سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۷
در آئین بیعت با فرمانده مطرح شد
دفاع مقدس تکرار عاشورا بود/ محب فارسی فاتح قلاویزان بود
 
فرمانده سپاه سلمان در مراسم آئین بیعت با فرمانده با بیان اینکه دفاع مقدس تکرار عاشورا بود، گفت: دفاع 8ساله ما مقدس است و علت اصلی تقدس آن، برگرفته از فرهنگ سرخ عاشورا و نهضت حضرت حسین ابن علی(ع)است.
به گزارش عصرهامون، همزمان با ششمین روز از هفته دفاع مقدس، آئین بیعت با فرمانده "سردار حاج محبعلی فارسی" با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین استان، سرپرست فرمانداری زاهدان و جمعی از خانواده ها و دوستداران شهدا، جانبازان و ایثارگران در محل گلزار شهدای زاهدان برگزار شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم الحرام، ایام حزن و اندوه امسال حالت عجیب وپرمعنایی برای همه شیفتگان، دلسوختگان، انقلابیون وافرادی بود که جان و آبرویشان را در سبد اخلاص برای فدا کردن در طریق حق، حقیقت و عدالت دادند.
سردار حسین معروفی با بیان اینکه دفاع مقدس تکرار عاشورا بود، افزود: از هر زاویه ای که نگاه کنیم چه از لحاظ مادی به عنوان دفاع از خاک و ناموس، چه از لحاظ اعتقادی دفاع از دین و ارزش و قرآن و دیگر زوایا، دفاع 8ساله ما مقدس است که علت اصلی تقدس آن، برگرفته از فرهنگ سرخ عاشورا و نهضت حضرت حسین ابن علی(ع)است.
وی با بیان اینکه مطالب مقاتل در زمینه حادثه کربلا در 8سال دفاع مقدس ما قابل مشاهده برای همگان بود، ادامه داد: همه شعار، عمل، سکنات و محبت ما در این دوران برگرفته از فرهنگ غنی عاشورای حضرت حسین ابن علی(ع) و برگرفته از منطق ایشان که بزرگترین منطق بشری است، بود.
فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه نامگذاری لشکرها، تیپ ها، گردان ها، خط ها و غیره در شب های عملیات همه عاشورایی بود، خاطر نشان کرد: انتخاب عملیات ها و رمزهای آن، شبهای وداع و محبت ما به یکدیگر در این دوران عاشورایی و کربلایی بود.
 
فرهنگ دفاع مقدس ما فرهنگ عاشورایی بود
وی بیان کرد: در هیچ کجای تاریخ غیر از کربلا سراغ نداریم که انسان ها برای جان دادن از یکدیگر سبقت گیرند اما در دوران هشت سال دفاع مقدس دیدیم انسان هایی خداجو و مخلص برای جان دادن در راه خدا سبقت گرفته تا علاوه بر شکستن خط دشمن به فیض شهادت برسند.
وی تاکید کرد: دفاع مقدس تکرار عاشورا بود و با هنر امام راحل که پیامبرگونه هدایت می کرد آن دانشگاه احساسی را به کارخانه انسان سازی تبدیل شد که امروز نتیجه آن را در جای جای ایران اسلامی می بینیم.
وی در تکمیل مطلب فوق اذعان کرد: یکی از آن شخصیت هایی که در آن دانشگاه و زیر امر فرمانده حضرت امام تربیت، بزرگ و رشد کرد و هدایت شد شهید حاج محبعلی فارسی بود و این هنر دین، قرآن، اسلام، ائمه(ع) و ولایت بود که یک شخصیتی همچون محب فارسی و همه شهدا را در این دانشگاه قرار داد و هدایت کرد تا چراغ هدایت بشری شوند برای اینکه راه را گم نکنیم و قطب نمای هدایت شدند تا از مسیر حق و صراط مستقیم که صراط امیرالمومنین (ع) و اولاد اوست، منحرف نشویم.
سردار معروفی ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس ما فرهنگ عاشورایی بود و علت ماندگاری آن و شهدا یا عشق بازی همه ما و دلدادگی همه ما با شهدا به واسطه برگرفته آن فرهنگ از فرهنگ حسین ابن علی(ع) است.
 
