 

امام جمعه موقت چابهار بیان کرد: خداوند اشک برای مظلومیت سیدالشهداء را بسیار دوست دارد و نجات و سعادت خودمان در این اشک است و اگر کسی اشک ندارد از خدا بخواهد ‌تا معرفتش بالا رود.
وی بیان کرد: باید از خداوند بخواهید تا لیاقت اشک بر امام حسین(ع) را به ما بدهد تا جزو مقربان درگاه ایشان در محضر باری تعالی شویم.
حجت الاسلم کریمی گفت: مجلس امام حسین (ع) هم مجلس شور است و هم مجلس شعور تا رشد کنیم و با شور عرفان ایشان را درک کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام مانند آمریکا با مکتب حسینی ما خود را شکست خورده می بیند و رئیس جمهورش دیوانه شده است به طوریکه هر ترفندی که در خاورمیانه می زنند را توسط ما از دست خورده می بینند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۵۱۸


ارسال