بیعت می کنیم که اهل معامله با دنیا بر سراصولی که جان دادید، نباشیم
وی اظهار کرد: گره خوردن فرهنگ دفاع مقدس با فرهنگ عاشورا امروز مصونیت انقلاب، جامعه ما و هر انسان آزاده ای است.
وی با بیان اینکه همه ما عقب افتادگان از کاروان شهدا هستیم، گفت: ما به برکت و آبروی شما این مسیر را همچون شما با دادن جانمان به فضل الهی ادامه خواهیم داد و انقلابی باقی خواهیم ماند و از اماممان همچون شما تبعیت می کنیم و نخواهیم گذاشت اسلحه و آرمان شما که آرمان حق است به زمین بماند؛ امروز به واسطه بزرگی با شما با شما بیعت می کنیم که اهل معامله با دنیا بر سراصولی که جان دادید، نباشیم و در مسیر حق بدون محافظه کاری باقی بمانیم.
فرمانده سپاه سلمان ادامه داد: ما به شما اعلام می کنیم روحیه استکبارستیزی که در راس آن روحیه مقابله با استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیست باقی بماند و روز به روز پویا تر و زنده تر برای مبارزه ابدی در مسیر شما قرار گیریم و با شما بیعت می بندیم که پشت امت اسلامی و مردم قهرمان را خالی نکنیم و برای مردم خود سنگ صبوری شویم که تکیه گاهی برای آرامش و امنیت آنها به وجود بیاید.
 
محب فارسی فاتح قلاویزان بود
وی خاطر نشان کرد: در مقابل از شما که از ما سبقت گرفتید و به سعادت رسیدید و مایه عزت، سربلندی در دنیا و آخرت شدید و جامعه اسلامی را بزرگ کردید انتظار داریم و شما را به آبروی امام حسین(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و حضرت زینب(س) قسم می دهیم دست این باقی مانده ها را بگیرید و به سوی خود و امام حسین(ع) نزدیک کنید.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سروپای سردار شهید حاج محبعلی فارسی چیزی جز اخلاص، توکل و امید نبود ، گفت: وی لحظه ای تردید در راه نداشت و خسته نشد و صبر و شکرش بسیار زیاد بود به گونه ای که فلسفه وجودی سپاه که سه مولفه مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن است هرسه در وجود این سردار شهید نهادینه شده بود.
وی در تکمیل مطلب فوق اذعان کرد: محبعلی فارسی محب قلب ها، دل ها و آرامش دهنده دل های رزمندگان در جبهه ها بود که با نام کوچک و گویش زیبایش همه را با نام خطاب می کرد و همه ما او را محب می شناختیم؛ لذا امروز در محضر شخصیتی هستیم که در اوایل سال 65 زمانی که امام راحل ما از اشغال مهران توسط دشمن نگران بود حاج محب فارسی فاتح قلاویزان شد و غبار نگرانی امام را زدود و لبخند محبت بر لبان امام خوش گذاشت.
سردار معروفی در ادامه تصریح کرد: در کجای دنیا سراغ دارید که در میدان جنگ اول فرمانده جلو برود بعد نیروها را اذن ورود دهد جز در جبهه اسلام و هشت سال دفاع مقدس؛ امروز نیز در جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی که پرورش یافته امام و دوست حاج محب بود اول در دل دشمن می رود و بعد می گوید دیگران بیایند به راستی که این فرهنگ ما برگرفته از فرهنگ حسین ابن علی(ع) است که روز عاشورا گفت اول بنی هاشم به میدان بروند.
 
شهید حججی برگرفته از فرهنگ سردار شهید محبعلی فارسی است
وی در ادامه با بیان اینکه شهید حججی برگرفته از فرهنگ سردار شهید محبعلی فارسی است، ادامه داد: اینها برگرفته از الگوی دفاع مقدس و شهدا هستند که امروز برای بقا و دفاع از اسلام و خط ائمه (ع) و انقلاب اسلامی و آبروی ملت ایران دفاع می کنند و پرورش یافته و رویش این فرهنگ هستند.
 
مواظب باشیم از قافله عقب نمانیم و عاقبت به خیر شویم
وی با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم و شهدا به هیچ کس بدهکار نیستند، افزود: مواظب باشیم از این قافله عقب نمانیم و منحرف نشویم مواظب باشیم عاقبت به خیر شویم.
فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه عاقبت به خیری سخت است، خاطر نشان کرد: در 39 سال انقلاب ببینید چه انسان هایی که مدعی انقلاب بودند از جرعه انقلاب خارج شدند و در قعر آنچه نباید بیفتند افتادند چون غفلت کردند اگر ما هم غفلت کنیم " کل یوم عاشورا کل عرض کربلا" کربلا دوباره تکرار خواهد شد.
سردار معروفی در پایان خاطر نشان کرد: شهید حججی سرش را داد تا کربلا تکرار نشود ما نیز باید حججی شویم سرمان را بدهیم تا کربلا بار دیگر تکرار نشود و فردای قیامت شرمنده نشویم.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۶۷۵


ارسال